Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

mám mať strach???

Príspevok v téme: mám mať strach???
zvedavá :))

Aké vysoké je riziko, že dostanem cukrovku ak:
- z maminej strany jú majú: všetci jej 3 súrodenci okrem mojej mamy, mal ju jej otec (môj dedo)a mamina babka na ňu zomrela
- z otcovej strany: môj otec má cukrovku DM1, jeho otec (teda môj dedo), moja sesternica
Je teda možné, že ju dostanem, lebo to naozaj nechcem!?
a ešte niečo - všimla som si, že mi býva hrozne slabo (hoci i po obede) a keď si zmeriam hladinu cukru tak mám tak 4. Večer mávam okolo 5 -6. Je to normál??? (nechcem sa pýtať otca, aby som ich nevystrašila) Ďakujem

adriana

Tak hlavne sa zdravo stravuj!To znamená,pravidelne.Raňajky-obed-večera.Tu čítam niekedy,o tých diétach,o kočkách čo chcú schudnúť,no hrôza.Radšej pravidelne-menšie dávky.Sem-tam si skontroluj tú glykémiu,ale zase nie často.A byť v pohode,vyrovnaná,žiadne stresy!Nemysli na to!Buď pozitívne naladená!

(no moja prababka zomrela na ňu nakoľko vtedy za vojny sa tomu nevenovala pozornosť... - to len na okraj) No a tým sledovaním v krvi by som to tak nebrala, lebo mne naposledy brali krv asi pre rokom a pol. Sledujem si to sama si meriam glukometrom. A čo sa týka typov diabetu čo je u nás v rodine, tak otec ju má od detstva a rovnako aj ujovia od mladosti, sesternica od 9 rokov akurát dedo ju dostal až v dospelosti.

adriana

Tomu sa hovorí-,,predodispozícia,,Všetci lekári,keď sa dozvedia,že máš v rodine cukrovku,tak sa na to zamerajú,a sledujú ťa,vždy keď ti zoberú krv na vyšetrenie,bude ich zaujmať aj táto hodnota.Nikto presne nevie povedať,čo je presne tým spúšťacím mechanizmom.Aj tá vaša cukrovka v rodine,mohli ju dostať v staršom veku,po liečbe liekmi,ktoré to spôsobili,alebo sa zle stravovali,mali nadváhu.Aj toto musíš brať do úvahy.Na cukrovku sa nezomiera,ale na komplikácie spôsobené zle liečeným diabetom.

no ja som mala hlavne obavy s tou dedičnosťou, lebo som počula, že diabetes je choroba prenášaná aj génmy a keďže ju má môj otec nejaké tie gény som muslela po ňom zdediť, ale som rada, že vaše skúsenosti hovoria, že dedičnosťou to nie je

adriana

Ahoj zvedavá,prečítaj si tému:,,prečo som dostal diabetes,,Viac-menej sme sa zhodli,že dedičnosť dokázateľná nie je.Iba stravovacie návyky,a veľký vplyv má stres.A fakt na to nemysli!Cukor máš o.k.

cellia

Norma glykémie u zdravého človeka je do 5,6 a meria sa na lačno. Tak nestresuj! Zdravo sa stravuj a dopraj si dostatok pohybu a budeš OK.

Dr jajboli

Nie, vôbec nemusíš mať strach, pretože keď budeš na to stále myslieť, tak si tú cukrovku privoláš. A nemeraj si cukor! Za obedom každý cíti slabosť, pretože je žalúdok preťažený a ešte aj počasie je také, že sa ziada ľahnúť si. Tak sa neboj a radšej sa mamky opýtaj, aké sú príznaky, alebo tak, Veď za to nič nedáš, keď sa dáš vyšetriť. Aspoň sa ukľudníš. Ale aj tak si myslím, že sa nemusíš obávať.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

mám mať strach??? - Fórum - ZDRAVIE.sk