zápcha u malých detí - dojčiat

zabka29

Ďakujem za všetky rady a príspevky.Duphalac berieme už druhý mesiac, zatiaľ žiadna zmena.Skúsili sme už teplú vodu nalačno,aktimel aj aktiviu, probiotiká,vylúčili sladkosti a pridali viac ovocia a zeleniny v surovom stave.Mám taký pocit, že má strach z kakania.

monika29

Môj 3 ročný syn mal tiež takýto problém, skúšali sme teplú vodu nalačno, ľanové semienka, pol roka užíval Duphalac (sirup zmäkčujúci stolicu) a aj napriek tomu kakal ledva každý druhý deň, aj tretí. Potom sme boli na gastre, či náhodou nemá celiakiu. Biopsia vyšla chvalabohu negatívne, no doktorka sa ma spýtala, či nevyskúšame bezlepkovú diétu aj napriek tomu. Už sme na bezlepkovej diéte štyri mesiace a kaká každý deň. Syn má veľmi slabú črevnú peristaltiku, to zistili pri biopsii. Hneď ráno,nalačno, vypije 2,5 dcl. teplého slivkového džúsu rozriedeného s vodou 1:1. Asi hodinku potom vypije 2 dcl Acidka, potom klasika raňajky, vždy má aj nejakú surovú zeleninu a aspoň 2x ovocie a vypije cca. 1,5 l tekutín. Skús aj tie ľanové semienka alebo Duphalac, zvykne pomôcť.

RNG

2 rocny by uz mal byt davno na normalnej strave, a tam sa peristaltika a vyprazdnovanie daju regulovat zvysenim mnozsta vlaknin v potrave(zeleniny, psylium, celozrnne produkty, jablka...)
Odporucam na ranajky 3 lyzice ovsennych vlociek s 1 lyzicou cerstvo mleteho lanoveho semena zaliate mliekom.
A 2 jablcka pocas dna.A obcas brat probiotika.