HPV

Príspevok v téme: HPV
stella35

Dobrý deň, mám HPV high risk a cytoster 2. Môj lekár ma vôbec neupozornil nato, že nemôžem mať nechránený styk a žiadny orálny sex. To som sa dozvedela až z článkov na internete. Mám stáleho partnera a ževraj ho má na 90% aj on, povedal môj lekár. Čo teraz? Je HPV iba v krčku maternice? Kedže som mala s mojím partnerom nechránený sex, čo mi ešte môže spôsobiť HPV, kedže ho už mám v sebe? Kedže nevedomky som mala orálny sex, mám ho aj v krku? Musí sa človek nakazený HPV vzdať orálneho sexu? Možno dosť hlúpa otázka,ale hľadám všetky informácie, pretože takýto sex bol a bohužiaľ som na to nebola upozornená..a bohužiaľ, viem, asi že riziko vzniku rakoviny je veľké..Dá sa zbaviť HPV tým,že sa mi vezme krčok maternice pri cytostere 2?Ďakujem za odpoved

hpvhpv

nuz stela s tym hpv je to zlozite pretoze sa io tom moc nevie, a kedze i ja som s tym mala problemy tiez som vela hladala a nie je to sranda co vsetko som citala. ono je to virus a moze sa nachadzat kdekolvek v tele ale skumaju ho iba na tom krcku maternice!ale som sa docitala ze ten isty typ virusu moze sposobovat i rakovinu hrdla, konecnika, spojivkoveho vaku, ezofagu, penisu a co ja viem coho este. tych typov je asi sto, no z toho "len" niektore su karcinigenne-neviem kolko typov ale ockuje sa iba proti 4 typom i ked viac ich je karcinogennych. no a z krcka sa toho da zbavit bud zmrazenim ci konizaciou. zial z ostatnych lokalit-co sa vlastne ani neskumaju sa toho asi da zbavit len tak ze sa toho telo zbavi samo ak mas dostatocne silnu imunitu-alebo mozno nejakymi antivirotikami?neviem.rozhodne posilnovat imunitu.lekari ti o tom moc nepovedia,lebo ,zial, beru to len ako gynekologicky problem, a nie komplexny!!!