Crohnova choroba

Súvisiaci obsah

RNG

Cistenie, regeneracia a spravna flora v crevach vylieci aj Crohnovu chorobu.
Prostriedky su podobne ako desatoro, hlavne hodne zelenin, vlaknin, spravne zmesy probiotik a prostriedky na crevnu floru(napr triphala) . Pri oslabeni tela, ktore tato choroba donasa a zapaloch mozno pouzivat prirodne protizapalove(quercitin, bromelain, omega 3 oleje, GLA(v pupalke alebo boraku), rozne regeneracne doplnky(C,E,D,aminokyseliny arginin, ornitin cystein) a v pripade sprievodnych nakaz(dosledky znizenej imunity) prirodzene antimikrobialne latky(Gse. extrakt z olivovych listov...) /a rozne hojive, ako napr, aloe a kokosovy olej.

martabalazova

teraz mi na crohnovú chorobu ochorela moja neter 23 ročná, má veľké problémy, bolesti, je 2 mesiace po operácii, zase ju chcú otvárať, vybrala už asi 4 antibiotiká, , prosím povedzte mi niečo o tom, dá sa to vyliečiť? do kedy bude mať bolesti a zápal na črevách ???

lioon

Ja mám ulceroznu 4 roky.Tiež som už zmierená,ale začiatky boli ťažké.hlavne to človek nemôže podceniť-na to som trochu doplatila..Ja jem v podstate všetko,ale dávam si na niektoré potraviny pozor.teraz mám už 2.rok remisiu takže sa relatívne cítim zdravá..Chce to fakt niekedy pevné nervy,ale dá sa s tým žiť.

peto BA

To verim, viem ze je to dost neprijemna choroba a obdivujem ta ze si sa s tym vyrovnala. Ale su aj horsie choroby..

24siu

JA MAM CROHNA ASI 8 ROKOV.....UZ SOM SA S TYM ZMIERILA...CO INE MI AJ ZOSTAVA....NAJPRV TO BOL LEN PLAC,SLZY,SPROSTE A NEPRIJEMNE VYSETRENIA..A TERAZ NEBERIEM LIEKY,JEM CO UZ VIEM,ZE MOZEM A MAM V CELKU KLUD.....AZ NA TO,ZE NEMOZEM ZIT AKO MLADY CLOVEK,KTORI SA NESTARA O TO KDE JE WC A CI BUDE MOCT IST NA WC..HNACKY SU NIEKEDY NEPRIJIMNE.KAMARAT MAL ULCEROZNU..SPOZNALA SOM HO V NEMOCNICI..JE TO DOST PODOBNA CHOROBA

lioon

No,ja mám ulceroznu kolitídu,je to chronický zápal hrubého čreva,ale vraj je to niečo podobné ako crohnova..Aspoň ja som sa stretla s tým,že tieto choroby dosť spájajú.