Syndrom drazdiveho creva

chorecrievko

NeviemNeviem, RNG sa k teme Wobenzym vyjadril asi 1650000krat - v skratke: stary, slaby atd..
Ahoj Sssisa, ja beriem dva druhy enzymov na intoleranciu (pol roka), potom volake pankreaticke enzymy (skoro rok), psylium (300rokov) a cojaviem co este a obcas sa dostavam do stavov, ze sa mi zda ze asi som sa vyliecila ..a potom hop - tak nie:) ako posledne 4 dni. Spytujem si svedomie a jedine v com som polavila su probiotika (lebo mi dochadzaju, tak setrim a to bola chyba).
Mne sa ale posledne 2-3 mesiace strasne prestrasne zhorsila plet, mam cele lica posiate bolavymi vredmi, takymi az fialovomodrymi, hojit sa to nehoji vobec a ani nechcem vediet co mi tam potom ostane :(( Uz neucinkuje ani kokosak ani GSE ani nic.. tak som zacala pit jacmen, chlorellu, mozno aj preto tie hnacky teraz mam, ale fakt uz neviem co s tym..

sssisa

zase sa mi vracaju hnacky uz par mesiacov beriem psyllium a vsetko bolo ok az do teraz uz 2 den beriem aj enzymy ci sa mi to nenapravi vie mi niekto poradit??? kvoli comu?

RNG

Ked ti kvasi v zaludku pri nedostatku kyselin, ked ti liekmi potlacia aj zvysok kyselin, kvasenie a hnitie je o to horsie. Sive nepali v pazeraku, ale dostava sa az do ust a dychacej trubice, odtial do predusiek, najma pocas spanku., A po case ti to znici aj pluca, ktore nemozu do nekonecna znasat hromadenie sa rozkladajuceho a mikrobami zamoreneho jedla.
A to je len jeden z nasledkov zleho travenia, kde chyba nieco z potrebnych, tj kyselin, enzymov, vlaknin a probiotik.
To clovek potrebuje v dostatku,
a nie chemicke lieky, tj umele skodlive chemikalie.

NeviemNeviem

Aha hm,.. doktor mi sice diagnostikoval gerd ale ja mam skor priznaky gerd - lpr spojene skor s dychacimi cestami.. ( nie palenie zaha) a uz začinam mat vedlajšie prejavi po PPI kedze mam zaroven IBS pokazdom jedle ma naduva odgrgava, teda aj pri LPR je vhodne doplnenie kyselin? čital som o neakej nizkosacharidovej diete SCD ..ale moc toho neni vačšina v angličtine neviem ako spravne sa ktomu postavit .. teraz mi sice mierne odzneli priznaky s hrdlom ale zas mam naduvanie po kazdom jedle som unaveny.. ibs sa aj koli tym liekom vracia

RNG

Tusim sa zbytocne tu opakujem, nejak vam to nelezie do hlav, ze by mohli lekari na 98% sa mylit v pripade GERD-u.
Nuz ale napr ja sam som mal GERD casto, lekari mi predpisovali neutralizatory, roky som ich bral, na stastie nie pravidelne, inac by som si poskodil tymi chemikaliami, a odkedy som pochopil konecne, ze kvasenie moze nastat len pri nedostatku kyselin a ze uzaver zaludka je zavrety velmi prvne pri dostatku kyselin, ze sa moze clovek zavesit hore nohami a zo zaludka mu do pazeraka nic neprenikne, odvtedy beriem s vacsim jedlom zdroj kyselin,
davam si pozor s mensim jedlom , aby som nepil s jedlom privela tekutin, co rozriedi zaludocne kyseliny, odvtedy ten GERD "zazracne" uz dlhe roky nemam.

Ale robte si co chcete, je to vae telo a mozete verit lekarom, tj vasim, do konca svojho zivota a nechat sa otravovat neprirodzenymi syntetickymi patentovanymi chemikaliami.
Na ilustraciu, kam to takto dospelo uvadzam, ze dnes je dovod na smrt v poradi stvrty smrt z predpisanych liekov. Hned za porazkami, infarktami a rakovinou.
A chemoterapia v tom nie je zahrnuta, inac by to bol prvy as nie stvrty dovod smrti, iste.
A to je informacia od lekarov, oficialna, a ti nemaju ziadny zaujem podavat toto v nepriazniovom svetle, skor v priaznivom a skreslenom, lebo to vrha na nich osklivy tien.Teda na tych co pouzivaju predpisove patentovane schvalene lieky, s hromadou postrannych skodlivych ucinkov.
Ja sa drzim radsej rad lekarov, co si sami po skonceni studia zvolili pouzivanie neskodnych prostriedkov, ale ucinnych, napriek tomu, ze sa nesmia nazyvat lieky podla oficialnych autorit(v USA je to federalna organizacia, monopol, FDA a ta urci co je liek, a ked niekto tvrdi, ze nieco ine lieci, aj ked je to 100 krat pravda, zavru ho za to)
A zrejme nie som sam, kedze vyse 50% Americanov rozne doplnky pouziva na udrzanie zdravia a cuduj sa svete, az 90% lekarov sukromne na sebe a svojej rodine ich tak isto pouzivaju, hoci ich predpisuje len 1.5%, ostatni sa boja prenasledovania od medicinskeho monopolu.

NeviemNeviem

ale ako potom liečit GERD ked všeobecne inhibiotry protonovej pumpy nato pomahaju.. a kyselina tomu zvieraču medzi pazerakom a zaludkom škodi ..tak ako ho vyhojit nech spravne funguje nemozem nan cpat zas kyselinu navyše vačšina jedal je predsa kyselinotvorna.
ked som mal reflux kt mi neustale zapaloval hrdlo a po PPI behom 2 tyzdnov sčasti odzneli priznaky no nastalo horšie travenie to je fakt prtedtym som mal dost dobre travenie čize som mal asi aj dost kyseliny .. moznost tej kapsule na meranie mnozstva kyseliny nemam kde navyše teraz jej aj tak moc nebudem mat.. po ppi čo je podla teba najsilnejšie najučinnejšie na zapaly okrem aloe vera

RNG

Pala je ked sa obsah zaludka dostane do pazeraku a to je mozne len vtredy, ked kvasne plyny a peny v zaludku nasilne otvoria uzaver medzi zaludkom a pazerakom.
Kvasdenie a hnitie v zaludku je mozne len pri nedostatku kyselin. Dostatok kyselin zabije alebo aspon potlaci v zaludku prakticky vsetky mikroby. Potlacenim kyselin v zaludku sice obsah v pazeraku nepali, ale zaroven aj travenie je v kybli a cokolvek mikrobialne co je na surovej potrave sa dostane do criev a tam skodi.Po rozmnozeni vytvara toxiny, telo sa ich chce zbavit hnackou,ale cez neochranujuci zaludok sa tam dostavaju vzdy nove a nove, je z toho po case IBS, Crohnova choroba a dokonca aj ulcerativna kolitida.

Inac nie je pravda, ze uplne vsade tvrdia opak, ved ja to mam tiez od lekarov, zialbohu monopol mediciny sa to snazi vsade vymazat.
Ale ked pouzivas vlastny rozum, a logiku, predsa ti musi byt po case jasne, ze vekom a poskodenim mikrobami sa vyroba kyselin znizuje a nie zvysuje.
A vyrok lekara-mas vela kyselin predsa ziadnym meranim nepotvrdzuje, to si vytiahol len z brucha, vycical z prsta alebo sa naucil na skole tvrdit na vsetky paly.
Dokaz privela kyselin je meranie kyselin v zaludku a to robi dnes jedina presna metoda, Heidelbergova kapsula.
Pozri na
www.phcapsule.com
A kedze drviva vacsina gastroenteorologov tuto metodu nepozna a odmieta pouzivat, zacinam pochybovat, ze maju naozaj zaujem na vylieceni pacientov... Smutne.
Lebo potom jedine, co ich moze este ciastocne ospravedlnit je nevedomost, lenivost a nedbalost. A to tiez nie je ziadna pochvala.