zapcha

jefitto

Ja som ešte zápchu chválabohu niekdy nemal. Niekde som však čítal, že naráno treba rozžuť sušené slivky a ževraj to pomôže

silvus

Súhlasím s Maťou, aj mne pomáhajú ľanové semienka, lenže ja ich jedávam nerozomleté, v jogurte, a tiež to zaberá...A tiež si skús kúpiť vlákninu, lenže neodporúčam tabletky, skôr Benefibru alebo ešte lepšie Psyllium, aj to zaberá.

mata

Ahoj Majka, tiez som mala niekolko rokov rovnaky problem, skusala som hadam vsetky dostupne pripravky, vlakniny atd, ale iba jedno mi konecne navzdy pomohlo-kazdy den konzumovat rozomlete (v kavovom mlynceku) semienka lanu, zamiesane do mliecneho produktu (jogurt, mlieko, tvaroh). Jem tak 2-3 lyzice rano. Odkedy takto ranajkujem, nemam problem, treba to ale jest takmer kazdy den. Ked som bola niekde prec a nevzala som si so sebou lan, nechodila som pravidelne na WC. Lan netreba namacat ako niekde pisu, treba ho ale rozomliet. Je to velmi zdrave, hocikde si mozes precitat co vsetko lanove semienka obsahuju, vyzivuje ti to crevnu sliznicu, ma to vela vitaminov a ziadnym sposobom si neskodis. Jest ho mozes teda cely zivot a mas uplne po probleme. Kupit sa da uz aj v malych potravinach, urcite ho najdes v Tescu, Bille, obchodoch so zdravou vyzivou, stoji cca 20-30 Sk. Mel si ho ale max na 4 dni dopredu, potom straca svoje ucinky. Prve vysledky uvidis po cca 3 dnoch, potom uz by si mala chodit pravidelne. Zo zaciatku ho mozes jest aj viackrat denne. Napis ako pomohlo. :-))

mjanik

akupunktúra to vie vyliečiť,pravda ak máš vážny záujem sa vyliečiť,lebo tu mnohí píšu z dlhej chvíle