Sebapoškodzovanie

Príspevok v téme: Sebapoškodzovanie
blackshadow

Zdravím všetkých ,čo sa rozhodli sem kliknúť. Založila som túto tému , pretože na Slovensku je sebaposkodzovanie ešte stále tabu , pritom v USA a v iných vyspelích štátoch sa o tomto probléme otvorene hovorí, čím sa predíde dosť značnej neinformovanosti ako je na Slovensku. Ak s tým máte nejaké skúsenosti , alebo skrátka sa chcete niečo dozvediet , napísať určite napíšte! Ľudia by o tom mali byť informovanejší

Nightwish

Ahojte , volám sa Martina , mám 11. Veľmi ťažko sa mi o tom hovorí ,ale trpim sebaposkodzovanim už asi rok a pol.Všetko sa to zacalo už v škôlke ked má začali sikanovat a psychicky tirať. Kadzali po mne kamene,sklo,nadávali mi , ohovarali smiali sami ... Bolo toho veľmi veľa . No po čase som to prestala psychicky zvládať , zaspavala som s plačom , mala som nočné mory ,bolo to hrozné . Sikanovali má aj v škole az ked som tento rok neprestupila na gymko. Ked som sa začala rezať veľmi mi to pomohlo , cítila som sa konečne lepšie , bolo mi fajn ,mala som pocit že som šťastná . Ale stale som sa rezala viac a viac . Rezem sa aj teraz a pomáha to ale ak by ste mi vedeli niekto pomôcť vyliečiť sa tak sa mi prosím ozvite na môj mail : nightwish123@zoznam.sk . Ďakujem vopred. Sara ak by si bola laskava a poslala mi ten dotazník , ja sa naňho kuknem a aj možno vyplnim . VOPRED ĎAKUJEM ZA POMOC :)

sara

Ahojte!

Problematike sebaposkodzovania sa venujemv ramci mojej diplomovej prace.
Volam sa Sara a som studentka psychologie. V poslednej dobe sa coraz viac stretavam s bolestou tolkych mladych srdc, ktore volaju o pomoc cez rany na kozi. Viem, ze tie v srdiecku bolia omnoho viac.. Velmi rada by som v buducnosti/ najradsej uz teraz/ pomahala zmiernovat utrpenie dievcat a chalanov ako ste vy. K tomu vsak potrebujem aj Vasu pomoc.
Bol by si ochotny / ochotna vyplnit dotaznik o sebaposkodzovanie a zodpovedat par otazociek - zaslala by som Ti ho cez mail (nie hned, pretoze je v stadiu prekladania, zatial je v anglictine, vytvorili ho kanadski psychologovia)alebo pripadne pokecat si cez ICQ. Vsetko je anonymne a uplne dobrovolne.
moj mail: sarika1710@atlas.sk
alebo ICQ 463943927

Svojou ucastou pomozes dobrej veci. Cim viac poznatkov o doposial tabuizovanom sebaposkodzovani budeme mat, tym skor budeme moct a vediet pomoct.

Uz teraz Ti velmi pekne dakujem.

janna855

ahoj, neviete niekto poradit ako sa co najrychlejsie zahoji taka rana? uz dlhsi cas to nerobim, no teraz mam problem.. alebo ako sa to da zakryt aspon na nejaky cas.. okrem dlhych rukavov.. DAKUJEM

ad@mk0

sebaposkodzovanie je najvecia kktina ..ale je mi to jedno tak ako kazdemu v mojom okoli .. prestat sa s tim neda jedine sa poddat

lienocka

tato tema sa tu uz riesila, najdete tam aj kopec pristpevkov a nazorov, staci vyhladat v temach sebaposkodzovanie alebo sebaublizovanie.

matiasova-

napríklad ake su tie výspele štaty?
vymenuj mi ich...
no napriklad...
francuzko
taliansko
holansko
rusko
polsko
česko
madarsko
ukraina
nemecko
rakusko
atd................
ake su tie výspele? kde robita take primitivne veci????!!!!!

ema

neviem ci sa rata za sebaposkodzovanie aj podrezanie si zil..to je uz skor samovrazda..tiez som sa o to pokusila a teraz lutujem..mam hrozne jazvy ked si predstavim ako som vystrasila svojich blizkych,tak mi je zo seba zle..

face of agony

Marynka, konecne sa niekto vyjadruje k tejto teme. Ja som s tym zacala asi pred styrmi rokmi. Odvtedy boli aj niekolko mesacne prestavky. A teraz to zasa prepuklo. Fakte je to droga. A najhorsie je, ked sa citis tak, ze nemas nikoho a nic okrem tejto tvojej kamaratky-ziletky-ktora ti vzdy pomoze. Da ti pocit stastia. Sice kratkodoby, ale aspon nejaky.

marynka

Nejako malo prispevkov je tu :-( Skoda, ze sa o tejto teme nehovori viac. Sama som si totiz zacala ublizovat asi dva roky dozadu a i ked sa teraz citim byt na tom lepsie, boli dni, ked som si ulizovala aj niekolkokrat za den, nekonecne hodiny muk.......mala som to vzdy v zivote o cosi tazsie a kedze som velmi citlivy clovek, nedokazem prijat vsetky zle veci, ktore sa okolo mna deju. Poprve som sa rezala kvoli matke, mali sme uz dlhsie trvajuci rozpor a kedze sa rozhodla urobit mi zo zivota peklo, nemala som ineho vychodiska ako takto potichu protestovat. To som mala ledva 15. Dnes viem, ze to bola osudova chyba, pretoze je to zavislost, ktorej sa nedokaze clovek zbavit cely zivot, aj ked su obdobia, ba roky, kedy to dokaze obmedzovat na minimum. Dnes, ked uz mam stovky jaziev, sa pytam sama seba, preco..? Ci som to v ten osudny bolestny vecer spravit cokolvek ine..

lifeless

raz som cosi podobne spravila zo zufalstva po velkej hádke,ze som si doškriabala ruku(fakt mi bolo potom lepsie)a ked som to povedala najkamoske začala sa smiať ci som normálna.. akoze co je na tom smiesne?