ako mam schudnut? pls nikajo sa to nehybe

Príspevok v téme: ako mam schudnut? pls nikajo sa to nehybe
ggggg

prosim vas potrebujem schdnut do mesiaca min 5kg... aj viac,ale ako? drzim 13dnovku,tri dni mi vaha nesla vobec dole,dnessomsa prejedla zo zufalstva.. mne je jedno ja aj jest nebudem len nech schudnem.... schudnem aj ked budem napr jest len 3bit nic ine? ci ako to mam dat co najrychlejsie dole? kazdy den aj cvicim na steperry min 20 min a jedine co tak mi narastli stehna.. pomoc :(

barbee

ggggg- viem o niecom ale no neviem ci sa ti to bude pacit a ci vydrzis....pred kazdym jedlom vipi pohar citronovej stavy pomaha spalovat tuky...jedz pomali ...pred kazdym jedlom sa tiez poriadne napi potom toho nezjes az tak vela drz sa daleko od jedla....ked si das tablicku niecoho napr cokolady alebo coho mas rad rada za den to nevadi z toho sa nic nestane hlavne ked budes moc hladny hladna vydrz a neprejedz sa to je najhorsie...a cvic pri tom rob napr sklapacky ja robim kazdy den 100 rano aj vecer

tinka228

Martin 242 ďakujem za rady. S tým jablč. octom si ma teda nepotešil. Ja som si myslela, že nejako priamo ovplvňuje spaľovanie tukov. Neprejedám sa nikdy. A keď už mi hrozí,že nejdem vydržať tak si idem umyť zuby a je po chuti lebo si nechcem zamazať zuby (je to trochu o psychike, ale funguje to). Takže potom ten jablč. ocot akože jem úplne zbytočne??? No si ma fakt dostal. A ja, že pomocou neho chudnem.

denisa deni

Skus ryzovu dietu 13 dnovu. Rano si uvaris ryzu natural,nie bielu klasicku,je to taka hneda.Jes ju cely den a nic ine a pijes iba cistu vodu.Po 4 dnoch pridaj jeden druh zeleniny ako prilohu.Ryzu jedz kedykolvek pocitis hlad nemusis sa obmedzovat.Ja som takto za 13 dni schudla 6kg.

Martin_242

katarina: Neboj sa nič, skús takú diétu ako tinka, je to veľmi dobrá diétka.
Presne ako vravíš, zlým prístupom k chudnutiu priberáme, pretože:

Väčšina žien si pod pojmom diéta myslí hladovku.
Áno, hladovkou schudneme, vyšťavíme telo, lenže to v sebeobrane spomalý metabolizmus a bude spaľovať bielkoviny zo svalov a bude chrániť posledné zásoby tuku. Samozrejme nejesť nevydrží nikto večne, väčšinou začne každý po hladovke doháňať stratené extrémnou "žravosťou", lenže telo spomalené hladovkou začne všetko okamžite ukladať do tukových zásob (že čo keby majiteľovi zasa preskočilo a začal hladovať).
Takže priberieme tuk, zničené svalstvo sa neobnoví na pôvodné hodnoty a výsledkom je vyššia váha, vyššie čísla objemu telesných partií a vyššia depresia.

Schudnúť môže každý zdravý jedinec.

Martin_242

tinka228: Jediná funkcia jablčného octu je potláčanie chuti na jedlo, ak si sa toto už naučila v predchádzajúcej diéte, nepotrebuješ ho vôbec - musíš to mať v hlave.
Syry kľudne jedz - ale vždy pozeraj na ich energetickú hodnotu.
Nátierkové kupuj s hodnotou okolo 600 kJ na 100g, sú väčšinou s 10 - 30% tuku.
Cottage jedz 10%, tvrdé syry ako Hermelín, Encián nejedz, ale napríklad nízkotučný 20% Eidam si občas v malom množstve dopriať môžeš.
Špecialita ako Olomoucké tvarúžky alebo Bánovecké sýrečky neobsahuje žiaden tuk ani sacharidy, len čistú bielkovinu, doporučujem.
Jogurty len nízkoenergetické, väčšinou platí, čím viac tuku a ovocia - tým majú viac kalórií.
Ryža je vhodnejšia ako cestoviny, majú síce rovnakú energetickú hodnotu, ale ryža má výborné zloženie komplexných sacharidov.
To vyprážané a sladkosti by som vylúčil úplne - čím skôr sa zbavíme zlozvykov, tým lepšie pre nás.
Ak musíš sladké, tak len v dopoludňajších hodinách a naozaj len raz za čas.
A vyprážané jedlo si vypraž na olivovom oleji, ten je zdravý, ale s mierou.

tinka228

Katarínka skús to, čo ja. Písala som to včera. Ak to budeš dodržiavať poctivo, pár kíl určite schudneš. Skús, uvidíš.

katarina

mohli by ste aj mne poradit prosim vas?? ja som uplne v koncoch..cim viac chcem schudnut, tym akoby vaha viac protestovala..neviem vazne preco je to tak..napr. niekto, ked am stresove obdobie-chudne..ja priberam..ale ani nejem nejak extra viac..ale ta rucicka na vahe ide hore..od leta mam o 6kg viac..moje inf: 19r., 158cm, 75-6kg..ved je to uplne hrozne.!!! som sa prezrala do takych nadmernych cisel!!a podla mna som si to pokazila hlavne tym, ze som vela chudla(nic som neschudla pochopitelne) a potom som este pribrala aj s urokami..ma moznost schudnut aj taky jedinec ako som ja??pls.poradte mi..

tinka228

Martin 242 môžeš mi ešte poradiť? Ja nemám celkom jasno ako ten jablč. ocot funguje. Ak prejdem na normálnu stravu (myslím klasickú varenú, ale s rozumom) a dám si tabletku jablč. octu bude to fungovať? Lebo ak mám pravdu povedať ja síce tých 5 týždňov kúry vydržím podľa rozpisu, ale chýba mi "normálna" varená strava, jogurty, syry,... Mám rada aj zeleninu, ale nie až v takom množstve ako podľa diéty. Už som sa jej pomaly prejedla. Takže prosím ťa, poraď mi, či ten jablč. ocot bude fungovať aj po piatich týždňoch kúry, keď prejdem na normálnu stravu. Ešte dodám, že u nás sa väčšinou varí cestovina (na mnoho spôsobov), ryža (so zeleninou al. k mäsu), zemiaky, mäso max. 2x do týždňa, vyprážané a mastné jedlá minimálne, sladké možno raz za dva týždne.

tamarka

ja stale hovorim, ze nejde o hmotnost, ale o objem. som presny typ miselky, akurat mam o dva roky menej, a nejde to dolu jedna basen :(
takisto mi ta vaha az tak nevadi, mozno tych 5kg dole, je sice pravda, ze ked sa postavite na vahu a vidite tam 50 tak mate uuzasny pocit...ale ja by som bola spokojna, aj keby som mala tych 55-58, ale mala skvelu postavu...nie vychudnutu ale take CRTY, nie hory, vymakanych svalov...vtedy by som si bola ista, ze na mojom tele nie je tuk, ale svaly=10x tahsie bunky ako tukove...
chce to ale vela prace a casu..a ten, bohuzial ako studentka strednej pred uzavretim znamok, nemam... a zo skoly som taka vycerpana, ze nemam ani chut.. pretoze ma boli hlava, som znechutena a podobne... viem, ze je to preto, ze necvicim...viem ze cvicenie pomaha tak fyzickej kondicke ako aj psychike...ale pre mna je to velmi tazke uz len zacat :( do leta by som chcela aspon troska viditelne zmeny na tele a cez leto sa uz dam do toho...vyzera ze brigadu mat nebudem, tak sa budem moct venovat sebe... a kedze nebudem mat prachy na zabavu, nebudem pit na party a asi na ne ani nebudem chodit heh...aspon nieco pozitivne na tom hhhh...nuz ja sa asi pomaly aj vzdavam... :( :( :(

Martin_242

S veľmi štíhlymi ženami, majúcimi podváhu a pritom viditeľné tukové vankúšiky v oblasti pásu je to ťažké...
Myslím si, že je to dané sčasti geneticky, pretože ženské telo ukladá tuky do zásoby pre prípadné tehotenstvo a sčasti je to zapríčinené veľmi nevhodnou stravou a ešte nevhodnejšími diétami.
V podstate takéto telo má minimum tuku a snaží sa aspoň nejaký udržať a na to je samozrejme u žien geneticky preddefinované miesto - stred tela.
Presne tento typ poznám - moja kolegyňa je veľmi vysoká a extrémene chudá - pritom má v oblasti pása naozaj viditeľné tukové vankúše absolútne deformujúce inak veľmi štíhlu postavu.
Tu by som skúsil klasicky upraviť životosprávu, ale mierne zvýšiť príjem energie v ranných hodinách a skombinoval ju so silovým tréningom pre zmohutnenie hornej polovice tela a nôh + dostatok aeróbneho pohybu.
V podstate mám na mysly proporcionálne vyrovnanie všetkých partií.
Výsledok neistý, ale kto na sebe neskúsi, neuvidí...
Posledná možnosť je lokálna liposukcia, ešte lepšie lipolýza, ktorá tukové bunky zlikviduje.