posilnovanie stehien!!!!

mimi000

ja pijem kazdy den kofolu a pepsi... z pepsi som zacala mat problemy so srdcom, tak ju uz nepijem asi dva tyzdne... a ten gainer ked prestanem pit tak zasa schudnem nie? ved predsa nemozem cvicit a stravovat sa ako z casopisu cely zivot... vzdy su aj nejake problemy, ked mam stres tak jest nemozem, proste do mna nevojde ani susto za cely den...

Martin_242

Nemá žiadne vedľajšie účinky pre žiadne pohlavie, je to len prostriedok na pribratie.
A nezabudni piť vysokokalorické nápoje, ako kofola atď...
Nieje možné, aby Tvoje telo spálilo všetko.

mirka 23: Ty už ani radšej nenapíšeš, keď toto vidíš, čo? My by sme mali obaja aspon po 150 kg, keby sme sa takto pchali :)

Martin_242

Jedz všetko čo uvidíš!
To naozaj nieje možné, aby Ti tak spaľovalo...
Som trošku v šoku!
Pre obtiažne naberajúcich jedincov predávajú v obchodoch s výživou pre športovcov tzv Gainery - sú to zmesy obsahujúce hlavne komplexné cukry, dostatok tukov, menej už bielkoviny.
Sú veľmi lacné, skús si kúpiť menšie balenie a vyskúšaj si to zarábať do plnotučného mlieka a piť hoci aj 3 krát denne.
Ak ti to bude chutiť a uvidíš prírastok, používaj ďalej.
Ja som gainer užíval na začiatku priberania pred rokmi, popri cvičení som za mesiac pribral 8 kg.

mimi000

ano, sladke mam rada, masko mam velmi rada, ryzu sice velmi nie, ale cestoviny ano... najradsej mam varene zemiaky a knedlik :)

Martin_242

Napríklad 100g obyčajnej čokolády má energetickú hodnotu 2500 kJ, zjedenie 400g takejto čokolády plne pokryje energetické potreby 100 kg vážiaceho človeka, teda cca 10 000 kJ.
Skús si dopriať aj sladké, záleží na tom, koľko môžeš obetovať peňazí. :)

Martin_242

Na tvarovacie cviky zabudni, tie sú určené ľudom s dobre rozvinutým svalstvom, pre Teba budú zaujímavé nadalej len základné, teda objemové cviky.
Zmena polohy chodidiel pri drepe je vhodná, skús každý druhý (ak máš svalovicu, tak si daj viac oddychu) deň robiť drepy v inej polohe, budeš tak viac namáhať svaly z rôznych uhlov

Martin_242

mirka 23: Mno, ja zasa tých 18 nezávidím, skôr by som závidel 8 rokov a začať od znova a úplne inak :)

mimi000: Si typický príklad ektomorfa - teda obtiažne priberajúceho jedinca s úzkou kostrou.
Výhoda je, že pravdepodobne nikdy nebudeš trpieť obezitou.
Pribrať sa naozaj dá, mám kolegov, ktorí boli podľa mňa vyhcudnutí na smrť, jeden si dal poradiť a pchá sa ako hus, z 58 kg pribral na 72, takže pri svojich 182 cm už vyzerá lepšie.
Druhý nemá pevnú vôľu a stále vyzerá ako z castingu filmu o koncentračnom tábore.
Takže: jesť kľudne aj 7-krát denne, hlavne vysokokalorické jedlá (nemyslím tým nutne nezdravé jedlá).
veľmi dobré sú napríklad cestoviny a rzža, hoci sa to nezdá, obsah kalórií majú vysoký, obsahujú hlavne zložité sacharidy, ktoré sa dlho vstrebávajú.
K nim si priprav v podstate akékoľvek mäso, kľudne aj tučné.
Sladkosti sú kapitola sama o sebe, ak ti chutia, dopraj si (pozor na zuby a úbytok minerálov).
Pribrať je jednoduchejšie ako schudnúť, akurát je priberanie trošku drahšie, keďže treba stále jesť a jesť... :)