Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

DM 2

RNG

prirodne materialy su prirodne.
Ani takzvane, ani chemicke.
A potravinoive doplnky su pripustene na trh s tymi istymi kriteriami ako potraviny, tj nesmu mat ZIADNE skodlive ucinky, ked brane v odporucanych davkach.
Na lieky je ale kriterium ine. Tam sa skodlive ucinky dovoluju.

kamari

Nie je pojedanie chemicky vyrábaných tzv. prírodných preparátov škodlivejšie ako samotné aplikovanie inzulínu?

RNG

Neviem ci to je spravna tema pre moje osobne skusenosti, lebo som nikdy nezistil naisto ci som mal DM1 alebo DM2 alebo dokonca ich kombinaciu.

Na teorie okolo "autoimunnych chorob" neverim a nie som sam, je vela lekarov, co pochybuje, ze telo samo seba len tak nici, hoci nevedia prstom ukazat pri vacsine na pravdepodobny patogen v tele, ktory to sposobuje.
Kedze som odmietol si pichat inzulin, bol som nuteny prejst na radikalne prakticky bezsacharidovu dietu, ktorou som si udrzal cukor pod 13mmol/l, aby som si velmi neposkodil telo a skusal som rozne prostriedky, ktore radili rozni lekari na znizovanie hladiny cukru v krvi a skoncil som nakoniec pri regeneratoroch cinnosti pakkreasu a pecene, organov, ktore su zodpovedne za regulovanie hladiny cukru v tele.
Za 6.5 rokov prve 3 roky som nemal uspech a cukor sa mi(bez pichania inzulinu) nikdy nedostal pod 10 napriek aj 2 dennej kompletnej hladovke a mesiacov prakticky bezsacharidovej diety(Atkins)
Potom som narazil na prve uspechy pouzivanim Gymneny sylvestris, skorice a listov z moruse.Ale naozajstny pokles nastal az ked som zacal pouzivat okrem spomenutych aj acetyl L carnitin a hlavne alfa lipoicku kyselinu, sylimarin(vytazok z ostropestreca marianskeho) a davky vitaminu C,E a selenu.
Nemozem vylucit ani mozny vplyv Samenta, ktore som skusal na sebe (2x jednu flasku) na liecenie sezonnych prechladnuti, ked som si myslel, ze som mohol mat znizenu imunitu z nahodne prenesenej Boreliozy od mojho pribuzenstva(3 sesternice ju mali a je mozne, ze som nejake bakterie od nich dostal nevedomky, ked panovalo presvedcenie, ze Boreliozu prenasaju len klieste a nie dnesna znalost, ze sa bakterieB.b.nachadzaju aj v pote, slinach a prenasa ich hromada hmyzu)
Dnes som uz davno dole z Atkinsovej bezsacharidovej diety(vsetky diety obmedzujuce pestrost jedenia su skodlive pre zdravych ludi, moja omluva bola len vybrat si medzi mensim a vacsim zlom), drzim sa vseobecne pod 150 gramami sacharidov pre istotu a uz som si nameral cukor aj 5, a nikdy mi nestupi nad 10, ani ked hrubo prekrocim 150 gramov sacharidov denne.
Takze regulacia hladiny cukrov sa mi obnovila a nebezpecie skokov cez 30mmol/l po vypiti poharu hroznovej ci pomarancovej stavy ako pred 6 rokmi mi uz nehrozi.
Cast problemu bola iste v mojej nadvahe, veku a nespravnych chemicky a tepelne zmenenych rastlinnych tukov(tvrdnuce polymery tukov), ktore nedovolia bunkam sa otvorit na inzulinovy signal. Vahu som ale zmenil len malo, ale pri jedeni len panenskych rastlinnych tukoch a masle sa mi asi bunkove lipidy postupne vymenili z polymerov na panenske a nizkomolekularne(napr butyricka kyselina z masla) a bunky sa otvaraju lahko, cim absorbuju cukor z krvi a zaroven sa vycistia od splodin.
S tym suvisi aj moja ovela vyssia energia v porovnani s pred 6 rokmi.
.......
Preto radim aj inym skusit bojovat proti cukrovkam a regenerovat si(aspon sa pokusit, zrejme kazdemu to nevide) s prostriedkami, ktore som na sebe ja vyskusal osobne s uspechom a ktore som dostal ako roztrusene rady roznych lekarov s tymto sa zaoberajucich.
....
Pricom ked maju strach kontrolovat hladiny cukru len bezsacharidovou dietou, nemusia prestat pouzivat inzulin a len pridat niektore z regenerujucich doplnkov, pripadne sa pokusit adresovat Samentom, GSE a extraktom z olivovych listov (tiez vysokych daviek vitaminu C a E, ktore sa podielaju na vytvarani kolagenovych struktur v tele, tj vsetkych organov vcitane)
rozne mozne "spustace autoimunnych chorob", lebo sa zda z mnoho zmienok v medickych spravach, ze viacere z nich uz dokazane na tieto "autoimunne" vplyvaju.
......
Za to, ze este nevieme presne, proti comu bojujeme neznamena, ze nemozeme mat aspon ciastocny uspech.
Ved aj vojaci, ked pocuju suchot vypalia na pravdepodobne miesta davky z gulometu a obcas maju stastie a niekoho trafia, aj ked sa mozno nikdy nedozvedia koho...

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

DM 2 - Fórum - ZDRAVIE.sk