šikanovanie

Príspevok v téme: šikanovanie
tina

mám problém, môjho malého synčeka v škôlke šikanuje jeden starší chlapec a navádza na to aj ostatných ... v minulosti som už taký problém riešila , povedala som o tom pani riaditeľke , tá však zareagovala na to nevhodne, povedala, že sa musí brániť sám ... lenže ja mu musím pomôcť, aby to neprerástlo do vážnejšieho konfliktu a je mi malého ľúto...neviem, kam sa má obrátiť s týmto problémom ...

radana

No jasne.Ved najlepsia obrana je utok.A tak to aj riaditelka vyriesila.Tak podaj staznost a hotovo,nech to presetri niekto nestranny.Drzim palce.

tina

Prajem pekný deň, dnes som riešila problém šikanovania s riaditeľkou škôlky a boli by ste prekvapení, ako elegantne ma odbila...
totiž vraj deti si vymýšľajú, nemám môjmu malému veriť,oni obaja si robia zle a pod.
No nechcelo sa mi tomu veriť, aký postoj zaujala opať, to nie je možné ... môj malý sa možno bráni, ale nerobí mu zle tak čo má robiť ... asi bude najlepším riešením podať písomnú sťažnosť na Okresnú správu odbor školstva .

radana

Kilia,to nie je tak celkom pravda,ze ziaden vychovny problem nevyriesia ucitelia sami.To ako keby sme im dali volnu ruku-ved ked je taky problem,nevsimajte si ho,lebo aj tak to nevyriesite.K sikanovaniu dochadza v skolskom zariadeni-teda v materskej skole a riaditelka je povinna na upozornenie rodica to riesit a nenechat dieta,ktore ma sklony k sikanovaniu a to aj prevadza,aby nadalej doslovne terorizovalo ine dieta a este na to aj navadzalo aj ostatne deti.Je vyhradne na riaditelke a aj ucitelke,ktora ma dieta v triede,aby na to dohliadla,aby k sikanovaniu nedochadzalo a aby aj pred ostatnymi detmi to dieta upozornovala,ze taketo spravanie voci inym ludom,v tomto pripade voci inemu dietatu nie je spravne a navadzala ho na spravnu cestu,aby jeho osobnost spravne formovala ,aby z dietata nevyrastol egoista a necitlivy clovek.

beb

Ahoj, sama robím v školstve, takže , keď som to prečítala, je mi nanič z toho, akí ľudia v školstve pracujú, a to ešte vo funkcii. Myslím, že rozhovor s rodičmi by veľa toho nevyriešil, keďže sa šikanovanie deje v skôlke.Na to majú dohliadnuť učiteľky, veď sú s deťme stále. A samozrejme aj riaditeľka, keďže o tom vie. Ak takto reagovala, nemá tam čo hľadať. zmýlila si povolanie. Určite by som išla k jej nadriadeným na odbor školstva a dala to aj písomne. Ale pri jej postoji sa nedá od nej asi nič dobrého čakať. Asi by som dala dieťa do inej škôlky. B.

kilia

a este,
skoda, ze tu nie je riaditelka... nepozname nazor druhej strany. Casto krat su kritizovani ucitelia za kadeco, a pritom maju maslo na hlave najviac rodicia. Ucitel bol v tomt ovztahu vzdy ten sprostejsi, ze.
Mozno ze to aj riesila s rodicmi, mozno aj 5 krat, ale zase tito rodicia su otaveni z castych staznosti riaditelky a aby nemali problemy, tak to nechali na nu, nech to sama riesi.
Ziaden vych, problem nevyriesia ucitelia sami, pokial rodicia na to kaslu.

kilia

nadriadeny organ skolky by mal byt
mestsky urad odbor skolstva.
ale musi existovat aj statna skolska inspekcia. tam ked pride staznost na nejakeho pedagoga alebo riaditela, musia to ist presetrit. a to vam poviem, z toho byva riadne vysoky tlak na skolach.
Povedz riaditelke, ze ak to nebude riesit tak, ze sa to nebude opakovat, pojdes sa stazovat na skolsku inspekciu. a este lepsie ak jej to povies v pritomnosti nejakej inej osoby.
Inspekcia zasahuje aj na sukromnych skolach, pretoze ich zriadenie povolilo min. skolstva.
ak to nebudu riesit s tym deckom teraz, tak bude z neho neskor hulvat. A TERAZ pre teba. Chod pekne za deckym psychologom, skoly a urcite aj skolky maju psychol-pedag. poradne a chod sa poradit , co mas robit, ako vychovavat dieta, aby sa dokazalo ubranit sikane. Deti si vzdy vycitia, ktore dieta je vhodne na sikanu, maju nato akysi dobry cuch. Tvoje dieta moze mat s tymto problemaj ked bude starsie. A ty ho pre vsetko chval, aky si mudry, sikovny... nikdy mu nepovedz "si zly chlapec" ak nieco pokazi, tak povedz, dnes sa to to nepodarilo, zajtra to bude super.
ked mu totot budes vtlkat do hlavy kazdy den aspon 20 krat, bude z neho trieda. ale potom pozor, aby zase nesikanoval on. :-)

tina

ďakujem krásne za vaše reakcie a rady, budem vás informovať ako som dopadla, riaditeľka si nechce pokaziť vzťahy s rodičmi ... ja tomu rozumiem tak ...
aký je nadriadený orgán škôlky neviete mi poradiť ?

janka

dieta ktore sikanuje druhe dieta ma vazne problemi doma, mozno to ma domma na dennom poriadku, v zahranici sa sikana riesi hned, na pracovisku tak isto, je to zavazny priestupok, s ktorym sa bojuje, a deti su stim oboznamene, deti aj dospely na pracovisku, deti v skolach, musia to hned nahlasit, ked si to vsimnu,ci na sebe ci na druhych, lebo nieje to len problem dietata sikanovaneho ale i toho druheho, vacsinou je to zaostaly, nevychovany jedinec a chyba je len a len v rodicoch, ucitelka nesmie v ziadnom pripade zaujat nezaujaty postoj, to fakt sa mi asi sniva, nase skvele slovensko, riaditelka tym padom podporuje sikanu,zo sikanou sa bojuje na skolach, v praci,riaditelka nie je tiez asi v poriadku, ja by som to nahlasila kde sa da,deti by mali od malicka vediet co je spravne a co nie,

petiqa6

pozri si link
www.babetko.sk
presne toto sa tam riesi a pisu tam mamicky, ktore maju taky isty problem, skus aj tam nieco pozriet, mozno tam najdes nejaku dobru radu..