ja asi spacham samovrazdu :(

Laura S

pomooc

namiesto samovrazdy by si mala skusit nieco pre seba urobit. Zmen si uces, zacni cvicit, zmen styl obliekania, nalic sa, je vela veci, ktore mozes urobit a vysledok ta urcite prijemne prekvapi. Budes mat zo seba lepsi pocit a aj myslienky na samovrazdu prestanu. Hlavne nesmies byt leniva a musis zacat nieco robit. Ale len tak sediet doma a mysliet na samovrazdu bez toho, aby si nieco neurobila pre zlepsenie, to je hlupe.

susik

tak presne..teraz uz na vnutri velmi nezalezi, aj ked je to smutne. inak, ani viac pekna nie je byt vyhodou. ked vidite, ako sa na vas spoluziacky kukaju..a otocite sa.a hned šušky poza chrbat. clovek si ani nevie co ma vybrat.

lilien.pog

presne tak..vam starsim sa hovori lahko o vnutornej krase ..lebo uz vam na to tak nezalezi..nehovorim ze je na poslednom mieste to urcite...ale dost tazko sa usmieva ked si baba poviem no ano som mudra a vtipna ale z toho ked mam plet same akne strasne vlasy som tucna mam okuliare strojcek odstavajuce usi ziadne prsia krive nohy pokazene zuby velky nos skulim alebo ja nveim co vsetko...

a ked sa na vas clovek prvy krat pozire asi tazko vidi ten ostrovtip a inteligenciu..vidi to sadlo na bokoch a zlu plet...proste tak to dnes chodi...a sebavedomie klesa k bodu mrazu...aj ja som bola rovnaka...ani do zrkadla som sa nemohla pozriet...teraz mam skoro 16 akne som si vyliecila okuliare zmenila za sosovky strojcek mi dali dolu a zivot je hned krajsi...

viem ze to s tou vnutornou krasou myslite dobre a urcite mate pravdy VY..lenze pre nas v tomto obdobi je pohlad do zrkladla tisic krat dolezitejsi ako nas vlastny charakter...smutne?...nie...je to realita..

tayana

asdf ma pravdu ! vnutorna krasa ? co to je ? dnes na to zabudnite ! svet ovlada krasa, prachy, drahe auta a pritom je to zvratene ... ja som do 16 rokov bola skareda, tak ma povazovali lebo som bola tucna, pocuvala som kazdy den v skole ze som tucna a neviem co az som sa raz nasrala zacala makat a 15 kg dole, teraz ked ma stretnu tie trosky tak si pytaju t.c. Pozyvaju ma na kavu, zrazu ma vsetci poznaju lebo som zrazu krasna ... viem co to je a chapem tych co sa trapia

juliiiik

No tak vidim ze by som tuna mohla prispiet. Ja presne viem, ako sa citia tie holky, co su dajmetomu posmechom pre okolie koli vzhladu. Presla som si tym...preplakala som neviem kolko noci koli usiam, ktore odstavali ako tomu slonovi z rozpravky, bledemu ksichtu, a este k tomu som bola aj chuda..vrcholom bolo ked ma spoluziacka nakreslila na tabulu.V skole som sa tvarila ze nic, ale ked som prisla domov, sedela som hodiny pred zrkadlom a pozerala sa na seba ako vyzeram. Postupne som prestala nosit zopnute vlasy, zacala som sa hrbit, vkuse sa prehrabavat vo vlasoch aby mi netrcali z nich usi...Uz to bol zlozvyk s tym vlasmi, so vsetkym, aj zo zavistou ze inym neodstavaju usi.A ked som sa pred mamou rozplakala ze chcem operaciu, tak mi zakazala, ze budem vacsia sa to zmeni. TO bola zakladna skola, primitivny detsky ludia.Prisla som na strednu, zmenila som sa v spravani,som otvorenejsia. Jednoznacne pomohla zmena kolektivu, zvysilo mi to neuveritelne sebavedomie, a to mi verte, ze sebavedomie sa prejavi aj na vonkajsej krase. Teraz ked stretnem niekoho zo zakladky tak hned povie, ze ako som sa zmenila...A tiez, my deticky :) sa este vyvijame, to ako vyzeras teraz neznamena ze budes vyzerat aj potom, chapes, raz narastie toto, raz toto..teraz mam 18, a usi, tie sa nejako zazracne opravili, este odstavaju ale nie tak ako vtedy, a nelutujem ze som nesla na plastiku, vzdy si poviem ze to by som uz nebola ja, ja seba beriem taku aka som. A trosku som pribrala, ale teraz by som taaaaaaak tuzila byt taka chudunka ako na zakladke..a to vtedy sa mi vysmievali a ja blba sa trapila...TAKZE VSETKO ZALEZI OD LUDI OKOLO VAS...

asdf

kecy o vnutornej krase si nechajte pre inych, to je to posledne co zakladatelka temy chce pocut. Pekni ludia nikdy nepochopia, co si musia ti skaredi vytrpiet. Najlepsie je este, ako sa stazuju, ze ani oni pekni to nemaju lahke :) To uz je vrchol. Ale k veci - ja som na strednej tiez nebol nic extra. Ale preslo 5 rokov a je to lepsie, a posledny rok je to doslova mesiac za mesiacom lepsie. Konecne zacinam vyzerat ako chlap.
.
Niektori ludia proste rastu casom do krasy - poznam kopu dievcat co boli v 15 absolutne nezaujimave (povedal by som ze skarede), a v 20 su to krasne baby. Niektore boli v 20 nic moc, a v 25 su kocky. Niekto je pekny odjakziva, a niekto musi dorast do 20-25 ale ver tomu, ze vekom sa to bude len zlepsovat. Ak teda nie si priserne neuveritelne brutalne 160kg skareda ropucha s jednym okom, comu ale neverim. Ak si tucna, zacni cvicit. Ostatne (tvar) sa zmeni casom...Ak sa o seba budes starat, tak to casom bude omnoho lepsie. Ostatne vy zeny mate este licenie + milion typov moznych ucesov, ktore ak sa spravia kvalitne a dobre skombinuju, tak aj z upratovacky spravia krasnu zenu - muzi tu moznost nemaju. Tak sa nestazuj, urcite to neni zdaleka tak zle, bude len lepsie.

ivuša

a v com spociva krasa? ..kazdy ju vidi v niecom inom.. to co sa paci jednemu, nemusi sa pacit druhemu...su podstatnejsie veci v zivote, mozno sa ti to teraz tak nezda, ale prekonas to obdobie a neskor sa na tom akurat tak zasmejes