MARTIN_242 kuk sem:-)

Príspevok v téme: MARTIN_242 kuk sem:-)
kacicka

ahoj, citam, ze dost vela radis na fore ohladom chudnutia a zdraveho zivotneho stylu. Velmi chcem schudnut, 5 dni sa snazim nejest sladke a ani ve,mi nezdrave jedla, chodim kazdy den na korcule na hodku a plavat na hodku. Ale potreovala by som niekoho, kto by mi poradil, ako sa stravovat, a podobne- mat niekoho "nad sebou", takeho pomocnika. Neujal by si sa ma???

Martin_242

sara13: Feta syr má na 100g 21g tuku a 19g bielkovín, 1100 kJ, nemožno teda vôbec hovoriť o diétnom syre.
Parmezán má na 100g 35g bielkovín a 26g tukov, 1600 kJ, teda tučný, vysokokalorický syr.

tinka228: No ahojček Tinka! Vidíš, ako Ti to pekne ide, pomaly, ale iste a to je najlepšie, čo môžeš pre seba urobiť. Jojo efekt sa dostaví vtedy, ak skončíš so správnou životosprávou a vrátiš sa k zlým, pôvodným stravovacím návykom, čo by sa ale stať nemalo, pretože za tú dlhú dobu si človek musí odvyknúť žužlať somariny.
7kg je náhodou veľmi slušných, je fajn, že sa cítiš dobre a máš aspoň motiváciu pokračovať - a vymieňať šatník :)

sara13

ahoj martin_242 ja som pocula ze parmezan je jeden zo syrov ktory je nekaloricky a najlahsi. a co hovoris na feta syr? ved si ale pisal ze bielkoviny sa mozu a hlavne vecer su lepsie.

tinka228

Ahojky Martin. Tak sa po dlhšej dobe ozývam znova. Celkovo mám dole 7 kg a hoci to nie je ešte zďaleka môj cieľ už teraz sa cítim výborne. Stále striedam 2 diétne týždne a jeden "normálny" aj keď tie diétne už nie sú také prísne (sem-tam niečo "udzobnem"), ale pre mňa je podstatné, že váha ide stále dole. Aj keď veľmi pomaly. Utešujem sa tým, že nenastane jojo efekt. Alebo sa mýlim? Keď to mám zhodnotiť tak diéta ma naučila takmer vylúčiť pečivo (čo sa mi zdalo pôvodne nemožné lebo som bola dosť "chlebová"). Keď už tak si dám celozrnný rožok. No a večer k telke mrkvička alebo kaleráb namiesto mojich obľúbených pukancov. Sem tam si dám aj ovocie aj keď si písal, že večer by sa nemalo. Hoci ma je ešte stále dosť (momentálna váha 86 kg) aj tak sa cítim lepšie (kúpila som si nové, menšie oblečenie). Akurát sa teraz obávam lebo ideme aj s malým k našim na chatu cca na týždeň a keď začne babina vyvárať.... No ale dúfam, že to s malým po záhrade vybehám :-)).

Martin_242

tucna: Ahoj, 5 kg za 40 dní nieje práve zdravé pre telo, ale asi máš dôvod, takže ako si spomenula, jesť zdravo a veľa veľa pohybu a šanca schudnúť tých 5 kilečiek samozrejme je, len sa snaž a vydrž!

sara13: Ahoj, ovčí syr je veľmi kalorický, 100g obsahuje 27 gramov tuku / 1400 kJ.
Parmezán ešte viac - 1500 kJ.

Oba syry sú teda do diéty absolútne nevhodné.

tucna

Ahoj Martin,zacala som jest vyvazenu stravu,niekedy som pravidelne sportovala,potom som zlenivela a pribrala 10 kg,ktorych sa chcem zbavit.Myslis si,ze do konca jula mozem schudnut 5 kg?Cvicim aerobic,hram tenis,bicyklujem,korculujem.Nejem sladke,vyprazane.Napr.dnes som na ranajky zjedla omeletu z bielok a celozrny chlebik, desiata 1 banan a na obed zeleninove rizoto.Pijem min.2 l denne.Podari sa mi schudnut tych 5 kg do konca jula?

Martin_242

hlava22: Ahoj, ja už svoje telo celkom poznám, takže som do toho nešiel na slepo.
8 jedál denne pravidelne v menších dávkach a denne hodina cvičenia s činkami ma slušne zoštíhlila, pekne to zrýchľuje metabolizmus.
Zbytočné tuky a sladkosti som vymenil za bielkovinu, ktorá je potrebná na budovanie svalov, zato na tuk sa ani pri prebytku nepremieňa, ťažšie sa trávi, takže núti telo pracovať aj v noci a tráviť prijaté bielkoviny.
Neschudol som ani kilo (čo som aj chcel), zbavil som sa nadbytočného tuku a obnovil svalstvo.
Samozrejme, zďaleka nekončím, ešte by som chcel dať dolu z pása 4cm na pekných 80cm, ale posledné centimetre už idú ťažko a drastickú diétu si nemôžem dovoliť, pretože by som strácal hmotnosť.

Naozaj to chce častú pravidelnú stravu s vysokým obsahom bielkoviny a nízkym obsahom monosacharidov a rafinovaných tukov + cvičenie každý deň a ide to nádherne dolu.

hlava22

cau Martin,
v jednej teme som sa docitala, ze si za 2 mesiace schudol 8 sm z pasa? ako sa ti to podarilo? ja som schudla pekne z noh, ale z brucha skoro vobec :(

joanne

creassy,
tiež som mala tento problém, že som z roboty prišla vyhladovaná a to je potom už pruser, s prepáčením, lebo potom človek do seba natlačí ovela viac akoby chcel. preto sa skus tak pripraviť aby si pri sebe vždy mala niečo menšie.bud nejaku mysli tyčinku, alebo jogurt, alebo ten cottage syr ako píše hmhm.lebo prísť domov k večeru vyhladnutý a vyplieniť chladničku je to najhoršie čo môžeš urobiť, pokial sa snažíš zhodiť dačo dole.ja si so sebou nosím aj mandle s lieskovcami a hrozienka.tých možností je dosť.hlavne si na to treba zvyknuť a už pri nákupe v obchode myslieť na to, že také veci chceš mať pri sebe. mne sa napr osvedčilo pred odchodom z práce si dať niečo menšie a potom prídem domov uplne v pohode a jedlo ma takmer nezaujíma.

hmm...

ja jogurt alebo jablko ... aj ked jabko by sa uz nemalo :) ... alebo ja mam velmi rada cottage cheese .. ako vecera s kopou zeleninky je super