Tetánia?

Príspevok v téme: Tetánia?
martina.m

mavam strasne zavraty, bolieva ma chrbtica, trpnu mi prsty na rukach, niekedy vecer som taka unavena, ze sa nevladzem ani pohnut, trasie mi svalmi. Bola som u lekarky, predpisala mi nejake analgetikum, magneB6 a sumive calcium, vobec nepovedala co mi je...len ze by ma mala poslat na rehabilitaciu, ale ze urcite na nu aj tak nebudem mat cas.
Ma , prosim niekto s niecim takym skusenost? Mam to uz asi pol roka, zda sa ze sa mi to zhorsuje.

slzicka

RNG dakujem za upozornenie. Ja veľmi zle znášam syntetiká, dokonca nemôžem nosit oblečené nič polyesterove, len čistú bavlnu. Uz 5rokov sa trapim s tetaniou a vždy len robia na mne pokusy/ortoped, fyzioterapuet, neurolog/.Uz som začala brať všeličo a vždy mi z toho bolo ešte horšie.Tak nezačnem brať MIRAPEXIN? nech sa ešte viac nerozhádžem. Beriem rôzne minerály a vitamíny a to mi zatiaľ najviac pomaha, len chcela by som už navždy zbaviť tetanie.Depresie nemavam, len tie krče noh a slabosť, hlavne v noci.

RNG

mirapexin je synteticka chemikalia pracujuca podobne(podla lekarov) ako dopamin. Zrejme to ale nie je pravda, lebo ma hromadu zlych bocnych efektov.
www.netdoctor.co.uk
Na zvysenie hladiny dopaminu je plno inych prirodnych neskodnych prostriedkov, ako SJW, SAM-e, a priamo L-DOPA.
Depresie a ine problemy, ktore sa vyskytuju pri tetanii treba ale adresovat priamo zvysenim prijmu roznych mineralov, ktorych nedostatok je pricina tetanie.
Najlepsie su vyborne absorbovatelne zmesi mineralov a vitaminov navrhnute na zabudovanie do kosti, lebo kosti su nas zasobnik mineralov v pripade nervovej potreby.

slzicka

mne predpisal neurolog lieky MIRAPEXIN. Poznate to? Brali ste to uz a pomohli vám.? tiez mam tetaniu diagnostikovanu.

oli

doktorka mi povedala, ze unava(ak sa vam toci hlava a ste unaveni)je sposobena magneziom. magnezium znizuje tlak a tym viac je clovek unaveni(ty co beru magne.)

[zruseny12]

miska,najdi si temu:tu na fore EMG je MR?a tam je stranka kde si mozes precitat...o EMG....vsetko,lebo vsade robia EMG inak...

[zruseny12]

lussy,precitaj si na tejto stranke www.novycasprezeny.sk do vyhladavaca si daj TETANIA a tam sa to dozvies.....ja mam tiez neurogennu tetaniu a potvrdili mi ju 2x/nedostatok vapnika/raz som mala vyssi stupen....po2x uz normalna....ale to je z nedostatku vapnika ja si ju uz nikdy na 100% nevyliecim,lebo sa mi trati vapnik....zatial neviem pricinu.../mam taku staru dceru ako si ty...tiez bude mat toho roku 12-nast...

ooo

ja mám tiež tetániu, panickú poruchu a neviem čo ešte a unavená som ako pes, takže podľa mňa tá únava s tetániou súvisia... viem to od viacerých báb čo ňou trpia