Vecer- radsej bielkoviny nez ovocie

analogia

TrainingBoy ma v tom najjasnejsie zo zucastnenych :) a jednoducha odpoved - ano na veceru si mozes dat napr cottage a aj celu paradajku :) alebo hocico co obsahuje trochu viac bielkovin, trochu cukrov (ano, cukry su aj v zelenine), a co najmenej tuku. a jedz tak aby si nesla do postele ani hladna ani moc najedena - cize cca 3-4 hod pred spanim (ale to tiez zalezi od toho CO si das a KOLKO si das - cize ak si das misku cottage s paradajkou, mozes kludne aj 2-3h pred spanim). That's all.

TrainingBoy

4 kliky? snazis sa byt vtipny ci co? tato tvoja druha teoria nevyzera tak zle az na to ze pre teba pod pojmom bielkoviny su ako si uz pisal orechy a podobne veci, pozri ak je nejaka vitarianska tema, kludne pis co chces do takych tem neprispievam, ale tato tema s tym nema nic spolocne, nevidim dovod preco v kazdej teme treba rozoberat samotnu podstatu stravovania, rozoberame co na veceru
len mi vysvetli, o akych hlienoch to hovoris? o tych ktore charnia sliznicu? vazne by som bol rad keby mi niekto vysvetlil o akom zahlieneni sa to furt rozprava

tr1ko

logicky vyplyva ze ovocie(ranajky) je sladke obsahuje cukor cize mas energiu do obeda pootm potrebujes sacharidy aby si mal dalsiu energiu a vecer iba zjest tolko bielkovin aby ti nechudlo svalstvo, vyskusaj sa stravovat tak ze to otedtujes raz tak a raz tak a pozoruj telo a pootm uvidis ako sa ma stravovat clovek, lebo takymto sposobom sa nebude navyse nic viac ukladat a ako bonus nebudu sa tvorit tolko vela hlienov v tele z nadmerneho prijmaniu jedla. jaj a inak training boy daj si 4 kliky

cililing---

To je somarina, že poobede alebo večer sa nemá jesť ovocie. Keď sme boli deti, otec doniesol z pivnice vedro jabĺk a všetci sme pri TV chrúmali jablká. Nič nám nebolo, ani nás nenadúvalo. Čo za odborníci ste vy všetci, keď tu tak radíte? Treba jesť všetko, len s mierou.

marana

huraaaa konecne tu ma aj niekto normalny a zdravy nazor ze mozme jest ovocie dokonca aj po 13:00 a dokonca z toho nepriberiete =DD ja nechapem odkial sa beru take blbosti ze ovocie je len cukor a pribera sa z neho, a co vlaknina a vitaminy co su tam??? no nic ja si idem dat mandarinku a zajem ju bananom.... =)))

a nemusite sa bat zajtra sa nezobudim s velkou ritou =D

TrainingBoy

wow, to su mi tu ale mudrlanti :)) ze vraj bielkoviny lahsie stravitelne :))) jest ovocie len do dvanastej :))) a co ak vstanem o hodinu neskor? tak do trinastej? :)))
to len cast z tych mnozstva pikosiek co tu bolo, teraz k veci...bielkoviny sa travia pomaly a neziskas z nich tolko energie, nevyvolavaju glykemicku reakciu a neobsahuju fruktozu, sacharidy sa zial pocas spanku ukladaju do zasob tuku, bielkoviny nie, fruktoza zase nevyvolava ziaden glykemicku reakciu no vyuzije ju len pecen a zvysnu nevyuzitu cast fruktozy premeni na tuk, cize fruktoza hlavne po cviceni je nam na nic, vraj sa ale tazko travi no neviem kolko percent fruktozy nase telo prijme...bielkoviny sa rozkladaju na jednotlive aminokyseliny nie priamo na glukozu, preto sa bielkoviny nemenia na tuk

ja si davam pred spanim tvaroh a ziaden rozdiel v spani som si nevsimol(a to si niekedy nedam a tiez nic), ako tu uz bolo spominane kazein sa uvolnuje postupne preto je najvhodnejsi, no aj cottage je vpohode
pocas dna si daj ovocie kedy chces
lia to skoro vsetka zelenina, mozno okrem mrkvy a strukovin
a triko ty si nechaj svoje rady radsej pre seba, lebo dotycna sa nepyta na vitariansku stravu, okej?

Lia86

RNG,

Prosim ta, o ktoru zeleninu ide ktora potrebuje viac energie na travenie nez telu doda? Dobry typ na veceru...:)

tr1ko

poviem ti ako sa ma clovek stravovat, ranajky ovocie (travy sa v crevach) je to cukor ovocna energhia-nemiesat sladke s kyslim a anjlepsie je jest jednodruhovo,obed-sacharidy +zelenina to je energia,vecera bielkoviny(orechy,hrasok,sosovica...) mozu byt so zeleninou a nejest vela bielkovin zatazuje oblicky pecen cely organizmus a vznikaju choroby