Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

zapcha

leilali

ja som mala problém so zápchou dlhodobo chodila som na veľkú potrebu tak dva tri krát do týždňa....posledný mesiac jem veľa zeleniny minimálne jedenkrát za deň si na chleba naložím šalát,uhorku,rajčinu a už mesiac chodím na veľkú potrebu každý deň niekedy (dosť často) aj dva krát za deň až sa mi tomu nechce veriť že taká minimálna uprava stravovania to takto dokáže upraviť..inak jem všetko ako doteraz....

keksa

zpcha - pokial pri tom nemas problem s vyprazdnovanim, nema tvrdu stolicu a ides na zachod "v pohode" tak sa to za zapchu nerata, je to individualne

Inak po ATB aj mne ostala otrasna po naruseni crevnej flory, beriem probiotika, ale zabralo az pravidelne odstavovanie jablk a pitie cerstvej stavy, odporucam kazdemu :)

zpcha

je zápcha aj to, ked idem na wc trikrát za týžden a nie každý den? Lebo ja som niekde čitala, že je to individuálne, niekto chodi 2 krát denne a iný každý druhy den dajme tomu. čo je teda zápcha?

usiko

susene slivky, jednoznacne, ranos nestihnes utekat na toaletu, susene figy, musli, celozrnne susienky...
ovocie a zelenina, ovocie samozrejme nalacno....

colbert

mne sa stalo tiez par krat ze som mala zapchu.ale jedavala som,aj jem tie müsli ci jak sa to vola a uz taketo problemi nemam.akurat jediny problem tu predsa je,jest tie müsli :-))) moc to rada nemam.chuti mi akurat ta ryza ci co to je :-) s medom.

liiii

Pozor na lanove semienka, nemalo by sa jest viac ako jedna polievkova lyzica denne, inac sa z nich uvolnuje v creve kyanid. Samozrejme ten olej, co obsahuju, sa vstrebeva do tela, ale je to jeden z najzdravsich olejov.

mata

Supky z lanovych semien telo nestravi, cize ich vyluci, stravi iba vnutro lanoveho semienka a to obsahuje vela zdraviu prospesnych latok. V mnozstve ake som pisala z nich podla mna nepriberies..Ak mas problemy, nevahaj..

mira

Zápcha vzniká, ak jedávame jedlá bez vlákniny, t.j. mliečne výrobky, mäso, vajcia a všetko z bielej múky, sladkosti. Treba zmeniť jedálniček - jesť zeleniny, celozrnné obilniny a strukoviny. Zápcha je nebezpečný stav - toxíny neodchádzajú, z tela, naopak dostávajú sa do krvi.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

zapcha - Fórum - ZDRAVIE.sk