Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Bolo vam zle po vysadeni antidepresiv?

Michaela3455

vysadzať treba extremne opatrne... po 20-30% v 6-8 týžňovych intervaloch. Tie serotoninove lieky sa predpisuju jedna radosť aj viac druhov naraz. Osobne este nemam otestovane ci sa po prekonani ''absťakov'' da mozog do pôvodneho stavu. Inak Lubovnik s AD nekombinujte, najskôr po úspešnom vysadeni.

a9

som druhy tyzden po vysadeni escitilu, dva mesiace som znizovala davky, uzovala som ho asi 7 mesiacov. je mi do fajn, akurát sa mi zacala zas tocit hlava a mam taky divny pocit v hlave akoby mi obcas zahucalo....ale konecne normalne spim, bez hlúpych snov. depresie som nemala, nasadili mi to kvôli tomu, ze som z nicoho nic prestala rozpravat, pripisovali to psychike,ale nakoniec sa zistilo, ze su to vasospazmy v cievach na mozgu, tak som ad vysadila. ked prudko otocim hlavou, tak mam pocit akoby mi nieco motalo hlavu, neviemm to popisat. dufam, ze to coskoro prejde.

Mario1555

Dobrý deň,

potreboval by som poradiť : Užíval som antidepresíva Sertralin Actavis v dávke 200 mg. A po znižovaní dávky po 50 mg som sa dostal k 50 mg. Pri znižovaní dávky ma trápia poruchy spánku. Prosím vás, je možné že som v závislosti od týchto liekov ? Jedná sa o skupinu SSRI . Mal by som sa teda radšej vrátiť k pôvodnej dávke ? Za pomoc vám ďakujem.

Mia239

Ahojte, ja som začala vysádzať antidepresíva postupne a cely priebeh bol dobry a úspešne ich uz neberiem zopar dni. Brala som Seroxat 1,5tab denne. Moje vysádzania + príznaky v zátvorke:
- k 1.10. - 1 tabletka (3-10 dni sa mi neskutocne triasli ruky, okrem toho ziadne ine stavy)
- k 1.11 - 3/4 tabletka (3-7 dni sa mi opäť triasli ruky ale uz velmi VELMI PODSTATNE menej, inak nic)
- k 1.12 - 1/2 tabletka (klesol mi tlak, dolný 45. Niekolko krat som v ten prvy tyzden odpadla)
- k 1.1 - 1/4 tabletka (opäť problem s tlakom ale uz to nebolo tak zle)
- k 1.2 - koniec, žiadna tabletka. (Mam pocit ze velmi slábe príznaky ako tlak. Ziadne trasenie rúk ako prvé dva mesiace. Ale strašná bolesť v nohách. Az pálenie).

RNG

Na ukludnenie ale neuspava je aj L-theanine, aminokyselina zo zeleneho caju, davka 2 x 400 mg denne. Posobi najma na opiove centra v mozgu a tak isto nie je navykova.

RNG

5- HTP, vytazok z lubovnika s obsahom 0.3% hypericinu a 3% hyperforinu(pozri na vyrobok firmy Paradise herb, co toto ma a kde 3 kapsule raz za den, podla len potreby, tie problemy vyriesia, lebo maju efekt SSRI, SNRI a dokonca zvysuju aj hladinu GABA v mozgu bez akejkolvek navykovosti, s ucinkom asi 2 hodiny po zobrati a trvajucim vyse 8 hodin. Pozor nebrat viac denne, podla moznosti ani previdelne, len podla poteby v ten den)
Dobry je aj Picamilon v davke 2 x 300 mg, to je forma GABA(zlucene s vitaminom B-3), co sa prebojuje do mozgu cez mozgovu krvnu barieru.

bojovníčka

nikdy viac žiadny seroxat! rivotril ako tak ale len 1flaštičku,a serlift to mi došla sanitka také nežiaduce účinky fuuuuu radšej ostanem pri guajacuran,sedativ pc ak búši srdce pomoze magne6.Všetko je zo stresu čiže cvičit,pozerat komedie,a klud,klud ,spanok 8hodín a oddych

Mario1222

Dobrý deň,

ja som užíval antidepresíva SERLIFT 3 roky, od roku 2010 do júna 2013. Keď som ich začal v roku 2010 užívať, mal som 17 rokov a už som ich v júni tohto roku vysadil, mal som 20 rokov. Prosím vás, keď som ich tak naraz v júni vysadil, nebude to mať nejaký negatívny vplyv na CNS ? Pretože ja som ešte vtedy netušil, že sa nemajú naraz vysadiť, nikto ma na to neupozornil, až teraz som si to v tejto diskusii prečítal. Vysadil som ich hlavne preto, lebo som po nich ako vedľajší účinok pociťoval nesmiernu únavu a mal som potrebu teda viac spať a ležať. Pár týždňov až jeden, dva mesiace po vysadení som pociťoval zvláštne pocity v hlave ako tlaky a bolesti. Rozhodol som sa nakoniec, že zájdem k neurológovi na vyšetrenie. Dňa 14.10. tohto roku som absolvoval vyšetrenie EEG, ktoré ukázalo nasledujúci nález :

" Trace code Základná aktivita 10 c/s o amplitúde do 40 uV,RZ pozit.

Natívny záznam je ovládaný nepravideľnou alfa aktivitou obojstranne vo všetkých zapojeniach. V odvedenich z predných kvadrantov veku neprimeraná prímes pomalých rytmov obojstranne vo všetkých zapojeniach.

V priečnom zapojení sa objavuj krátke epizody bilat.synchronných nepravideľných theta vĺn frontálne aj centrotemporálne s miernou prevahou vľavo.

Pri HV sa v priečnom zapojení nešpecifická fokalita zvýrazňuje v amplitúde sin.

Záver : Nešpecifický fokálny nález frontálne a centrotemporálne bilat. s prevahou sin. s tendenciou k tvorbe krátkych bilat. synchronných epizod v odvedenich z predných kvadrantov. Bez jednoznačných iritačných grafoelementov. "

Po absolvovaní tohto EEG mi určili na neurológii ešte aj termín CT mozgu, ktoré som musel absolvovať. Na CT vyšetrení mozgu som bol 14.11. ale bolo v poriadku, pretože bolo zhodnotené ako " norm. CT obraz mozgu ".

Prosím vás, mohli by ste mi teda poradiť či tento nález nejako nesúvisí s náhlym vysadením antidepresív SERLIFT, ktoré som užíval ? Ak áno, neviete náhodou podľa EEG určiť o čo sa presne jedná ? Lebo ako som už spomínal, ešte vtedy som netušil, že sa nemajú vysadiť naraz.

Za pomoc a odpoveď ďakujem.

pan d.

Ja som skusil prestat brat jedno antipsychotikum, ale zavislost je silnejsia, beriem ho dalej.
Podla mna by mal lekar postupne znizovat davky. To mi ako chces povedat, ze zo dna na den ti tie lieky vysadil? Nechce sa mi verit.

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Bolo vam zle po vysadeni antidepresiv? - Fórum - ZDRAVIE.sk