Co robite v tomto pripade?

Príspevok v téme: Co robite v tomto pripade?
Andel

Co robite v pripade, ze mate neustale cely den vysoke glykemie? Uz druhy den sa nemozem zbavit vysokych glyciek. Mam pocit, ze si pumpujem vodu a nie inzulin. Zmenila som pod, otvorila novy inzulin, zvysila bazal aj bolus a nejako to nejde dole (uz druhy den sa pohybujem v cislach 11-17!) Bojim sa uz aj nieco zjest a ak nieco zjem napumpujem 1.5 krat tolko inzulinu ako normalne. Niekto kto uz zazil podobnu situaciu? Mne sa to za moju cukrovkarsku historiu deje prvy krat. Vacsinou to zvysenie bolusu vyriesi, tentokrat vsak ziadna zmena.

kiki

to sa mi este nepodarilo,aj ked niekedy sa zaseknem, ci si prave picham spravny inzulin, mne sa dnes zase podarilo pichnut si sposobom, ze mi ostala hrcka a uz asi 20minut sa odmieta nechat rozmasirovat:(

pier

dneska rano sa mi nechtiac podaril "husarsky kusok".... ked som si namiesto 18j. lantusu vpravil do tela tolko humalogu ...jednoducho rutina a myslenie na niečo ine pri pichani...nuž čo,aspon som sa raz v živote poriadne naranajkoval.
vam sa tiež stalo niečo podobne?...

Andel

Ahoj Adriana, nechapem co sa dialo. Kanyla bola v tele krasne zapichnuta, inzulin je OK, vymenila som iba POD a vsetko je v najlepsom poriadku. Uz vecer mi cukor zliezol na 7.7 tak proste neviem co sa dialo ;o) Kazdopadne dakujem za rady.

Andel

Nechapem co sa stalo a ako sa stalo, vymenila som POD a vyzera to, ze cast inzulinu pretekala niekde stranou, nakolko bolo citit inzulin z naplaste, ktora drzi pod na tele. Vymenila som POD a uvidime co sa bude diat zajtra. Za posledne 3 hodiny sa mi podarilo dostat cukor na 9.8, tak dufam, ze tieto hrozostrasne dni su uz za mnou. Uuuuuf, technika je skvela, ale niet nad ludsky rozum!

adriana

No nič,tak len vydrž víkend,uvidíš možno to klesne,a dá sa to do poriadku.Ale stáva sa aj ako Pier písal,že sú niekedy také nevysvetlitelné stavy.U nás žien je to horšie,práve kôli našim hormónom.Napíš,ako si dopadla a či prídeš na to,čo to spôsobilo.Len to tak úzkostlivo nesleduj,to ti ešte pridáva.

Andel

Povedzme to takto: Zvycajne za ranajky a obed mam pichnutych 10 J, dnes uz mam v sebe 16.5 J inzulinu a cukor furt 15.8

Andel

Adriana:

praveze sa inac citim skvele, keby som to mala na co hodit, tak to chapem. Najviac ma nervuje ze to nejde dole. Vravim si, ze keby som mala zle zapichnutu kanylu, tak by som uz bola v cislach 27 nakolko som uz zjedla ranajky aj obed. Snazim sa nebyt nervozna a cakam na to, az vymennim pumpu a dam tam inzulin z novej flasticky, len to ma zatial drzi, ze inzulin je zly.

adriana

Andel,len sa nestresuj,to ti zdvihne ešte viac.Môže to byť aj tehotenstvo.Ja som bola nastavená,a keď som otehotnela,tak to vystúpilo na 18,a nevedela som si rady.Aj som zdvihla inzulín,ráno som vstávala a mala som na lačno 15,ráno som si pichla inzulín,.išla som sa na hodinu poprechádzať,a až tak som jedla.To musí potom prísť k úprave dávok.Prvé tri mesiace to tak strašne skáče,a pri tom sú najdôležitejšie na vývin plodu,ale môže to byť aj vírus,nejde na teba choroba?

Andel

oooo:

Najprv som si myslela ze su to tie "zenske" problemy a tak som zvysila bazal, vcera som sa drzala v hodnotach 10-11, tak som to stale pripisovala tomu, dnes to je ale 14-16 a mam pocit ze moje telo nejako nereaguje na inzulin. Dufam, ze to bude len v inzuline a v nicom inom.