Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

psychika

Príspevok v téme: psychika
tona

ahoj, byva mi casto zle, bola som na vselijake vysetrenia...vraj to je psychickeho razu...zasla som aj za psychiatrickou...ta mi povedala, ze mam panicku poruchu, miernu depresiu...predpisovala mi rôzne lieky..ale nebrala som ich..nechceem zvykat na lieky, a teraz mi pri poslednej navsteve predpisala ANTIDEPRESIVA...chcem sa spytat niekoho, kto ma skusenosti, ci nemaju Antidepresiva nejake zavazne neziaduce ucinky...a ci nemaju negativny ucinok na srdce a ci nezvysuju krvny tlak..dakujem

nezabudka137

ahoj...Pokial ja viem, liek ktorý užívaš a celkovo dnešné moderné antidepresíva nemajú žiadne výrazné vedlajšie nežiadúce účinky. To sa píše pre istotu takmer na každom lieku. Ja som ich brala kedysi dávno, ale dost aj odmietala :( Je to už síce 6 rokov, no i tak nemám odvahu napísat, čo mi zabralo. Občas hej, ale nechcem, aby to niekoho odrádzalo v užívaní liekov. Isto sú dobré a keby sa možno znovu ocitnem zle, alebo v nemocnici, nemala by som s tým problem ich brat-asi :) Lebo len mne musí záležat na zdraví a to aj záleží. A tak ja už len čakám na úplné zotavenie,stravujem sa normálne, jem vela čokolády, orechy, žijem v klude. Aj tebe to želám a všetkým, čo sa s týmto trápite :)

Peter I.

Treba, dnesne lieky su lepsie a psyciater vie co robi. Ak ma skusenosti. Ja mam tiez pp, neveril som, ze to dokaze rozhadzat cloveka. Absolvoval som kopec vysetreni a vsetko negativne. Vzdy mi bolo nevolo. BEriem Lenuxin a je to ok. V duchu si vravim, ze som ok a aj ho planujem vysadit. Ale vysadzat ho budem aj 3 mesiace.

radca

Tona, nver vo vsetkom lekarom. Ty vies sama najlepsie, ci to je, alebo nie je psychickeho razu. Podla mna je tvoj problem v imunite.

BeDelicious

Antidepresíva často spôsobujú nežiadúce vedľajšie účinky a neschopnosť tieto zniesť je šasto dôvod na prerušenie inak účinnej farmakoterapie.

Nežiadúce účinky SSRI: Nevoľnosť, hnačka,bolesti hlavy. U SSRI sú tiež bežné sexuálne vedľajšie účinky, ako strata libida, neúspech v dosiahnutí orgazmu a poruchy erekcie. Ďalší znepokojujúcu vedľajší účinok spájaný s užívaním SSRI je Serotonergný syndróm.

Vedľajšie účinky tricyklických antidepresív(TCA): Bežné vedľajšie účinky sú sucho v ústach, rozmazané videnie, malátnosť, točenie hlavy, triašky, sexuálne problémy, kožn vyrážky a priberanie hmotnosti alebo naopak chudnutie.

Nežiadúce účinky IMAO (inhibítorov monoaminooxidázy): Zriedkavé nežiadúce účinky IMAO ako fenelzín a tranylcypromin vyvolávajú hepatitídu (zápal pečene), srdcový infarkt, mozgový infarkt a kŕče.

Toto som nasla na jednej stranke.Samozrejme,kazdy liek ma svoje vedlajsie ucinky.Ja som tiez brala antidepresiva kvoli lepsiemu spanku a zabralo to.Ak ti lekar lieky predpisal,brat by si ich mala,pretoze potom sa nevyliecis.

tona

ja aj chcem zacat brat tie antidepresiva, ale bojim sa, ci nemaju vplyv na srdce a krvny tlak...pretoze som citala, ze napr.tricyklicke antidep. maju toxicke ucinky na srdce..ja mam brat konkretne COAXIL..

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

psychika - Fórum - ZDRAVIE.sk