UŽ NEVLÁDZEM......

Dr jajboli

Aj mne sa všetko zosypalo, zrútilo, choroby lezú na mňa zaradom a ďakujem všetkým na tomto fóre na téme AHOJTE, že mi pomáhali. Keď máš ľudí okolo seba, ktorí ťa aspoň takto na diaľku a psychicky podporia a podržia a vypočujú a radia, je to viac, akoby si chodila po lekároch. Tiež nemám prácu, som PN, aj tá mi už končí, budem od júla úplne bez akéhokoľvek príjmu, bez podpory, bez hmotn.núdze, príspevku na bývanie, bez aktivačnej činnosti, atď.

[zruseny12]

jasne ja som len chcela ti dat nejaky napad...tu zoznamku...hlavne nech sa ti podari zvitazit nad tymi zlymi myslienkami...vela stastia...

atka1

Mariaa, ďakujem, pekne si to napísala. Ja sa snažím ako viem, len mi to nejde tak dobre....Čo sa týka zoznamky cez tv, na to by ma teda nenahovoril nikto. Je to len strápňovanie sa, čo sa tejto zoznamky týka. To je môj názor. Pokusy o zoznamko boli, ale nikdy to netrvalo dlho, chorú ma jednoducho nik nechce...

Catherin, aj tvoje slová majú niečo do seba, ja viem, máš pravdu, ale skutočne si nie každý môže dovoliť cestovať do zahraničia za lekármi. Je to smutné, ale je to tak. Ja som skúsila ČR a nepomohlo. Tu ma chceli lekári poslať do BA a vieš čo? Tam mi odkázali, nech tam nechodím, že načo, že ma môžu liečiť aj tu u nás....Takže o čom to je??? Všetko je o peniazoch....nech hovorí, kto čo chce.
Ja viem, že sa pozviecham, len neviem, ako dlho mi to bude trvať. Preto som napísala na toto fórum, lebo som na to sama. A musím vám povedať, že vám ďakujem za vaše príspevky, pomáhajú mi.

ika2

catherin,
a neplati sa nahodou za tu operaciu v rakusku?...aj u toho lekara v rakusku sa bude mastno plait.. ja viem, ze chces pomoct, ale ked nema peniaze, tak to touto cestou nepojde.. nie kazdy sa ma tak super ako nas byvaly prezident, ze sa moze ist liecit do rakuska za tazke miliony... plac nic neporiesi, ale mne to psychicky celkom pomaha, dnes som si porevala a momentalen sa citim trosku lepsie :) ... ale v niecom mas pravdu, nemozeme cakat od zivota, ze sa to bez naseho pricinenia zmeni, cakat na zazrak... tereba nieco pre to robit..

catherin

Atka ja ta nechcem sudit ale Petulko ti ponukal na seba kontakt ze pozna lekara v Rakusku a ze by bol ochotny aj s pracou pomoct ale ty si nebola schopna ani len telefon zdvihnut! Lutovanie samej seba Ti nepomoze. Kto ma skutocne vazne problemy nevaha odist aj mimo republiky. Ja mam tiez zle vysledky cytologie z nasho maleho mestecka som odisla za primarom fakultnej nemocnice a operaciu(ak bude treba) mi vybavuje priatel do Rakuska. Tak viem o com hovorim. A tu pracu u Petulka si fakt mohla aspon vypocut...podla mna moc riesit problemy nechces...A odkaz pre PETULKA:som rada ze existuju taki ludia ako Ty a dokazu podat pomocnu ruku tam kde treba(aj ked tu bola tvoja snaha asi zbytocna)A odkaz pre vsetkych ktori na mna budu kydat aka som necitliva: Zivot je hnusny boj, vitazia len najsilnejsi a plakat do vankusa nam nepomoze, treba sa vzopriet vstat a IST...

luciferka

atka1, ja chapem co chces povedat, aj ked sa do tvojej situacie neviem vzit, mne zdravie sluzi zatial celkom dobre, a stravila som dost dlhy cas s tym postihnutym dievcatom, tak viem ako asi myslis, co pocitujes, ona mala bcas podobne myslienky, ale oni potom zase presli, nasla si veci, situacie z ktorych sa mohla tesit, ktorym verila, a to by si mohla skusit aj ty. skus premyslat preco je zivot krasny, co pekne ta postretlo, aspon jednu vec urcite najdes....

[zruseny12]

ATKA,poradim ti nieco,aby si nebola sama,len viem ze to pojde do penazi,kup si psika,ten ti bude robit spolocnost...je niekedy lepsi ako clovek...

[zruseny12]

Atka,vies ja nie som postihnuta,ale viem asi o com pises,a predtym som bola totalne zdrava tak pre mna to bolo omnoho tazsie si zvyknut na choroby a tiez vsetko vo mne hapruje,a tie bolesti,nebudem vsetko vypisovat...tiez som si nevedela predstavit ze prezijem zbytok zivota v bolestiach,a to pritom ma nikto nechapal a ani neveril,ze je mi nieco...vela ludi ma povazovalo za hypochondra a aj som stratila vela kamaratok nie len koli chorobe/lebo som uz nevladala k nim chodit,alebo ked prisli ku mne bola som tak unavena,ze som nebola schopna sa o nicom rozpravat len ako mi je atd.a do toho este vselijake ine veci...lekari ma odbijali jeden cas...no je toho vela...ale jedneho dna som si povedala,dost bedakania zacnem zo sebou nieco robit a v prvom rade som zmenila MYSLENIE...da sa zmenit,ale ty musis chciet,tiez som bola na to sama,i ked som mala a mam druha...//je to na dlhe pisanie//zacala som mysliet pozitivne,tak som zacala postupne nachadzat lekar.a ludi co mi pomohli z chorobou a pomahaju do dnes...a tie kamaratky co som koli chorobe stratila uz asi neziskam naspat/ty mas kamaratky,tak to mas o to lahsie/keby som chcela vsetko vypisovat co mna postihlo v zivote tak dnes by som mozno bola fakt na psych.a na vozicku....a dalsia vec chcem ti povedat,ze ked si najdes priatela nemas istotu,ze ta pochopi,dnes su ludia sobecky a nechapu inych cest vinimky...a ked az tak chces priatela napis do Srdcoviek a tam si daj urcite kriteria akeho chces atd.ale tym stastnejsia nebudes-ver mi.....a s tymi peniazmi tiez ta chapem-lebo to sa potom odzrkadli aj na zdravi nemas tolko financii na lieky na potravu atd.a chory ludia by mali jest pestro a zdravo a s coho ked na to nemaju...a s pracou ta tiez chapem,lebo tiez som to pred casom riesila,a najhorsie boli posmesky zdravich ludi-kolegin...keby si sa na mna pozrela tak povies ved ta zenska nemoze byt chora...ale staram sa o seba atd.a to vela robi....TAK AJ TY,ZMIER SA ZO VSETKYM A ZACNI ZIT A STARAT SA OSEBA .../VIEM ZE JE TO TAZKE,ALE BUDE SA TI TO LEN ZHORSOVAT,KED SA BUDES TRAPIT..../PRAJEM TI VELA STASTIA...A ESTE JEDNA VEC...DNESNEJ DOBE ZDRAVI SI NEMOZU NAJST PRACU,TAK CO MI TAKY CHORY?MUSIS SA STYM LEN POPASOVAT NIC INE TI NEOSTAVA....