šikanovanie

Príspevok v téme: šikanovanie
tina

mám problém, môjho malého synčeka v škôlke šikanuje jeden starší chlapec a navádza na to aj ostatných ... v minulosti som už taký problém riešila , povedala som o tom pani riaditeľke , tá však zareagovala na to nevhodne, povedala, že sa musí brániť sám ... lenže ja mu musím pomôcť, aby to neprerástlo do vážnejšieho konfliktu a je mi malého ľúto...neviem, kam sa má obrátiť s týmto problémom ...

miaa

tina,toto je taká situacia ktorá sa može poriadne vyhrotit ak sa včas nezasiahne.Neviem ti síce velmi poradit,ale ja sama ako matka sa viem do takej situácie vžit a musí to byt hrozne aj pre teba a aj malého.Aby sa ti nezačal aj bát do školy chodit.Ja súhlasím s radanou že by sa to malo riešit a čím skor tým lepšie.Ty ako matka bojuj za svoje dieta,nech si myslí kto chce,čo chce.velmi držím palce.toto je fakt strašná doba.

radana

tina,toto v ziadnom pripade nenechaj tak.Chod znova za riaditelkou a poziadaj ju,aby zriadila napravu-napr.ucitelka,ktora ma tvojho maleho v triede nech na to viac dohliadne a nech napomina chlapca,ktory ma tendenciu tvojho syna sikanovat.Ked sa bude hrat riaditelka na mrtveho chrobaka a nebude to chciet riesit stazuj sa jej nadriadenemu na krajskom odbore skolstva.Nevidim dovod,preco by si mala maleho prekladat do inej skolky len preto,ze riaditelka je neschopna dany problem riesit.Drzim palce.

barbinka

za takéto veci je zodpovedná daná inštitúcia a teda učiteľky. som si myslela, že v dnešnej dobe už učiteľky riešia šikanu na školách, ale ako pozerám, tak asi im to je úplne jedno. a nie raditeľka s tým má niečo robiť(teda samozrejme, že aj ona), ale v prvom rade učiteľka. ona vedie ti triedu, je s tými deťmi 5krát v týždni. zaujímavé, že učiteľky si nič nevšimli. síce možno všimli, ale neriešia. inak ja keď som praxovala na ZŠ, ale to bol prvý stupeň, tak som sa s tým tiež stretla. mala som v triede dievčatko, ktorému sa všetci vysmievali, hlavne chlapci. na telesnej sme mali pohybové hry a mali sa pochytať za ruky. a ten, čo bol pri nej tak začal, že no fuuuuj,tej sa ja nikdy nedotknem. no musela som ísť medzi nich ja. bola som zhrozená z niektorých detí ako sa správali. ale ja som to povedala ich triednej, čo som si všimla a že ona si to všimla tiež a snaží sa s tým niečo robiť, ale nepovedala mi čo.

Martin_242

Ešte raz by si mala veľmi rázne intervenovať u riaditeľky, je to jej záležoitosť a starosť, ona je zodpovedná za beh škôlky.
Takisto by si mala prehovoriť s rodičmi toho malého nespratníka.
Ak nepmôže, rozhodne by si mala dať malého do inej škôlky, môže mať z toho komplexy na celý život, toto nepodceňujte.

[zruseny12]

tina,verim ti,ze ta to musi velmi trapit a mrziet co sa tvojmu synovi deje a co citam tak prakticky ako keby urazali aj tebe,ked nejaky maly chlapec povie o tvojom synovi,ze smrdi...ja osobne by som to riesila tak....najprv by som sa snazila porozpravat s rodicmi tohto chlapca...a popripede,ze neuspejes ist za riaditelkou a ked ani to nepomoze ist s tym dalej ved nad riaditelkou musi este niekto byt...a nie,ze ona povie nech sa brani...on sa zacne branit a urobia z neho nakoniec holvata...zacni tak...a kolko to uz trva?dlho ho tam trapia?

moniqa87

no pockat, tomu ale nerozumien... to je to decko nejaky prominent, co jeho rodicia sponzoruju skolku? inak to vazne nechapem.... ak to tak naozaj je, tak by som dala syna asi do inej skolky ak by bola taka moznost...

tina

ale ako sa má brániť malé dieťa samo ?? treba mu s tým pomôcť, no riaditeľke ide image škôlky nič viac ...