Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

kandidóza - ako sa jej mám zbaviť?

Príspevok v téme: kandidóza - ako sa jej mám zbaviť?
babuš

Ahojte, v januári som vybrala behom štyroch týždňov päť balení silných antibiotík (zápal pľúc). Odvtedy mám problém s opakujúcimi kvasinkami. Okrem bežných preparátov som brala aj probiotiká (lactobacily), ale pár dní po ich dobratí sa to vrátilo. Infekcia nebýva silná, ale často sa opakuje, a zasahuje celú vaginálnu oblasť až po konečník. Okrem toho mám odvtedy problém s pleťou a trávením. Mohlo by to nejako súvisieť? Prosím poraďte, je to naozaj nepríjemné.

babuš

Renek, takto sa to aj u mňa začínalo. Gynekologička mi povedala, že na toto mi peroralne probiotiká nepomôžu. Vždy to na pár dní príde (menzes je častý spúšťač), potom zase odíde. Nič tragické, iba nepríjemné (zatiaľ).
Ale viete všetci čo? Odkedy som sa rozhodla, že to idem riešiť, nepripúšťam si žiadne stresy (že vraj dôležitý faktor), je to celkom v pohode (zatiaľ týždeň, ale aj to je niečo). Ktovie dokedy. Zaujímavý placebo efekt duševnej rovnováhy. Aj tak ďakujem za všetky rady, vezmem si ich k srdcu, rozhodne nechcem, aby sa to vrátilo.

renek

Neviem, či mám kandidózu. Mám len nezvyčajný /nie taký na aký som zvyknutá - konzistenciou a farbou a zápachom/ výtok, bez svrbenia a bolestí a vznikol približne v čase, keď som doužívala antibiotiká, ale tie som brala zároveň aj s probiotikami. Tak neviem, a neviem či s tým ísť k doktorke. Už som kedysi niečo podobné mala, ale po najbližšej menštruácii to samo zmizlo, ale teraz už to je niekoľko mesiacov /3/. Poraďte. Vďaka

meduza

Umývajte sa umývacou emulziou aloe vera od fi.LR.Niekedy k omu treba kombinovať aj spray prvej pomoci aloe vera tiež od fi.LR. Účinne zaberajú.

RNG

veroonica, stabilizacia probiotik uz davnejsie produkuje vyrobky, ktore nestacaju ucinnost v izbovej teplote.
Tato tema tu uz bezala davnejsie. Ucinnost sa da velmi lahko skontrolovat. Zober si 2 pohare mlieka a vysyp do neho porovnavane probiotika a sleduj, dokedy mlieko skysne. To ti da zhruba porovnanie aktivity.
Nove stabilizovane probiotika v tomto teste obstoja velmi dobre.Casto lepsie, nez nestabilizovane, lebo nikdy nevies, ci neboli niekedy prehriate pri skladovani alebo distribucii.

veroonica

babuš, ja by som Ti odporúčala tie lactobacily Swiss, v 1 tabletke je až 6 miliárd aktívnych buniek, 5 kmeňov baktérií. Ale kúp si ich iba v takej lekárni, kde ich skladujú v chladničke, aj keď Ti budú tvrdiť, že to netreba, že stačí ich dávať do chladničky až po otvorení. Takým lekárňam, kde vidíš probiotiká vyložené na policiach a navyše na ne od rána do záverečnej svietia elegantné bodové a iné osvetľujúce telesá - tak takým sa radšej vyhni. Lekáreň, kde pracujú rozumní ľudia, budeš síce hľadať trošku dlhšie, ale určite ju nájdeš :-)

kostlivec

babuš, lapacho som kupila v obchode kde predavaju vselijake caje (ci takom niecom), ale mozu to mat aj v lekarni..opytaj sa

veroonica

V 2006 som prežila systémovú kandidózu. Odvtedy som k sebe tvrdá: nejem sladkosti ani nič, čo obsahuje kvasnice;mám jogurtovač, robím si vlastné jogurty a kefír z kozieho mlieka v zime zo 100%-ného sušeného zmiešaného s kravským, v lete z čerstvého kozieho, oroginál Laktofloru si kupujem v Prahe v Milcome), denne užívam 1 tabl. lactobacily Swiss a 9-15 tabliet wobenzymu; denne 1-2x 30 ml šťavy z aloe vera; vyhýbam sa jedlám, ktoré obsahujú stabilizátory a chem. konzervanty, príp. sú konzervované soľou; namiesto chleba jem vlastnoručne robené placky zo špaldovej a grahamovej múky;zo sladkostí si doprajem čokoládu minimálne 60%-nú; denne vypijem 2-3l čaju zo sypaného zeleného alebo rooiboshu; do jedál pridávam kokosový,palmový, olivový alebo orechový olej, za studena lisované; jem veľa ovocia a zeleniny, buď surovej alebo zľahka udusenej, cesnak; z mäsa jem len striedmo ryby; večer vypijem 1-2 dcl červeného vína najlepšie Bio,na sprchovanie používam Tea Tree Oil sprchovací gel,do pošvy občas vaginálny gel tiež len Tea Tree Oil, ten fakt odporúčam. Pravidelne športujem, chodím do prírody. Aby som nezabudla, lekár mi vtedy, v 2006, predpísal Nizoral v tabletách, po užití 2 krabičiek + prejdení na životosprávu, akú tu popisujem, sa mi zdrav. stav začal zlepšovať, jednorázovku Diflucanu som odmietla. Dnes sa cítim tak dobre, ako nikdy predtým.

RNG

Probiofix obsahuje len dve kultury, 4 miliardy bakterii. Ked chces viac kultur, pozri mapriklad na Potent acidophilus w/pectin so siestimi kulturami v ochrannej kapsuli, ktora sa rozpusti az v crevach.

babuš

Dlhodobo uživam Probiofix - poradila mi ho lekarka na pľúcnom (a zapíjam ho zakysankou, acidkom a pod.). Viete mi niekto poradiť ešte silnejšie probiotiká? A ten čaj lapacho, dostať to aj v lekárni?

Textová Inzercia

Silvestrovské MEGA pobyty v Dudinciach

Užite si posledné dni v roku 2016 v hoteli HVIEZDA***

Len jeden klik ku zdraviu

Vždy individuálny prístup k liečbe chorôb vášho tela. Fyzioterapia, rehabilitácia, vnútorné lekárstvo, rodinný lekár.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

kandidóza - ako sa jej mám zbaviť? - Fórum - ZDRAVIE.sk