MARTIN_242 kuk sem:-)

Príspevok v téme: MARTIN_242 kuk sem:-)
kacicka

ahoj, citam, ze dost vela radis na fore ohladom chudnutia a zdraveho zivotneho stylu. Velmi chcem schudnut, 5 dni sa snazim nejest sladke a ani ve,mi nezdrave jedla, chodim kazdy den na korcule na hodku a plavat na hodku. Ale potreovala by som niekoho, kto by mi poradil, ako sa stravovat, a podobne- mat niekoho "nad sebou", takeho pomocnika. Neujal by si sa ma???

constantine

Ahoj Martin ... viem, ze toho isto mas vela a z kazdej strany sa na teba valia dalsie a dalsie otazky ... no chcela by som sa ta nieco spytat aj ja :-).
Mam 159 cm a 54 kg ... som taka riadna hruska :-S ... Siroke boky .... velke stehna ... brusko a zadok ... . Zmenila som svoju zivotospravu ... .. tieto veci ohladom jedla poznam odpredu dozadu ... :-) :.. Kupila som si orbitrek ... avsak bojim sa, ze svoje kriticke partie len posilnim ... ..myslim, ze chapes co tym chcem povedat :-). Ja viem, ze je lepsie mat svaly miesto tuku ... no mne sa zda, ze tieto moje kriticke partie su svalnate az az ... :-o.. . Prosim ta mohol by si mi poradit ?? ;)) cez leto idem s priatelom na dovolenku a chcem sa citit sebaista a pekna v plavkach ... :-)) dakujem Ti velmi pekne :-* marus

Martin_242

joanne: Ako už ivuša napísala, treba ich prijať bezprostredne po tréningu na obnovenie vyčerpaného svalového glykogénu.
Nemusíš sa báť, z týchto po tréningu prijatých sacharidov nepriberieš ani gram tuku, ide len o regeneráciu unavených svalov a teda aj o to, aby si mohla skôr trénovať.
Inak sa dostaví silná svalovica a slabosť z pretrénovania.
Nebudem tu písať, aby ste si rozmiešali 50g glukózy do vody, lebo to práve chutné nieje, skrátka zjedzte jeden dva banány a hotovo, naviac banán obsahuje aj dôležité minerály draslík a horčík, okrem vitamínov samozrejme.
Ideálna potréningová potravina - ja si ho tieť dávam.

kiarka: Na večeru je vhodné bielkovinové jedlo, teda kuracie prsia, tvaroh, tuniak vo vlastenj šťave, Olomoucké/Bánovecké sýrečky (ale budete smrdieť :) ) so zeleninou.
Na strávenie zeleniny treba väčšinou viac energie, než sama obsahuje a bielkoviny sa trávia pomaly a ťažko, takže v noci budete míňať energiu na trávenie.
Nevýhoda je, že niekomu môže byť z takej večere v noci ťažko, treba si vyskúšať na sebe.

sariana: Aj stehná aj lýtka, alebo len stehná či lýtka?
Na objem stehien sú vhodné drepy s veľkou činkou - najlepší objemový cvik.
Na lýtka sú to výpony na lýtkach na stroji ako perfektný objemový cvik.
Ale športy všeobecne skvalitňujú svalstvo nôh, také bicyklovanie do kopca je na nohy ako stvorené.
Treba však aj kvalitne jesť, aby mali namáhané svaly z čoho žiť a rásť.

lea02: O 90 dňovej diéte si myslím, že je to celkom podarená diéta, nieje nejako moc obmedzujúca a má pekne vyvážený pestrý režim jedál a snaží sa šokovať neustálou zmenou organizus, takže si ťažko zvykne a nemal by stagnovať.
Aj tu na fóre ich skúsilo veľa žien a väčšina výraznejšie schudla.
Ale nefunguje na každom, to ale žiadna diéta.
Skús ju vyskúšať, ale poctivo 90 dní.
Ublížiť Ti neublíži, môže len pomôcť a keďže máš váhu v poriadku a chceš zhodiť len pár kíl, je to dobrá cesta.

lea02

barbinka no to je supeer , ja som ju tiež držala , s malými prehreškami samozrejme, a neschudla som neviem prečo ...

ivuša

joanne, ja tiez nie som martin, ale tie sacharidy mas prijat, aby si si obnovila zasoby glykogenu.. ten sa ti napr pri dakych extremnych vykonoch obnovuje aj 3-4 dni

barbinka

lea: ja nie som martin, ale som s tou diétou schudla zo 61,7kg na momentálne 56,2 kg. 14. júna budú 2 mesiace.

lea02

Martin a čo si myslíš o 90 - dňovej rozlišovacej diéte ?
ja mám výšku 168 a váhu 62 chcem schudnúť asi 4 kg poraď mi niečo ... ďakujem krásne ...

sariana

Ahoj Martin,
prosim Ta, porad mi. Nechcem chudnut, s vahou som spokojna. Ale mam problem s tym, ze mam postavu "jablko". V poslednom case som dost schudla. Do pol pasa je to v pohode, ale nohy mam strasne tenke, len take palicky :-) Neda sa s tym nieco spravit? Nejake cviky a naberanie svalstva iba na dolne partie existuje?

kiarka

martinko dakujem za radu no mne sa chudnut nechce:)) ale mozem ta poprosit ci by si mi nemohol napisat co je vhodne vecerat a hlavne aby som z toho nepribrala?dakujeeem

joanne

martin,
prosím vysvetli mi prečo sa hned po cvičení odporuča dodať do tela rýchly cukor, napr banan.vraj sa to ma do 20-30 minut po cvičení, neskôr už nie.chodím občas do posilky a tam nám to trener vravel, že to máme robiť.ale už som nepochopila prečo. nejde mi to do hlavy, lebo ked robím 45 minut kardio a spalujem tuky, prečo potom pridať cukry.dik

Martin_242

"citatelka": Tak prepáč, ak som Ťa urazil, každý pod pojmom "štíhlosť" rozumie niečo iné.
Podľa mňa 166cm a 45 kg už nieje zďaleka štíhlosť.
Keď zhodíš tak na 30 kg, tak si myslím, že Ti budú kosti trčať oveľa významnejšie, ako teraz :)

joanne: Óoooo ďakujem! :)

l.inda: Ešte si zabudla na sledovanie krimi seriálu "kosti" :)

kiarka: Rovnako odporúčam schudnúť na cca 30kg, kosti Ti budú trčať slušivo, stačí si pozrieť dobové fotografie väzňov koncentračných táborov.

marisssa: Aj u obvodného lekára, ak má napríklad kaliper alebo váhu schopnú zmerať telesný tuk.
Inak túto váhu sa dá aj kúpiť, sú aj lacnejšie za 1000,-SK, ale nieje to veľmi presné, len informatívne.
Prístrojov na meranie percenta tuku je veľmi veľa.