ÚVAHA..

zwedavus

ak ti ide len o to, aby si si to nejako pozrela a trosku sa toho chytila, tak si normalne daj do googla ten nazov temy: tusim kam kraca ludstvo, premyslam kam kracam ja.. a ono ti to vyhodi slohy na tu temu.. normalne to najdes aj na referaty.sk ale aj takto.. teraz som to skusila a vyhodilo mi to zodost stranok, tak vyskusaj aj ty.. aspon len na inspiraciu, ze ako sa odrazit..

zuzana175

no tu temu som ja minuly rok pisala na maturite.a dala som to asi takto: ludstvo - drogy,alkohol, kariera, vzajomna pomoc,
kam kracam ja?(asi som spomenula rodinu,ako si predstavujem buducnost a tak)
mala som z toho 99%,takze asi to tam mozes dat:)

jancecka

vyskúšaj na www.referaty.sk

možno tam nájdeš nejakú inšpiráciu :D a túto maturitnú tému som mala aj ja, ale keďže mám v hlave výmet, nič si nepamätám :D len názov

noo

noo ano ja som presne ten pisatelsky antitalent ! .. ja neviem pisat uvahy.. uz som to skusala.. ale ani nestiham ! .. teraz pisem 15 stran spravu z praxe .. a tu uvahu proste nestihnem napisat ! .. ta uvaha nema az taku velku hodnotu,je to len skolska ktoru budeme pisat v piatok...ale daco musim mat ! aj tak to budem musiet pisat na hodine, ale keby mi aspon dakto daco napisal alebo poslal dajaku pracu aby som vedela precitat a priblizne vediet co tam mam pisat! len tolko som chcela..

mademoiselle

no mozno ucitelia robia mensi prieskum, kto by ako uspel na maturach:-) ked toto bola maturitna tema, tak to bolo dost jednoduche. My sme mali strasne temy a uvaha bola taka, ze sme ani nevdeli, co od nas chcu, same ccudzie slova pouzite:-) A to som uvahy vzdy pisala super a strasne vela stran-slohy som milovala:-) Ale na maturach sme mali take stastie, ze temy boli fakt strasne.Aj ked uz si nepamatam ake:-)

tinka228

a to je akože tohtoročná maturitná téma? Ja som maturovala pre desiatimi rokmi a písala som úvahu presne na túto tému. Doslova. Len nechápem, že po desiatich rokoch to znovu dali.

kayla

Ahoj. Mademoiselle presne vystihla moje myslienky. Ta tema je velmi vsestranna, a lepsiu si uz naozaj snad ani dostat nemohla :). Takisto sa mozes zamerat aj na vyvoj vedy a technologie...trebars v nedavnej minulosti (pred doslova par rokmi) ani nevedeli co je internet, mobily atd...a teraz je to uz bezna zauzivana vec aj pre deti atd. Takisto mozes napisat ze tento rychly vyvoj aj skodi blabla (mozes zahrnut globalne oteplovanie) a vsetko...ludstvo si nic planetu, blabla... uplne perfektna tema... za den by som ti o tom napisala 50 stran :D...No ale viem pochopit ze niekto kto nema pisatelsky talent, pre toho to musi byt hotove utrpenie...to fakt...vsak kazdy ma vlohy na nieco ine...Takze rozpis nieco taketo ako sme ti napisali, alebo si pomoz googlom, vyhladaj si fakty a co ja viem co...