Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Dedičské konanie

Príspevok v téme: Dedičské konanie
bou

Mám otázku čo sa týka dedičstva.Boli brat a sestra obaja mali dve deti-chlapcov.Ale sestra zomrela ked mali jej chlapci(synovia) 6 a 10 rokov.Jej mama po smrti vlastnej dcéry zareagovala tak že si dala ohodnotit svoj (rodičovský dom)a vyplatila dcérine deti ked boli ešte malé a všetko to prevzal a podpísal dcérin manžel.Nehnutelnost bola vtedy (r.1989) ohodnotená na 600tis.Kedže mala štyroch vnukov,týmto dvom vnukom vyplatila 150tis.každému,spolu 300tis.Starká stále ešte žije,hodnota jej domu však stúpla na 4 miliony,ktoré majú po jej smrti zdedit už len synovia jej syna.A nebohej dcéry synovia sa musia uskromnit s bagatelom.Dá sa v tejto veci ešte niečo robit,pokial starká žije.Majú dcériny synovia nárok na doplatenie dedičstva?

kiki2478

ano, je to jej prefíkanosť. A zároveň hlúposť manžela, že si nespočítal a prijal to. Ja však tvrdím, že všetko sa dá obísť. Pravdepodobne bude nutné zrušiť zmluvu a vrátiť vyplatené peniaze, no ak sa vám to oplatí, prečo nie. Iná vec je, ak sú už peniaze minuté. Treba sa poradiť s notárom a preštudovať danú zmluvu, či sa dá alebo nedá rozviazať.Ak to nebolo na papieri, nie je o čom, právne žiadna dohoda neexistuje. Takisto sa nemôže dediť pred smrťou. Určite by som sa na to pozrela, ešte nič nie je stratené. Jednotlivé vzory zmlúv sú aj na internete, ale odborník je odborník. Veľa šťastia

smutna2

dobry den.rodicia sa rozvedli ocko druhy krat sa ozenil.decembri zomrel ocko,na dedickom konanim sme dohodli aj ockovej manzelkouo ze predame dom aj pozemok a vsetko rozdelime na 5casti,lebo sme 4suredenci.este ne bol potrvdene dedicke konanie ale ockova zena predal aj dom aj pozemok,mi sme tak dozvedeli ze ockove susedia zavolali setre. ona ,a bratove deti dostali svoje peniaze.lebbo aj brat zomrel pred 16 mesiace.mi tri sestry ne dostali nic.udajne ta co kupila dom aj pozemok nema peniaze.dali sme na policie .co mozme robit .poradte nam prosim dakujeme

02DADA

Dakujem ,nemá nijaké iné deti,brat zomrel pred 15 rokmi,a iné deti nemá,aspoň neviem o nich,a ani o manželke neviem že bi mal,povodne som nechcela od neho absolútne nič,ale ak tam niečo je,nech majú aspoň vnúčence,a o vydedeni nič neviem,len dufam,že tam nebudu tie dlhy,v živote mi nič nedal,ani len výživne :(

mate59

ak nie sú dediči v prvej línii,dedia rovnakým dielom rodičia a súrodenci,ak nie je závetom určené inak.Neopominutelného dediča vydedit prináša isté komplikácie,ale otca vyradíš z dedenia závetom.

mate59

predpokladám, že nemáš manžela, vlastných potomkov a adaptované deti,ktoré by boli jedinými zákonitými dedičmi v prvej línii.
Otca by si vyradila z dedičov v druhej línii spísaním závetu, v ktorom by si odkázala hnutelné a nehnutelné veci osobám, ktoré by ich zdedili.Závet musí mat svoje náležitosti, nemusí byt spísaný ani uložený u notára.

choráosoba

mate59-prosim ta, porad mi, ako mozno vydedit otca, ked som slobodna a mam este matku a brata? Otec sice zije v spolocnej domacnosti, ale prispieva minimalne na jej chod, pije nadmerne alkohol, nezaujima sa dlhodobo o moj zdravotny stav (som invalidna dochodkyna nad 70%), nepomaha s domacimi pracami (matka je onko-pacient), raz bola u nas aj policia, ktoru sme zavolali kvoli fyzickemu utoku na mna, trestne oznamenie som nepodala, ale zaznam na policii o vyjazde by snad mal byt. Akym sposobom sa ho da vydedit?

mate59

ak si iba jediná dedička a otec nezanechal závet, dedíš všetok jeho majetok.Pozor na to, či nezanechal dlhy, dedila by si aj dlhy.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Dedičské konanie - Fórum - ZDRAVIE.sk