ako zaspať?

RNG

peto 22, to nie je vec sily, to je vec co komu chyba v tele a sposobuje nespavost.A to je velmi individualne, to preste nepomoze nic ine, ako vyskusat.
Napr mojmu otcovi pol roka zaberal melatonin, potom prestal. Tak sme presli na kava-kavu, to mu velmi nezaberalo, ale bylinna zmes s valerianom chmelom a inymi mu zabrala vyborne, na dlhe roky.
Mne zase zabrala kava kava(900 mg, 24% kavalaktonov) az prilis, spal som ako dudok a aj po 10 hodinach som bol este ako zombie.

krisha

na nocne musis mat aj potvrdenie od lekara? Lebo ja ano, a niektori ludia od nas si vybavili, ze nemozu robit nocne zo zdravotnych dovodov, tak robia len denne.

krisha

ne, nic podobne, nebudem rozpisovat, nemozem robit reklamu, ale je to statna firma:-)))Hc? Sranda, ja mam prechodne bydlisko v Leop:-)

RNG

z potravinovych doplnkov pomahaju mineraly(zmes na kosti bohata na vapnik a horcik),
5-HTP,
SAM-e
Melatonin,
St Johns Wort,
niekomu kava kava(piper mysticum)

a typicke uspavacie byliny ako valerian, pastierska kapsicka, chmel a pod.
Treba vyskusat, co komu zaberie(samozrejme v spravnych dost silnych davkach)
Treba spat v tme a robit na silnom svetle, to podporuje a synchronizuje vnutorne hodiny(circadian rhythm)

krisha

ja robim denna, nocna, po nocnej pridem domov, cely den som mimo, potom den doma a znova to iste...stale dokolecka, uz treti rok:-)ale uz len nejake dva mesiace a prechadzam na osmicky, som zvedava, ci to bude lepsie. Si tiez z Ba?

peto22

Takže mladučká z BA teší ma len to ma neteší že máme takýto problém.Asi si v praci teraz či doma? Ja mam poobednu tento tyžden.