Otvorene usta pocas spanku?!

RNG

Hehehe, to je dobry vtip. Lovec hmyzu v spanku. Ale serioane, najma dnes je vo vzduchu a hlavne v davoch ludi velka moznost do seba nadychnut rozne kvapockove infekcie, a tie sa usadia dlhodobo v prinosnyc dutinach , odkial sa z hlienami dostavaju znova a znova so hrdla na mandle, do priedusioek, pluc a dokonca cez Eustachovu trubicu do stredneho ucha. Na tieto infekcie nepomoze obvykle nic brane ustne, mnohokrat atb situaciu len zhorsia, pozdri cez google.sk pod rng infekcie ako na to. Samozfrejme ked ustne brane sa nedostanu do prinosnych dutin, logicky treba do nosa kvapkat nievo, co tie rozne infekcie znici. Obvykle je na to znacne ucinny roztok citricidalu, ja to pouzivam s uspechom uz aspon 15 rokov, kedze od detstva trpim castymi nakazami horneho dychacieho ustrojenstva a dnes dostavam nakazyu najma od mojeho syna a jeho zeny, ktori su znacne spolocenski aktivni(cestuju a stretavaju sa z hromadou ludi, s ktorymi sa podelia o nakazy, ktore pre nich zatial s dobrou imunitou nie su extra skodlive) Nuz a moje zlate vnucata sa tiez somnou podelia o vsetko, tj aj o svoje "mile mikrobiky"...Nuz co, clovek ich nemoze drzat do tela na 2 metre...
Samozrejme pre nich to nie je velky problem, lebo mladi maju podstatne vyssiu imunitu, ako ja a noavonok su zdravi, az na niekedy plny nos, ale su ako sa to kedysi nazyvalo, bacilonosici. Dnes sa samozrejme nejedna len o bacily,ale aj ine bakterie, aj virusy a rozne fungalne infekcie, tiez rozne ine mikroby

hanka9

Clovek je odjakziva LOVEC :-o)) všezravec – usta v spanku ma otvorene, aby mohol chytat mušky,hmyz, parazity ktory mu pocas noci vojde do ust. Je preukazane, ze clovek za cely zivot takto „skonzumuje“ viac takejto havede (neviem uz presne, ale myslim 2-3 kg ze bolo uvadzane.

P.s- takze na noc respirator :-o))

dzoana

Dobry den, chcem sa opytat, syn/19 rokov/ dycha ustami, nos ma stale akokeby plny, neviem odkedy to trva,asi velmi dlho,lebo ked ho nato upozornujem, tak sa so mnou hada, ze on to vobec nevnima,ze mu to nevadi. Mam pocit , ze uz ani nedokaze dychat nosom, nemal by ist na vysetrenie, co sa s tym da robit?

zuzka*

aj ja mam problem s vytekajucimi slinami pocas spanku...niekedy sa v noci zobudim,ze mam mokry vankus a musim ho otocit...je to dost neprijemne hlavne ak spinka so mnou priatel...ale uz som si na to zvykla, nic ine sa asi robit proti tomu neda

cat

ak niekto pocas 2tyzdnov spi s otvorenymi ustami, potom dlho(2roky) nic a potom opat tyzden s otvrenymi ustami, asi tam bude nejaka pricina. ale mozno sa mylim. tak preto sa pytam :)

tinka228

a prečo si myslíš že má zahlienené dýchacie cesty? Podľa mňa je to normálny jav, že sa človeku v spánku otvoria ústa a keďže sú v ústach sliny tak logicky vytekajú. Prečo to vlastne riešiš?

cat

hej, presne, dycha normalne nosom, akurat tie usta ostanu otvorene, no a tym padom vytekaju sliny. cize to vyzera na zahlienene dychacie cesty, alebo nieco podobne?!...