Syndrom drazdiveho creva

RNG

Nuz urcity cas, kym sa ti telo neprecisti iste je dobre brat intenzivne tieto enzymy. Neskor len udrzobne, lebo clovek nikdy nevie, kam tie rozne mliecne vyrobky napasuju.
Ludia co maju potravinove alergie maju iste nedostatky aj inych enzymov, aj ked nemaju priamo alergicke reakcie. Pomaha tam brat enzymaticke dopplnky vseobecne, aspon
Napr alergologovia dnes odhaduju ze medzi 10 az 20 % ludi ma miernu alergiu na lepok, ale len 2% su celiaci.
Alergiu na mlieko ma len 10% mladych na Slovensku, ale az 60% ludi nad 60 rokov.
Ale v Cine je to az 96%.

RNG

Zle travenie= slabe zasobovanie zivinami=slaba imunita a regeneracia tela.
V pripade roznych alergii treba si telo dokladne precistit preislusnymi enzymami, tj enzymami co adresuju alergeny. V pripade celiakie su to rozne enzym na lepok/gluten, v pripade mliecnych poroduktov enzymy na laktozu, mliecne bielkoviny a tuky, dnes sa zmes topho vyraba pod nazvom Dairy enzymes.
A aj ked clovek si nemysli ze je a pije mliecne produkty alebo produkty s lepkom, telo, ktore mal z minulosti nimi zamorene zostava zamoprene, pokial si ho enzymaticky dokladne neprecisti.
A to sa tyka au ulepenych /zanesenych criev, kde je kvoli zaneseniu podstatne znizena absorbcia a v tych nanosoch sa mozu rozmnozovat rozne parazitne mikroby, ktore nasledovne vyvolavaju drazdenie, hnacky a moze to vies az k IBS, Crohnovej chorobe, dokonca k ulceroznej kolitide. Nehovoriac, ze ti podstatne zvysuje pravdepodobnost rakovin criev. Lebo aj tieto su casto nasledky roznych skodlivych mikrobov, ktore vyrabaju karcinogeny, tj latky sposobujuce rakovinne zmeny v zdravych bunkach, najma pri ich deleni.

Cistite si creva a cele telo, na co su enzymy, absorbenty, najma mikrovlakniny, a pripadne aj pomoc nasich probiotik a roznych doplnkov.

sssisssa

chorecriecko tiez som mala pocit ze to moze byt aj teplotami ale u mna to pretrvava a stale mi je zle hnacky zle travenie tazoba

ja mam potvrdene alergiu na kazein to sa snazim obedzit co najviac, skusim si precitat nieco o tej diete :) mozno to ma nieco do seba lebo pred dvoma dnami som bola na kupalisku a od vtedy pocitujem rezanei pri moceni tak mozno to nejak aj suvisi

chorecrievko

sssisssa, mne bolo blbo min.tyzden, ked boli tie vysoke teploty. a to uz mam odsledovane, ze ked je vyse 30 nedajboze viac dni za sebou, tak mi to hapruje poriadne.
skus sa zamerat na tu proticandidovu dietu, alebo aspon obmedzit jednoduche cukry. ja mam cierne na bielom, ze mam celiakiu a intoleranciu na mlieko a šichta pre pana doktora, ale akonahle si dam nejaky kolacik sladucky (bez lepku, mlieka) travenie sa zhorsi. u mna bud zapcha, neskor hnacka, skvrkanie v bruchu, nafukovanie atd.
ja mam skor posl.mesiac problemy s križami (asi z nachladnutia, pracujem v prievane) a vystreluje mi to do boku a lavej casti podbruska :-/ tak dufam,ze to prejde, lebo uz ozaj nemam chut chodit po lekaroch.

RNG

Prirodne neskodne latky sa telo nesnazi vylucit za kazdu cenu, ako skodlive chemikalie. Takze ani casom nestracaju na ucinnosti.

sssisssa

rng
beriem psyllium, enzymy, a probiotika asi treti stvrty den ako si vravel a hnacky zatial nemam :) co ma tesi a dufam ze neprestane ucinkovat

pomalypsycho v tych enzymach co beriem je 100mg magnezia tak neviem je to dobre?

pomalypsycho

sssisssa: pretoze magnezium by mohlo hnacky len zosilnit, kedze posobi presne opacne ako calcium...jednoducho mas latky, ktore pomahaju pri zapchach a tie, ktore pomahaju pri hnackach...