Ticha domacnost

Príspevok v téme: Ticha domacnost
vecernica

Dnes sme kazdy v inej izbe sedeli a mlcali cely den,askutocne ani jedno SLVO ANI JEDNO, bol urazeny , to sa opakovalo aj vcera,,az na par praktickych odpovedi typu ci si da kavu a ci mi to a to poda..ci chce kukat telku ..MOj partner Odpoveda strojovo na otazky.Ked hovorim nejaky zazitok tak ,,neni z jeho strany neni ziadna uplne ziadna reakcia, tak sa musim spytat slovom vsak -vsak? myslis si to? Odpovie vetov- ano -nie-mozno NEVIEM . to odpoveda najcastejsie, neviem ,NEVIEM.Tym ukonci moje uvahy o hociakej teme,fakt hociakej nehovorim o zenskych temach,skusam vsetky temy ktore by ho mohli zaujmat..a nic...
,Novu temu nezacne nikdy Nezda sa byt depresivny,len je totalne vymlety,,,asi?CI sa mylim?,Vlastne co sa pozname 3 roky ja rozpravam a on ma maximalne doplni.Celkovo je typ co malo rozprava ,ale vsimla som si ze on vlastne novu temu nezacne nikdy V podstate s mojimi nazormi suhlasi lebo ziadne nema, lebo nemysli na mnoho veci,,ked mu hovorim o niceom ani ho to moc nezaujma, lebo jeho nic moc nezaujma.PReoc som s nim? lebo mi dava pocit istoty, lebo by som zila uplne sma kedze deti nemam.Mam s nim byt alebo riskovat a hladat, mam cez 30 rokov....ale som totalne flustrovana a citim sa sama. Dnes som ani svoj hlas nepocula,,,ani sovo ,som si hovorila budem robit to co on...je u nas hrobove ticho,,,poradte.Zazivate to iste?

nice

Ked niekoho milujeme je velmi tazky rdikalny rozchod napriek trapeniu ,ktore prezivame. Spolocne spomienky a vlozene nadeje,spolocne plany.Je velmi tazke sa toho vsetkeho vzdat.Clovek sa strasne boji hlavne ked je to prvy vazny vztah -pustit to.Priznat si sklamanie a nicotu co zacala naplnat srdce.Zial Vecernica tento vztah ta dostal do depresie aj ked len miernej asi.Je fajn ,ze mas internetove priatelstva je to velmi dobra terapia pre teba.No aj do poradne by si musela ist s niekym kto chce ist do poradne a chce veci riesit inak to nema moc zmysel.Je normalne ,ze mas partnera ,ktory je opak teba ,lebo asi inak to nebude len tak v tomto zivote ,ze protiklady sa pritahuju.Jedno co ma naozaj prekvapuje je jeho vztah k tym detom .To je zvlastne.A u mna by to bolo na zamyslenie planovat si buducnost s takym niekym.Ale nech cas hra pre teba a nie proti tebe co aj zatial hra pre teba.Mozes byt rada ,ze riesis taketo veci este pred hypotekou ,pred materstvom.Dufam,ze nevadi ,ze som sa tu nahlas zamyslela.Pa

svetlana6

vecernica myslim na teba a drzim ti palce :) jasnee, chod sa bavit, skus sa niecim zamestnat, cestuj, zacni trebars behat, nejaky skupinovy sport ?(tam najdes isto aspon par fajn ludi)neboj sa, ze pojdes niekam sama. chvilu mozno nebude s tebou nikto, ale aspon si precistis trosku hlavu od neprijemnych myslienok a budes sa citit lepsie. no a na konci cesty vzdy niekto caka :)

vecernica

len detail, parova trapia, poradna PRE VZTAH cena: za sedenie 50 min /1800 sk!!!! haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ???????

vecernica

Uz je mi je trochu lepsie. vyborne som sa zasmiala dr jajboli, poznam presne o com vravis aj Aj tak aj tak. Akoby tyto muzi pouzivali ten isty typ viet.. dokonca uplne rovnake? Este dodavam ze ked ich hovori ma taky strojovy hlas. Taky ja tomu hovorim ako ten clovek co je na pohrebe ten recnik hovorca k zosnulym, Uplne bez intonacie a melodie stroj alebo pocitac by tak rozpraval.A zda sa ze depresiami ako ho poznam netrpi.inak predvcerom som mu poslala srdcorvuce dlhe smsky {14 kuskov} o tom co pre mna bol..,ale nie to ze chcem navrat, { to ani sama neviem..}.a on na smsky...?jednu ze rano pojde kupit cement a ak potrebujem zavezie ma autom k lekarovy , nech len poviem o kolkej chcem,kam a co este chcem .{boli ma noha} ...? ked prisiel, uz mnu mal zbalenych par veci ,,bol taky trosku prekvapeny ze neprotestujem proti jeho odstahovavaniu sa...{Totiz pred tym som mu brala- trhala placuc veci z ruk ,a hovorila, ze ;"to musime nejak vyriesit nebal sa zostan".Niekedy sa mi zdalo ze aj on ma slzy v ociach ,ale vzdy odisiel. No teraz som videla to prekvapenie.Dokonca som videla ze by siel so mnou aj na pivo{ neopija sa maximalne 2 piva},inak tam je vzdy taky prijemnejsi ale viem ze by sme sa bavili maximalne o "klincoch" a nie o vztahu. Vzdy ked sme sa rozisli sme sa dali dokopy ,len vdaka tomu ze sme sa zacali rozpravat o niecom inom.A viem aj to ze ked sa chce dat do kopy ,,tak odrazu rozprava ,,napriklad o nejakom pocitacovom programe.a to je mi uplne jasne.Ja sa rozkecam a uz je to v starych kolajach zas az do hadky {perioda je okolo 3 tyzdne}.Viem z trpi komplexami,vidim to podla rekacii. Trapim sa, {ako pisete aj ine dievcata,:}} tym, ze neviem ci sa k sebe hodime,ci som s nim lebo iny neni,ci to je zvyk a tak...
Dr ,jajboli ,ano skusim vyhldat nejaku poradnu ,,predmanzelsku? myslite ze tieto veci by tam rozobrali? co si myslite? nie su to vyhodene peniaze? Vraj sedenie stoji cez 600 sk,a treba ich aspon 15 nast..hm.........neviete o nicom niekom? Ja tu mam aj tak vas zatial ako psychologicke sedenie,,a vyborne to pomaha,,cely den rozmyslam co mi kto napise ..a z toho cerpam silu silu..
Mam stopnut tu hypoteku?Jaj taky sen sme mali ze budeme mat domcek...hm...uz sme mali taky stary vyhliadnuty...{sama si to nemozem financne dovolit ale mysleli sme ze pol na pol]Uvazovala som ze odtial by neodchadzal ,lebo by to bolo za spolocny majetok.Dokonca zacinam pocitovat lutost nad nim, neviem preco ,,,ze zostane tak sam,,chudak,,len tym svojim pocitacom...Este dnes mi napisal smsku z nicho nic ze nepride ku mne spat vecer ale k sebe domov......?

Inak v praci je technik, nezaujmava praca, muzsky kolektiv,v podstate oblubeny ,oni sa ani nerozpravaju o nicom ,az na par prazdnych vtipov.V dave by ste si tohoto mojho ani asi nevsimli,,aj mne sa zdal na prvom rande taky priemerny strasne a hlavne co som si vsimla taky osuntely ,,akoby as sivy:}]ja som pravy opak, bohuzial.Kazdy si ma vsade vsimne a zapamata, toho uz mam plne zuby od detstva teraz sa snazim splynut s davom.

Uz sa neviem dockat sa mi posunula cesta do ciech na neskor.Ja som dva roky nikdy nikde nebola bez neho a sama..NIKDe, aj za mojimi kamoskami som ho ja tahala, aby isiel so mnou.aj na vsetky nakupy siat..Cakal tam pred obchodom priznam sa raz aj 3 hodiny...a ani nezvysil hlas, len krutil nechapavo hlavou. Normalne sa bojim ist sama.uz som aj dohodnuta...ale je to take divne pre mna ist niekam sama.{A to som bola svetobeznicka}Kamaratka sa hneva, ,ze ma dva roky nemoze dostat von.Pojdem ,,na zaklade vasich rad s kamoskou na Fiestu na namesti,uz teraz som nervozna.Tak mi drzte palce k ceste ceste k samostatnosti.

Dr jajboli

NO,AJ JA TAK, je na tom tiež niečo, treba skúsiť všetko. A povedz mi, ocko s maminou sú komunikatívni ľudia? Ako im to manželstvo funguje? Mama je zhovorčivejšia ako ocko? A mama sa prispôsobuje, alebo ako to funguje u vás. Pýtam sa to kvôli Večernici, lebo velmi rada by som jej dobre poradila. JA som tiež s manželom už 31 rokov a veľa toho nenahovorí, ale je to dobrý človek, nebije ma, nepije, nefajčí, nechodí za ženami, ani za mnou, chodí do garáže, proste kutil. Je vešmi rád sám so sebou, teda nikdy nepotrebuje ničiu spoločnosť, pomoc a tak, ale napriek tomu má veľa priateľov. On im pomáha vždy, ked potrebujú, ale manžel ked potrebuje pomoc, neprosí nikoho. Nuž, všetci sme nejakí a nikto nie je bez chýb.

aj ja tak

prepacte,necitala som vsetko,len posledne dve strany a ja mam takeho isteho otca,zije s mamou uz 41rokov.ja s nim mam momentalne tichu domacnost uplne ale nie vypovedanu,proste ak ma prave nekritizuje,nepouca,nesomre alebo nekrici tak o nicom nehovori,ani na otazku neodpovie aj na jasnu otazku s jednoduchou odpovedou ano alebo nie povie (podotykam po druhom opytani) hm no tak ja neviem.a odpovede sa nedockam,potom sa znova opytam,to sa uz rozculi a nieco uz odpovie ale uz sa ani nepytam za taku cenu.K malickym vnucatkam sa sprava inak to vie aj vyjst s iniciativou a urobit im kratky program tak na 15min.potom sa zahlbi do svojho pokoja.k velkym vnucatam uz akoby prepol program a sprava sa ako k ostatnym.najhorsie je ze sa bojim ze mam s nim v tomto vela odkukaneho za tie roky.tiez som dlho nehovorila ale teraz si uvedomujem ze musim aj sama nadhodit temu a aj viac ju poznat.nerobi mi problem byt otvorena vo svojich pocitoch a aj o nich hovorit ci pochvalit druhych ale v novom kolektive alebo pri urcitej novej teme dostanem blok a myslela som si ze neviem o tom nic povedat.Avsak pri prilezitosti pisania si s chlapcom zistujem ze ma napadaju take myslienky ako poetov alebo tiez dokazem vniknut do podstaty problemu a prinosne o nom s dotycnym komunikovat.uzasne tento internet.objavujem v sebe tolko vela.takze rada ci by ste si nemohli pisat len tak akoby zo srandy co k nemu citis a on nech ti napise co citi,ako to mysli a daj mu cas na odpoved aj den.mozno budes prekvapena ovsem ak to neodmietne.

Dr jajboli

Ahoj Večernica! Prečítala som si pozorne, čo si písala. Mrzí ma, ale niečo mám s PC, stále sa mi vypne, takže len teraz som sa dostala k tebe a dúfam, že PC vYdrží aspoň dovtedy, pokiaľ ti napíšem.
SODOMA-GOMORA! Myslím, že Svetlana má pravdu. Keď sa tak zamyslím nad vami, bude skutočne lepšie, ak si dáte "pauzu" ale nie na deň ani na dva. Musíš vydržať a nevolať mu!!!!! A ty sa snaž skrátiť si čas chodením po obchodoch, chod na zabudnutú návštevu ku priateľkám, k spolužiačkám, sadnite si niekde na terasu a trebárs si odskočte do iného mesta na špacír, tanec, alebo nejaké rozptýlenie, opekať a tak. Proste, aby si nemala čas premýšľať, lebo ťa z toho porazí a budeš sa len trápiť a on si možno bude naplno užívať s kamarátmi na pivku a tak.
Uvidíš, či sa sám bude chcieť vrátiť, ale ak áno, hraj sa na urazenú a neprijmi ho späť, myslím tým, že nie hneď, nech sa dobíja a prosí a ty mu povedz, že si to musíš ešte veľmi dobre rozmyslieť, pretože on sa nesnaží ti ani len trochu prispôsobiť a tolerovať ťa. Ty si stále tá, ktorá sa prispôsobuje, ale aj organizuje a ťahá celú uzdu. Nech sa postaví už konečne na nohy a nech ti dokáže, že sa môžeš vždy a vo všetkom na neho spoľahnúť. A ked to nedokáže, je ti ľúto, vaše cesty sa musia rozísť.
Tú hypotéku ešte stopni, ak sa vôbec dá. On si zaslúži, aby si s ním trochu zatočila tak, aby žiarlil. Vtedy si uvedomí, o čo prichádza.
No, je mi ľúto, že som ťa zo začiatku tak navádzala, aby si sa snažila jeho maniere tolerovať, že to časom prejde, nuž ale on je podľa tohto všetkého buď veľmi zakomplexovaný, alebo si to vysvetluje tak, že mu nedávaš možnosť sebarealizácie, lebo ty organizuješ a riadiš všetko. Neviem, či ma chápeš. Tak ked si začala "riadiť", tak riaď, a ja sa prispôsobím a budem ticho(možno si myslí on). Nechaj ho, a nenapomínaj, nediriguj ho a snaž sa byť ty ticho. Hrať jeho úlohu. Čo bude potom robiť?! Alebo mu len tolko povedz, idem von... ak sa opýta, kam, nič nepovedz. Povedz len, že von. Nepýtal sa, že s kým, tak neodpovedaj. Bože, ja tu píšem ako knihu.
Večernica, mám pocit, že tá návšteva u psychológa by nebola na škodu, ale to by mu zase len ublížilo a ešte viac by sa uzavrel. Neviem, v akých rodinných podmienkach žil, ale to musí mať v génoch, alebo mu stále hovorili doma, aby bol ticho. Je mi ho aj ľúto, možno za to nemôže, že je taký, aký je,je to proste v ňom. Určite nie je zlý človek, ale mu chýba asi sebaistota, sebavedomie, sebarealizácia a cieľavedomosť. Kde pracuje a aký je na pracovisku? Možno je tam obľúbený.
Vieš, môj manžel je taký istý do slova a do písmena ako ten tvoj, a zvykla som si. Máme doma kľud, pohodu, už sa ani nehádame a ked náhodou vybuchne, tak mu s úsmevom odpoviem, čo peníš? a Nekrič, lebo hluchá nie som a rozumiem dobre všetkému aj keď mi to povieš tichšie. POtom odíde, ja sa vyrečním susedke, alebo čítam, kašlem na neho, on na mňa, ale na druhý den sa zase pýtam tie isté vety, o ktorých som ti tu písala: .... cikala? kakala: Ideš niekam? Prídeš na obed? atd a jeho odpovede:.... brum brum.. mumle niečo, čomu nerozumiem a potom mu poviem: nahlas, nepočujem, haló! a on mi vtedy už odpovie. Totiž pri raňajkách číta noviny a vtedy nemám ani najmenšiu šancu sa od neho niečo dozvedieť, lebo nevie robiť dve roboty naraz. Keď číta, tak aj žuť prestane a odpovedať mi, alebo počúvať ma, ked niečo hovorí....!!!! No to by som chcela veľa, tak kludne čakám, kým si prečíta a zapojím sa do toho čítania a poviem mu, aby mi prečítal aspoň horoskop, čo mi píše na dnešný deň. Tak on: potom si to prečítaš, ale ja: lepšie tomu rozumiem, ked mi to ty prečítaš, tak mi potom prečíta(hihi). No , tak to by sme mali.
Veľmi som sa rozpísala. Ak mi PC nepreposle príspevok, trafí ma šľak.
Držím ti palce, aby si sa rozhodla ukázať mu, že vieš ty byť aj bez neho(ale nie na dlho) proste, hraj to divadielko. Trebárs aj mesiac! Skús, potom sa sama rozhodneš a bude to správne rozhodnutie. Tú pauzu rozhodne doporučujem Papá

puťka domáca

Zaujala ma táto téma...všetko som si prečítala a čakám...čakám...ako to bude dalej postupovať....?
Inak ja osobne si myslím,že jednoducho sa k sebe nehodíte.Verím,že tvoj priateľ Večernica,nie je zlý,je síce divný,ale nehodí sa k tebe.Si s ním iba preto,lebo nechceš byť sama a nepoznáš žiadneho iného - lepšieho a hlavne voľného

stapleremover

VECERNICA MAM Z TOHO TAKY POCIT,ZE TVOJ PARTNER POTREBUJE POMOC PSYCHOLOGA,NECHCEM TA STRASIT,ALE MOJ SVAGOR BOL TAKY ISTI A PREJAVILA SA UNHO DUSEVNA CHOROBA.NEBUDE TO V PORIADKU,TY HO NEMOZES ZMENIT ANI MU POMOCT.JE MI LUTO CO PREZIVAS,ALE NEMA TO CENU.BUD VYHLADATE ODBORNU POMOC A BUDES PRI NOM STAT,ALEBO TO UKONCI.

rodrigez

Jasne ze to nie je problem, my sme obaja ukecani az az. Pocuvat viem, niekedy az moc:) Len som tym chcel povedat ze neviem ci je ok, aby niekto nehovoril nic. Pokial medzi dvomi ludmi viazne komunikacia, tak to nema zmysel. Podla mna nie je tak moc problem v nom. (vecernicin) Nieco ho serie, preto sa sprava tak ako sprava. Je to sice velmi detinske, ale nikto nie je az taka ticha povaha. Mali by si od seba trochu oddychnut, mozno mu uz pekne lezie na nervy...