Bojím sa toho...

Príspevok v téme: Bojím sa toho...
kissinka

Ahoojte..mám 14 a moj priatel je starší o 7 rokov, takže aj skúsenejší.. ked sme spolu samy, a bozkávame sa, tak sa pokúša aj o niečo viac..on ma má chuť prstovat, ale kedže ma ešte nikdto nikdy neprstoval, tak sa toho bojím, pretože ked moju kamošku prstoval kamarát, ona pri tom velmi krvácala, a ja sa teraz bojíím, že budem krvácat...čím to je?, alebo dá sa tomu nejak predísť??

lenkax

Ahojte chcela by som sa opytat ci sa da z toho otehotniet.Mam na mysli ze uspokojovala som svojho chalana a on ma prstoval, ale k pohlavnemu styku nedoslo.Moze sa stat ze nieco preskoci alebo tak??

kuko1111111

Moze moja priatelka otehotniet ak som striekal na nu a trocha sperma zislo na vaginu ale do 5 minut sa sla umyt??? pls o radu

majkaa

ty si aka premudrena achch.......boze tak jej poradte a je 9zacka a nie 8 maska tak sa konecne maja zobudddddd take rady davas jakk achh no neviem keby sa to tebe stalo tak tu nepis take .......... sa zobud

banan

to vsetko su len take keci. Zakon hovori jasne a plati pre vsetkych. A to ze niekto povie ze : " Ja som nevedel..." to pred sudcom a porotou neobstoji !!!

Potom moze to vysvetlovat v base dozorcom.

majkaaa

Lujzaba,nedá mi,aby som sa neozvala znovu. My sa tu návážame a narážame len na jedinú vec. Dievča má 14,a ak dobre počítam,je žiačkou ôsmej triedy ZŠ !! V jej prípade je aj prstovanie trestným činom.A o toto jediné nám tu ide. Keby mala tých rôčkov viac,nik by nič negatívne nepísal,naopak,dali by sme jej iné rady,povzbudili. Ale trestnoprávna hranica nepustí. Ty si ju, naopak, povzbudzovala,že sa nemá čoho báť,len aby zachovala len a len to prstovanie.Ale aj to je v jej prípade trestným činom a Ty si ju ani jediným slovíčkom na túto závažnú vec neupozornila. A kritizuješ nás za to,že my sme kvôli tomuto zdvihli prst. A čo píšeme o jej priateľovi,že ho vôbec nepoznáme??!! Ty ho vari poznáš? Z čoho usudzuješ,a berieš istotu, že bude rozumný,že nepôjde ďalej? Však má 21 a ak má chlapec všeobecný rozhľad,čo by v jeho veku mal mať,tak musí vedieť,že už aj týmto sa dopúšťa trestného činu na maloletej.Už v tomto sa nezachoval rozumne.Takže znovu a znovu je tu len ten vek. A odkiaľ tiež berieš istotu,že aj Kissinka je rozumná? Len z toho,že sa bojí?? Lenže ona sa bojí,že bude pri tom krvácať,ona sa prstovania ako takého nebojí,skôr by som povedala,že to chce. Prečo sa bojí krvácania? Pre bolesť,či skôr preto,že by jej matka mohla na niečo prísť? Vie jej matka vôbec,že má takéhoto priateľa? Dnešná doba je iná ako bola tá naša,preto o to viac treba dávať na tie deti pozor. Ja mám z okolia odpozorované aj iné prípady. Dievčatá,o ktorých sa verejne hovorilo,že už aj so sexom začali v takomto mladom veku,nemajú ani maturitu a ich život je chodenie po nociach,cigarety,alkohol.Ale to je moje okolie. Príklad z blízkej rodiny. Keď som matku upozornila na to,ako sme našli jej dcéru,ktorá nemala ani 15 vtedy,vzala to na vedomie,ale nerobila nič. Zakrývala si možno oči.Možno si myslela,to sa stáva a dievča jej možno nahovorilo,že to bola náhoda.Keď to povedal môj manžel,tak bolo povedané,nech sa nestará do vecí,do ktorých mu nič nie je. Tak sme už viac nehovorili nič.Dnes nemá dievča ani maturitu,fláka sa, má za sebou jeden predčasný pôrod,kde dieťa podhodila na adopciu a jej matka je z toho na nervy. Netvrdím,že takto skončí aj Kissinka,to nie,ale chcem to tu dať aj ako výstrahu,že nie všetko končí happy-endom. A že by si nás nechcela mať za rodičov?? Čo Ty o mne vôbec vieš??? Len preto,že nesúhlasím,aby sa 14 ročné dievča zaúčalo do tajov sexu prakticky,ale najskôr teoreticky?? Ja už mám pubertu svojich detí za sebou,niečo o tom viem,a poviem Ti,že by som nikomu neželala prežívať to,čo som prežívala ja. Keby som vtedy nebola tvrdá,a v ver,že mi to materinským srdcom riadne drásalo,tak môj syn by bol možno teraz na drogách. V tom inkriminovanom čase mi nevedel prísť na meno. Ale keby som taká nebola,možno by dnes nemal ani maturitu,lebo ho ani k nej nechceli pripustiť. Len musím povedať,mal šťastie na skvelú triednu učiteľku. Napokon sa ani za to vysvedčenie hanbiť nemusí a dnes je v obore,v ktorom robí skvelý odborník. Vidím,koľko má mimo práce zákaziek,koľkí mu telefonujú. Dnes je ženatý a ja mám s ním skvelý vzťah,o silnom vzťahu k vnúčikovi ani hovoriť nebudem. U druhého syna som problémy väčšieho rázu nemala. A ak je teraz vo svojej izbe s priateľkou,tak ver,že dvere na tej izbe neotvorím,že môže mať stopercentnú istotu,že im tam nevleziem. A ja viem,že sa tam určite nemodlia. Ale môj syn je dospelý,má ukončenú VŠ a dobré zamestnanie,takže tu by som nový život prijala naozaj s radosťou. A preto si nemyslím,že som bola,resp.som zlý rodič. Deťom sa do života nestarám,nekomentujem im partnerky ktoré si vybrali,snažím sa im skôr pomáhať. Ale určite by som nikdy nesúhlasila prakticky sa zaúčať do tajov sexu na Základnej škole. Najcennejší vklad do života,ktorý môžeš dať deťom je vzdelanie.A o to by sa mala aj Kissinka viac zaujímať teraz. Hoci to vyznie ako blbá fráza,ja viem,ale pre život v dnešnej tvrdej dobe je to pomaly nevyhnutné. Ja len toľko.

gregi888

Takze podla mna by si sa az tak nemusela bat.ten tvoj kamoskin kamos ju musel asi dost drsne prstovat ,ze az krvacala,staci ak povies priatelovi aby to robil jemne,pretoze to bude poprvykrat a nevies ako na to zareagujes

lujzaba

dd: Ty si veľmi pekne napísala to akoby si sa porozprávala so sestrou. Presne to som mala na mysli - rozhovor len niekto to zobral, že hádam by som povedala, že juj dievka moja kľudne rob....Takže presne ako som vravela buď to tu vidia ľudia biele alebo čierne. Nič medzi tým...

dd

ja sa tu uz radsej nebudem vyjadrovat, lebo z nas ste tiez urobili len strasiakov, ktori odbiju svoje dieta, ze to nesmie a neviem co..pricom som jasne napisala, ako by som ja reagovala na taku otazku, keby s nou pride za mnou moja mladsia sestra..a myslim si, ze az take strasenie - nonono - to nie je!kazdy mame iny nazor a ine sposoby vychovy..niekto zastrasuje, niekto posuva smelo dopredu a niekto sa snazi rozumne vysvetlit..asi tak..majte sa..

lujzaba

Neviem prečo, ale mám pocit, že si všetci vyberiete z reakcií len to čo Vám vyhovuje. Urobili ste zo mňa niekoho, kto má zvrátené myslenie. Ja sa len zamýšľam nad tým, aká je doba. Najradšej by som bola, a keby ste si pozorne prečítali moje názory, tak to tam nájdete, aby si naše detičky zachovali čo najdlhšie svoje detstvo. Ale žiaľ nejakým spôsobom sa vždy dostanú k tomu, skôr či neskôr, že ich to začne zaujímať. Ak ešte majú strach, je to super. Ale uvedomujete si, koľko dievčat strach nemá? A má pod 14. A má za sebou viac skúseností ako my.
Hneď ste odsúdili toho 21 ročného chalana. Že chce od nej len sex. Poznáte ho? Možno taký je, možno nie. Môže ju naozaj ľúbiť a počká. Nebude naliehať. Možno bude opačná situácia. Ale to musí rozoznať a ustriehnuť kissinka. Lenže ju už táto téma zaujíma aj inak, nie rovno sex, ale prenikanie do intimity. Niekto dospieva skôr niekto neskôr. Tým, že napíšete, nemalo by Ťa to ešte zaujímať, nič nezmeníte. Ja keď som mala 14, som nevedela pomaly ani to, čo je menštruácia, a slovíčko sex bolo tabu. Bola to pekná doba, ale dnes už je to inak. stačí dať do vyhľadávača vhodné slovo a je to. A to je v mojich očiach necitlivé. Takže niekto môže čerpať informácie odtiaľ. Lenže to je veľmi zavádzajúce. Preto radšej nech sa spýta. Ale keď odpoviete: tým sa nemáš čo zaoberať, tak si nájde potrebné info inde. Inak super ste sa k tomu postavili. Viete čo nechcela by som Vás za rodičov. Samozrejme, že keby sa mňa dieťa spýtalo, snažila by som sa zistiť, odkiaľ pokiaľ vietor fúka. Ale neodbila by som ho. A možno by som vybrala aj vhodnú literatúru. Keby mal dievča dosť skor, čo môže byť, pretože tak to dnes je, ich intimitu by som moc i tak neovplyvnila, jedine vysvetliť čo a ako tak aby to nikomu neublížilo a zároveň to neznelo ako LEN TO NIE. Ale vy zrejme svojim deťom poviete nonono a oni uposlúchnu do bodky. No závidím Vám Vaše ratolesti, že sú také poslušné. Alebo sa aspoň nič nedozviete a nebude Vám mať čo mrzieť. Aj to je super. Prosím Vás keď budete chcieť reagovať, prečítajte si aj ostatné moje odpovede, ale poriadne. Možno tam nájdete aj to, že sama som písala mnoho z toho, čo aj vy. len asi inak. Lenže to ste zrejme prehliadli.