co sa to so mnou deje???

Príspevok v téme: co sa to so mnou deje???
anonym 429

prosim, ak mate niekto skusenosti alebo mi viete poradit, napiste sem. mam 23 rokov, som vydata a za poslednych 6 mesiacov sa stal zo mna iny clovek. nikdy predtym som take nic nezazivala. opisem to strucne. ked sa stane nieco co sa mi nepaci alebo citim akukolvek nespokojnost /manzel nieco zle urobi/alebo nieco neurobi, napr. potrebujem sa vykecat a on odvrkne nejaku odveci poznamku, alebo mi povie nieco co ma zrani napr."bud ticho", "staraj sa o seba" atd/, zacnem robit strasne sceny, kricat, plakat, citim v sebe nenormalnu agresivitu, vsetko by som roztrieskala, bucham do vsetkeho, kopem do nabytku, zacenm potom aj seba udierat, hlavu o stenu, alebo sa rezat, nadavat, potom ma muz zvycajne chyti tak pevne ze sa neviem hybat, a ja so sebou metam po zemi, kricim, nadavam mu, trham si vlasy, nadava si ze som nanic zena... zaujemcom napisem aj viac. zaujimave je ze priblizne o hodinu ma to vsetko prejde, mrzi ma to, ospravedlnujem sa, uz to nikdy nechcem spravit. uvedomujem si ze to nie je normalne, neviem co s tym robit , prosim, poradte mi,

bebeqq

pozri mojatvoja, je tu napisane "co sa to so mnou deje", aj so mnou sa nieco deje, mam obavy a chcem ssa podelit ale ked je niekto nechapavy ako ty tak tu nema co robit si myslim.lebo tato tema je podla mna aj o pochopeni druhych ludi a vidim ze ty s tym mas nejaky problem mensi asi.

bebeqq

Dobrý den, ja sice nemam nic k tejto teme, len potrebujem aby mi niekto napisal rychlo svoj nazor. beriem antikoncepciu uz asi tri roky a teraz sa mi stalo poprvykrat ze som si zabudla dat tabletku po sedemdnovej prestavke. mala som si dat vcera a nedala a gynekologicka mi povedala ze si mam dat iba tu dneskajsiu a vcerajsiu mam zahodit.Auj tak mam obavy, ze mozem ostat tehotna. Myslite ze si mam dat este aj postinor alebo mala gynekologicka pravdu? Vopred dakujem za rychlu odpoved

anonym 429

hej, busi mi pri tom srdce. ved komu by pri takom stave nebusilo... neviem ci to moze suvisiet. zajtra pojdem obvodnej, nech mi da odporucenie psychiatrovi. vie mi niekto povedat ako sa diagnostikuju taketo ochorenia? viem o jednom spustaci, ktory to vzdy zapricini. je to nieco co robi moj muz.

kivi

A nebúši ti pri tom záchvate srdce ako "šialené". Možno je to porucha nadobličiek -> vyplavenie veľkého množstva adrenalínu do krvi

RNG

Kazda nervova porucha ma niekde kluc v nedostatku alebo prebytku neurotransmiterov ci neurohormonov.
Ale tych je plno, takze neviem kde by si mala zacat.
Snad najpravdepodobnejsie je to mineralovy nedostatok alebo malo serotoninu
Takze byt tebou skusim brat mineralovy doplnok napriklad zmes na kosti a zakazdym, ked na teba lezie tlak a nervozita, zobrat 1-3 kapsule St Johns Wort(300 mg, 0.3% hypericin)

awrw

skus tomu psychiatrovi navrhnut aby ta hospitalizovali na psychiatri, nieco ako diagnosticky pobyt. mozno tam by si sa prejavila a vedeli by ti lepsie pomoct.

l.l

Tak skus navstivit nejakeho ineho psychiatra..nie je lekar ako lekar..ale opis mu vsetko dopodrobna..a aj to aka si bola predtym,nez tieto tvoje stavy zacali.A pred tymi 6 mesiacmi sa nestalo nieco ,co by to mohlo vyvolat? jeden den si pri hadke bola "normalna" a hned na druhy to uz bolo take, ako opisujes?

anonym 429

dakuujem ze ste ma pochopili. ano, naozaj to nerobim schvalne. pride to presne ako zachvat a ja to neviem ovladat iba v sebe citim nesmiernu agresiu, hnev, smutok, krivdu... dokaze ma tak nastvat aj to ze prehravam v spolocenskej hre. al nie az do takzch extremov. problem je ze uz som bola u psychiatra, ale nepochopil ma. ked som mu to opisala, povedal ze to je emocna labilita, ze je viac ludi co s tym ma problem. uzatvoril to ze to nie je nic vazne a dal mi nejake slabe antidepresiva ktore vobec nepomohli. bereim ich doteraz a je to stale take iste. chapem ze ked mu to opisem, je to 9ine ako keby to videl. niekedy by som si zelala aby tam pri tom zachvate bol so mnou a asi by reagoval inak... ako mu to vysvetlit aby len neodvrkol ze to nie je vazne?? ved ja sa idem zblaznit. som rozorvana zvnutra, moj muz straca nervy. ja uz nevladzem...

radca

Podla toho, co pises , tak to nerobis asi schvalne, t.j. treba to liecit u odbornika (neurolog, imunolog, psycholog, psychiater)