posilnovanie stehien!!!!

Martin_242

Ojojoj, tak ak chceš aj pribrať, to je jednoduché. Potom si pred spaním kľudne dopraj ten banán či dva.
Inak metabolizmus je možné za istých podmienok zmeniť, ja som bol napríklad do svojej dvadsiatky extrémne vychudnutý (193 cm / 70 kg), no rozhodol som sa pribrať a vytrvalo sa dva roky napchával vysokokalorickými jedlami a pribral na 90. Cvičením som dosiahol 100.
Momentálne som v diéte za účelom minimalizovania telesného tuku, stále však držím 90 kg.

mimi000

no mne urcite nebude vadit kilecko, pretoze ja by som vlastne chcela pribrat, ale akosi to nedokazem...asi genetika... najradsej by som pribrala vsade keby sa dalo... :)

Martin_242

Joj, keď cvičís tesne pred spaním, tam moc banán ani glukóza nieje vhodná, lebo obsahujú cukor, ktorý sa trošku aj ukladá do tukových zásob. Skrátka banán má veľa energie/kalórií. Počas dňa to nevadí, lebo prebytok spotrebuješ, pred spaním to moc vhodné nieje, teda ak Ti nebude vadiť nejaké to kilečko navyše oproti súčasnému stavu. Ja mám 30.

mimi000

aha a ta glukoza to sa da kupit normalne v obchode? no ja cvicim prevazne vzdy vecer, vacsinou az okolo 11, pol 12 vecer a potom idem spat... cize zrejme asi taky bananik si dam pred spanim :) iked od detstva som mala problem s tym, ze ked som jedla banan pred spanim, nemohla som zaspat... ale vyskusam, mozno som uz z toho vyrastla... a kolko mas rokov???

Martin_242

Ja som z Bratislavy.
Áno, môžeš použiť aj fitloptu, oblapiť ju stehnami a stláčať, je to také náhradné riešenie, aj keď veľmi účinné podľa mňa nebude.
Tie drepy skús s vyššou záťažou, sval sa neustále prispôsobuje a treba mu pripraviť vždy niečo nové, aby bol prinútený rásť.

Martin_242

bezprostredne po ukončení silového cvičenia je najvhodnejšie vypiť nápoj s obsahom monosacharidov (ideálne glukóza) alebo zjesť osvedčený banán kvôli doplneniu svalového glykogénu, ktorý sa cvičením vyčerpal.
To je prvá fáza regenerácie.
Približne po hodine je vhodné spapať kuracie prsia, tuniaka, skrátka mäso bohaté na kvalitné bielkoviny, aby mal z čoho sval rásť.
A najdôležitejší je oddych po tréningu.
To znamená, kto ide po tréningu rovno na diskotéku alebo do krčmy, nespravil pre seba vôbec nič.