KOntaktne sosovky+spanok=?

jablonka

minnie mys, zavisi od druhu k.s. air optix su sosovky, ktore mozes mat kontinualne v ociach 7 dni a 6 noci. Air optix night and day dokonca 30 dni a 29 noci. su dalsie znacky, ktore maju vysoku priepustnost pre kyslik a teda umoznuju kontinualne nosenie.
pri niektorych typoch, ako napr. surevue, biomedics, freshlook a pod., ktore su sice kvalitne, ale nemaju dostatocnu priepustnost, pre kyslik, prekaza aj 3 hodinovy spanok. nositel k.s. to nemusi pocitovat ako obtazujuce, prejavi sa to po urcitom case formou zmnozenia cievok na inak priehladnej rohovke.
este poznamka, k popoludnajsiemu spanku, u dospievajuceho a dospeleho cloveka staci popoludnajsi spanok max. do pol hodiny. 3 hodiny popoludni je vela aj pre trojrocne deti. hlavna cast spanku a dostatocna ma byt v noci. treba zmenit rezim bdenia a spanku, 15 minutove zdriemnutie so sosovkami urcite neposkodi rohovku :-)

me

emme.violet:nie nezblaznila...ak su dostatocne hydratovane,-napriklad moje,nemusia .vravim NEMUSIA sa vyberat vobec..aj tyzden vkuse,mozes si ich nechat ako dlho chces+kvapky.
no,kedze si ich kazdy vecer vyberam(inak by boli len na mesiac)vydrzia aj dva mesiace)-tak mi povedala doktorka

minnie mys

Ahoj, aj ja nosim kontaktne sosovky druhy mesiac, na noc si ich musim vyberat samozrejme, ale na kratsi spanok si ich mozem nechavat...Ja mam Air optix, a bolo mi povedane, ze ak si poobede chcem zdriemnut na 2-3 hodky tak ich v pohode mozem nechat :). Takze to tak aj robim, a je to uplne v pohode...zobudim sa a nic, uplne sedia...je to uplne super...
Mne skor vadi ze ked si ich vymenim po mesiaci na nove, tak mi vsetok text taha oci...vaaaa

kostlivec

no neviem sice aky druh sosoviek nosi, ale z osobnej skusenosti viem, ze na dlhsi spanok si ich vzdy vzberiem, lebo potom ich mam strasne suche,je to pocit akoby sa mi mali zlepit oci :)takisto, ked sa schyluje ku koncu dna (cize ked ich mam uz dlho) tak ani kratky spanok so sosovkami nie je dobry..

lenka22

ja mam sosovky v ktorych sice nemozem spat v noci a mat ich vlastne nonstop v ociach, ale kontaktologicka mi povedala, ze poobedny spanok s nimi mozem s kludom absolvovat, nemusim si ich vyberat. a dala mi este take zvlhcujuce kvapky do oci, lebo ked sa zobudim tak ich mam trosku "prilepene" k ociam a tie kvapky su super a pomahaju aj ked som v klimatizovanych priestoroch...

vanilyeyes

Zalezi to od toho, ake ma sosovky. V niektorych sosovkach sa moze dokonca aj spat, ale ak take nema, MUSI si ich dat dole z oci, hoci si pospi len 2 hodinky.

emme.violet

me: 2 mesiace bez vykladania? to si sa zblaznila ako?! tym by si jedine tak poriadny zapal oka privodila! a este malo ktore sosovky su teraz na 2 mesiace, najlepsie su tie na 14 dni alebo na mesiac, a na kratky spanok si ich nemusi vykladat, ale nech sa zariadi tak, ako sa citi, ak jej budu pri spani vadit alebo sa lepit ked sa zobudi tak radsej ano ale ked nie nech si ich necha

me

hej,mohla si jej radsej poradit..
nie,nemusi si ich davat dolu...na spanok sa to odporucuje(ale nocny)no ak su dostatocne hydratovane,mali by vydrzat dva mesiace vkuse,bez vykladania.
myslim si,ze na kratky spanok cez den to nie je az take potrebne.akurat ze sa jej chvilku potom este budu usporiadavat v ococh:)