Bolo vam zle po vysadeni antidepresiv?

Mario1222

Dobrý deň,

ja som užíval antidepresíva SERLIFT 3 roky, od roku 2010 do júna 2013. Keď som ich začal v roku 2010 užívať, mal som 17 rokov a už som ich v júni tohto roku vysadil, mal som 20 rokov. Prosím vás, keď som ich tak naraz v júni vysadil, nebude to mať nejaký negatívny vplyv na CNS ? Pretože ja som ešte vtedy netušil, že sa nemajú naraz vysadiť, nikto ma na to neupozornil, až teraz som si to v tejto diskusii prečítal. Vysadil som ich hlavne preto, lebo som po nich ako vedľajší účinok pociťoval nesmiernu únavu a mal som potrebu teda viac spať a ležať. Pár týždňov až jeden, dva mesiace po vysadení som pociťoval zvláštne pocity v hlave ako tlaky a bolesti. Rozhodol som sa nakoniec, že zájdem k neurológovi na vyšetrenie. Dňa 14.10. tohto roku som absolvoval vyšetrenie EEG, ktoré ukázalo nasledujúci nález :

" Trace code Základná aktivita 10 c/s o amplitúde do 40 uV,RZ pozit.

Natívny záznam je ovládaný nepravideľnou alfa aktivitou obojstranne vo všetkých zapojeniach. V odvedenich z predných kvadrantov veku neprimeraná prímes pomalých rytmov obojstranne vo všetkých zapojeniach.

V priečnom zapojení sa objavuj krátke epizody bilat.synchronných nepravideľných theta vĺn frontálne aj centrotemporálne s miernou prevahou vľavo.

Pri HV sa v priečnom zapojení nešpecifická fokalita zvýrazňuje v amplitúde sin.

Záver : Nešpecifický fokálny nález frontálne a centrotemporálne bilat. s prevahou sin. s tendenciou k tvorbe krátkych bilat. synchronných epizod v odvedenich z predných kvadrantov. Bez jednoznačných iritačných grafoelementov. "

Po absolvovaní tohto EEG mi určili na neurológii ešte aj termín CT mozgu, ktoré som musel absolvovať. Na CT vyšetrení mozgu som bol 14.11. ale bolo v poriadku, pretože bolo zhodnotené ako " norm. CT obraz mozgu ".

Prosím vás, mohli by ste mi teda poradiť či tento nález nejako nesúvisí s náhlym vysadením antidepresív SERLIFT, ktoré som užíval ? Ak áno, neviete náhodou podľa EEG určiť o čo sa presne jedná ? Lebo ako som už spomínal, ešte vtedy som netušil, že sa nemajú vysadiť naraz.

Za pomoc a odpoveď ďakujem.

pan d.

Ja som skusil prestat brat jedno antipsychotikum, ale zavislost je silnejsia, beriem ho dalej.
Podla mna by mal lekar postupne znizovat davky. To mi ako chces povedat, ze zo dna na den ti tie lieky vysadil? Nechce sa mi verit.

macurek

Ahojte, prave som vysadila ad, a priznaky presne ako Roman, kupila som si aspon homeopatila. Dokedy tie priznaky budu? Vdaka

livia001

ahojte,
brala som ad vyse 2 rokov (seroxat), pri nasadeni som nemala ziadne vedlajsie ucnky a ani po vysadeni. citim sa fajn, schudla som behom Tyzdna 3 kg a serotonin si privodzujem aj pravidelnym cvicenim. a inak som brala ad iba podla pokynov psychiatra. verila som mu a tak to ma byt.

myslim si ze to vase je psychickeho charakteru aj ked si to nechcete priznat. podvedomy strach ze to nezvladnem...

vela stastia

tiaaa

ahojte..ja som vysadila AD po rozhovore s lekarom. uz to bude urcite viac ako tyzden..a stava sa mi, ze ked som medzi vacsim poctom ludi, tak sa mi na chvilu zatoci hlava...alebo sa mi na chvilu tazsie dycha....je to normalna reakcia? stavalo sa vam to tiez?...a vsimla som si, ze sa mi snivaju hluposti:P ..pytam sa to preto, lebo nechcem sa zase vracat ku liekom...a ak sa to stava aj inym ludom, resp. ak to prejde, ked vydrzim nejaky cas, tak tolko sa zatnem uz. dakujem za odpovede

roman30

5-HTP som bral asi tak tyzden 1x denne po 1 tabletke.Dnes som sa zobudil a som v pohode,aspon zatial.Ale tie hrozne stavy,ktore som mal posledne dni,teraz nemam.Neviem,ako postupne znizovat davky,ked uz teraz sa snazim brat len polovicku z 50 mg Zoloftu.
Evcca,neviem presne odborny nazov diagnozy,ale kazdopadne lekarka hovorila o depresii.Zial,tejto choroby sa neviem zbavit vyse 10 rokov.

RNG

zoloft ma mechanizmus SSRI, tak isto ma St Johns Wort a viac, lebo posobi aj proti zachytu(reuptake) aj inych neurotransmiterov.
Nepovedal si kolko si bral 5-HTP.

roman30

pre face of agony:Dakujem za radu.Pred pol hodinou som zobral AD a uz mi je lepsie.Ta chemia v mozgu je fakt nepredvidatelna.Neviem,kolko tyzdnov ci mesiacov to bude este trvat,kym sa AD dostanu natrvalo z krvi von.Ale aspon som sa znovu uistil,ze nahle vysadenie AD moze byt nebezpecne.