UŽ NEVLÁDZEM......

atka1

Luciferka, ďakujem.
Ja si uvedomujem, že na svete sú ľudia, ktorí sú na tom horšie ako ja. Tu nejde o moje postihnutie ako také, s tým som sa naučila žiť. Ide o tie ostatné sprievodné diagnózy, ktoré mi ešte pridali a totálne vzali zdravie. Tu ide o to, že som kvôli tomu stratila prácu, znížil sa mi príjem. Tu ide o to, že som na všetko sama, nevládzem to zvládať...Tu ide o to, že už nechcem, aby to tak bolo, potrebujem mať niekoho pri sebe, kto mi bude oporou, aby som toto všetko zvládala....

luciferka

prepac atka1, ale takto podobne postihnutych ludi je vela, a vela ludi s DMO su na to ovela horsie, vies pouzivat ruky, pises ze rok si nechodila, ln si lezala a sedea, poznam dievca s DMO co sedi a lezi cely zivot, este aj ruky ma takmer ochrnute,nevie ani rozpravat poriadne a nviem preco ale mam pocit ze zije plnohodnotnejsie ako ja, aj ked po fyzickej stranke asi nie, ale robi veci ktore ma rada, ktore ju bavia, bez ohladu na postihnutie, aj ked si ho plne uvedomuje, a tiez mava kvoli tomu depky......, myslim ze sa da bojovat aj s takymto postihnutim, aj ked verim ze tvoje bolesti ti v mnohom zabranuju, ale musis sa s tym zmierit ci chces alebo nie, mozno potom sa ti bude zdat zivot aspon o troska lahsi. drzim palce

[zruseny12]

prepac Atka,ale neviem o co sa jedna skusim si to precitat,ale viem ake je to ked bolia kosti, klby ,svaly atd.a hlava...mala som tiez krusne chvile a preslo to,len by si mala nieco brat na klby kosti atd.

atka1

Mariaa, tak pre vysvetlenie DMO je Detská mozgová obrna, aj keď vlastne neviem prečo sa volá detská, ale nevadí....podstatné je, že ju mám....ja som za posledné dva roky pobrala toľko chémie, že sa čudujem, že ešte žijem....skúsila som aj rôzne iné prípravky od liečiteľov, nič nezabralo....tak som tým praštila a neberiem vôbec nič, len ak je to už neznesiteľné, dám si nejaké tabletky proti bolesti....

[zruseny12]

tak DMO neviem co je...ale ked pises o bolesti klb.atd.tak ja som zazila to iste aj ma obcas bolia mne sa zasa kosti odvapnuju tratim vapnik,ale odkedy som zacala brat Vapnik+ryby olej a zacala som cvicit tak sa to velmi zlepsilo...skus aj ty a vit.sk.B beriem...viem,ze penazi je malo a vsetko nieco stoji...chapem ta na jednu starnu,lebo aj ja som bola bezradna kym som presne nezistila ,co mi je...ale treba zmenit myslenie...teraz ake beries tablety?chemiu?alebo doplnky?

fraisee

no a prave v tom robis chybu, nemozes sa izolovat od ludi, hovoris ze nemas nic, ale to nie je pravda. mas priatelov, chodievaj s nimi von, aspon ciastocne prestanes mysliet na svoje problemy. len sa neuzatvaraj pred ostatnymi.

atka1

Mariaa, tých zdravotných problémov a trápení mám toľko, že by som o tom mohla aj knihu napísať....
Mám DMO a prejavilo sa to na mojich nohách, s nimi mám problémy...s tým súvisí všetko ostatné, bolesti nôh, kĺbov, chrbtice, hlavy....mala som obdobie, takmer rok, že som vôbec nechodila, len som ležala a sedela....bola som na takých silných liekoch, ktoré dávajú ľuďom v poslednom štádiu života....to aby som zvládala tie neznesiteľé bolesti....Som mladý človek, ale nemám zo života takmer nič, len sa trápim. Kvôli problémom so zdravím som stratila prácu. Peňazí mám tak málo, že som si nemohla dovoliť napríklad ani kúpeľnú liečbu. Smutné, ale realita....Pravdaže mám depky, lebo sa mi nič nedarí. Celé dni som sama, rodina pracuje, ja som doma....Začarovaný kruh...

atka1

Fraisee, ja priateľov mám, len oni sú všetci pracujúci, nemajú toľko času ako ja. Snažia sa byť so mnou, ale nemôžu byť stále so mnou....Problém je v tom, že ja som v tom už po uši, pretože aj keď idem niekam von, nedokážem prísť na iné myšlienky....