ATB a streptokok, please help =(

Príspevok v téme: ATB a streptokok, please help =(
dangy

Dobrý den. Tento rok jsem dost trpěla na streptokokové angíny, protože se až pozdě zjistilo že jsem byla v kontaktu s bacilonosičem, kterého teď už nevídám. Se čtvrtou angínou jsem byla hospitalizována a byli mi podávány ATB kapačkou, potom orálně. Nyní jsem měla asi půl roku klid, jenže o víkendu jsem trošku řádila, a v pondělí jsem měla opět streptokokovou angínu. Jde o to že mám přítele z daleka a jezdí jen jednou za čas, jenže ten víkend u mě zrovna byl, v neděli ráno odjel a už v neděli večer mě bolelo v krku a byla jsem fyzicky vyčerpaná. Penicilin doberu v pátek, a přítel by chtěl ve čtvrtek přijet, až do neděle. Jenže mám strach už z dřívějška, nemohu si dovolit další angínu. Tak se bojím aby toho streptokoka neměl a teď mi ho nemohl předat nazpět. zhruba za čtyři dny po odjezdu, ve čtvrtek, ho dva dny pobolívalo v krku, potom dva další dny slabounce, potom bolesti vymizeli úplně. I tak jsem ho poslala v pondělí na výtěr, doktorka mu dokonce po vysvětlení situace ( prý měl trošku červený krk ) nasadila ATB Dalacin 300mg, bere tři tabletky denně, začal v pondělí odpoledne. Chci se tedy zeptat jaké je riziko že streptokoka ode mě opravdu chytil a mohla bych být při následujícím setkání v riziku, i za předpokladu že
by bral 3-4 dny ATB? Je možné, že ikdyby ho měl, stihl by se přeléčit z nejnutnějšího? Výtěr bude asi v pátek, ale nechce se nám na něj moc čekat. Tak
se chci zeptat jaké je riziko že streptokoka má, a jestli ano, zda se stihne přeléčit za 4 dny (ATB by bral samozřejmě dál při pobytu u mě). Já penicilin doberu v pátek ráno. Děkuji moc předem, s pozdravem A.