Alkohol a 15 rocne decka

Príspevok v téme: Alkohol a 15 rocne decka
ivana1111

Konzumácia alkoholu bude do dovŕšenia 18 rokov zakázaná. Dnes schválené znenie novely zákona o ochrane pred zneužívaním alkoholických nápojov stanovuje aj zákaz navštevovania verejne prístupných miest, kde sa podáva alkohol, mladým do 15 rokov bez sprievodu rodičov.
Čo vy na to..mne je to trošku prihluple, ako sa to da kontrolovat, a prečo by mali rodičia platiť pokuty, a okrem toho navštevu barov a diskotek mali dat tak ako v USA do 21 rokov....myšlienka je pekna, ale ako sa to bude dodržiavať, hlavne kontrolovaŤ, a sankcie by mali byŤ väčšie ale pre deti nie pre rodičov..

bibi123

Podla mna slovenska policia nerobi absolutne nic, vybera len pokuty od vodicov a vobec sa nezameriava na prevenciu. Napr. clovek dostane pokutu, ked ide 62kou v obci, lebo porusil rychlost a mohol "akoze" niekoho zabit, ale kolko ozratych chodcov beha po cestach v ciernom obleceni, to nikoho nezaujima... Z alkoholu plynu do statneho rozpoctu peniaze, ale kolko nasilnych, majetkovych trestnych cinov bolo spravene pod vplyvom alkoholu??? Ja by som zakazala konzumaciu alkoholu vo verejnych a spolocenskych priestoroch a zalozila tzv. zachytky s poriadne drahym noclaznym, ze by si kazdy hned zapamatal, ako sa spravat. Diskoteky su plne neplnoletych, ktori konzumuju alkohol a policia nic neriesi!!! Ak by bolo za tyzden 20policajnych razii a kazdeho, kto by nafukal poriadne zmastila pred tym, akoby ho odviezla domov,verim ze by bola spolocnost na uplne inej urovni..

janab

V Kanade nekúpite alkoholické nápoje v potravinách a je to správne. Alkohol nie je potravina, je to droga. V Kanade sú na to zvlášť obchody. Nechápem prečo sa u nás v potravinách dá kúpiť alkohol a cigarety. obe zložky poškodzujú zdravie. Ja nehovorím, alkohol je pre ľudí, avšak veľa ľudí s ním nevie zaobchádzať a to je ten problém. Naviac pokladníčka málokedy sa opýta v supermarkete, či človek, ktorý kupuje víno má 18 rokov...Ja som za oddelený predaj.

delphia

v prvom rade rodica by to malo zaujimat, kde sa jeho dieta flaka a co robi. policia s tym neurobi nic. chba je vo vychove. decka casto robia to, co vidia doma ako uplnu samozrejmost

LUCIFUCI

Presne ten Chlast sprosty by sa mal kontrolovat !!! Preco racej nechodia policajti stale po mestach??? preco na to nedavaju pozor?? Ved na kazdom rohu nejake deti piju!! Je to hrozne ale ak s tym nieco neurobia tak to bude mat hrozne nasledky :(

neprebudena

podla mna to nie je dobre domyslene.. teraz mam 18, no od 15 beham op oncertoch s tym ze som sa sla zabavit kvoli hudbe, a bwez alkoholu.. a to teraaz ako zakazu 15 rocnym chodit do podniku na koncert? to s mi zda na hlavu.. radsej keby sa vjac ten chlast kontroloval

loana

ja mam 15 a nevidim nic zle ked si obcas s kamosmi niekde vypijeme..jasne ze nie do nemoty ale tak trocha...no a co?...

totalna blbost

ako o com je ten zakon preboha? tak napr ja si myslim ze je lepsie pit v krcme jak nekde v parku alebo na nejakej party bo v krcme si medzi ludmi a neces si urobit hanbu tak sa tam aspom co ja poznam ludi da par piv a pohoda ziaden problem ...a ked mladych ludi nepustia do krcmi tak skocia do potravin a verte ze pivo sa kupovat nebude ked predaju v pohode tvrde ...tak podla mna tento zakon je totalna kktina

kikushka

je to najma rodicmi ale aj povahou si myslim. ja nefajcim, ale mne to mama ani nikdy nezakazovala ani nic o tom nerozpravala a ked jej teraz poviem ked mi hovori ze som neposlusna a ja jej na to poviem ze vsak ani nefajcim ani nepijem tak co ma tak mi vzdy povie ze kludne si mam zacat fajcit ak chcem ze jej to skodit nebude. myslim tym, ze ja by som nikdy fajcit nezacala, lebo nepotrebujem si nieco dokazovat a robit niekomu napriek.
a kamaratovi jednemu dal otec vyfajcit v 12 rokoch jednu celu krabicku cigariet az kym sa nepogrcal a teraz hovoril ze uz nikdy viac nebude fajcit.

madmeoiselle

tak myslim, ze dost je to aj v rodicoch, mne ked mama povedala v 17Tich, ze ziadne diskoa doma som muslea byvat v lete o 21vej, tak som robila ako blazon a to som vobec nepila. Ale bola som vychovavana k ucte k rodicom a k starsima nikdy by som si nedovolila neposluchnut. A veru ja som schytala facku vzdy ked som si zasluzila, aj bitku sme dostavali ked sme si zasluzili (jasne ze nas doma netyrali,ale to, ze svojmu dietatu niekto da par na zadok este nikoho nezabilo- nevravim, o nasili, aby sa tu niekto nezacal do mna navazat). A rodicia z nas vychovali slusnych ludi, cestnych a ziadnych opilcov a drogovo zavislych. Je rpavda ze v dnesnej dobe je mladez ohrozena ste viac, casy sa menia velmi rychlo, ale je to vec rodicov ako vychovavaju svoje deti a ako si ich vedia ustrazit. Bohuzial casto rodicia si nevedia dat rady so svojimi detmi a tie im mozu aj po hlave skakat. Je to strasne, poznam pripady uplne normalnych serioznych rodicov, decko sa im dostalo do zlej partie a nezmozu nic. Neviem ako by som taku situaciu riesila.Je pravda, ze mladi, ked budu chciet budu nasavat ci je alebo nie je zakon, ale myslim, ze to je dobry napad,boli by aspon stanovene nejake hranice a malo yb sa to aj kontrolovat. Ale nevidim vyznam v tom, ze rodic by mal za svoje dieta platit pokutu, ja by som nie len dala platit pokutu rodicovi, ktory ma vediet kde sa mu jeho ratolest nachadza a regulovat jeho cas straveny vonku,ale urcite by to chcelo aj nejaky trest pre chlastajucu mladez, ktori by boli pri tom prichyteni. Je pravda ze zakazane ovocie chuti najviac a decka v puberte sa chcu vytahovat pred svojimi spoluziakmi a kamaratmi, kto kolko vyfajcil a vypil, aky bol ozraty a co vsetko povyvadzal. je to smutne,ale je to tak.