iba ziarlivost alebo choroba???

Príspevok v téme: iba ziarlivost alebo choroba???
zvedava24

Neviem ci som normalna alebo uz zrela na nejake psycho vysetrenie,ale nenormalne ziarlim na partnerove byvale...Ani vlastne nie ze ziarlim,ale musim mysliet na to ze niekoho vobec predo mnou mal a co s nimi robil a ci ich miloval viac nez mna.Ked som bola prvykrat unho,a videla v izbe darceky od nej a spolocne fotky z dovolenky tak ma islo rozhodit.A jeho vobec nenapadlo po rozchode ich vyhodit.Neviem ako vy,ja som hned vsetko likvidovala.Teraz viem ako vyzerala jeho ex,a vdaka tym fotkam sa mi stale vracia predstava ako ju moj najdrahsi nezne objima.A je mi z toho strasne smutno.Jak sa s tym mam vyrovnat???Este na upresnenie,sme spolu 3 roky.

tinka228

No mne vždy môj muž povedal, že mama to tak nemyslela. A neviem či si to potom s ňou medzi štyrmi očami vybavil alebo nie (a je mi to jedno, aj tak sa už sedem mesiacov nestretávame). Ja ani tak nežiarlim (manželovi 100 % verím), len k nej prechovávam nenávisť. Trvalo to rok po ich rozchode, kým prestala za ním doliezať a chodiť k nim na návštevu. Až neskôr som sa dozvedela, že oni sa práve rozchádzali, keď sme sa dávali dokopy my. Tiež mal na stolíku fotku svojej bývalej, keď sme si začali. Tak som len povedala, že do kedy sa mám na ňu dívať a on ju navždy odložil. Ale nevyhodil. A do dnes má všetky listy, pohľadnice a iné "suveníry" odložené v škatuli ani neviem kde. Už na to absolútne nemyslím. Veď sme sa brali slobodne po šiestich rokoch chodenia a keby nebol presvedčený, že ja som tá pravá tak by si ma určite nebral. Môj muž má totiž jednu vlastnosť a to že robí všetko len to, čo chce a čomu verí. Dovolím si tvrdiť, že by ma nikdy poza chrbát nepodvádzal. Ak by k tomu malo dôjsť na rovinu by mi oznámil, že spolu končíme. Takže už sa nezožieraj. Tvoj muž ťa určite miluje a nemyslí na bývalé.

zvedava24

tinka,aj my sme uz nejaku dobu manzelia,a mame aj dietatko a tiez ma to nejak nevie prejst...myslela som ze manzelstvo to zmeni ale akosi to stale trva...nastastie moji svokrovci sa o byvalkach nezmienuju,to by som uz neprezila!co na to tvoj manzel?

tinka228

volumka: tak niečo podobné som zažila aj ja. My sme spolu už osem rokov (z toho 2 manželia) a ešte aj teraz ma ide rozhodiť keď ju vidím. Tiež je už vydatá, ale stále mám pocit, že keby môj muž kývol prstom, tak by k nemu letela. Možno som paranoidná, ale toho pocitu sa fakt neviem zbaviť. A to sme sa ešte ako na potvoru stretli aj v pôrodnici. Ja predčasne s rizikom predčasného pôrodu a ona už išla rodiť. No a moju svokru viac zaujímalo ako sa má ona, než ako sa mám ja. Našťastie malý sa narodil v termíne :-)).

gater

Je na to jednoduche riesenie. Nepredstavuj si svojho partnera v naruci inej. Povedz mu,ze ti je neprijemne ked zbadas na fotkach jeho ex. Ked ta ozaj miluje pravdepodobne ich da prec.. j

sedmikraska

fakt by bodlo, keby napisal aj nejaky chlap ako tie fotky byvalych fakt beru, ale pravdu! Mna osobne fotky mojich byvalych absolutne nezaujimaju a ziadnu uz ani nemam

Volumka

Vedela som, že môj priateľ má fotku svojej bývalej uloženú na poličke, lebo mi ju ukazoval a keď som sa po čase na ňu opýtala, tak si ju jednoducho uložil do šuplíka, bez toho aby ju vyhodil... po čase som sa tam šla pozrieť a zistila, že tam má fotky všetkých svojich bývalých a ľúbostné listy a neviem čo ešte... no je to možno smiešne, ale šlo ma rozhodiť... mala som opletačky s jeho bývalou, pretože jeho matka ju zbožňuje a doteraz o nej vyhlasuje, že to je jej dcérenka a nikto jej to nevezme... ako by ste sa cítili vy? ja strašne... ale snažím sa cez to všetko preniesť...

lucka

zvedava, pridavam sa k tvojmu problemu:)ja chodim s mojim uz 4 roky mame 21 a predomnou mal jednu s ktorou chodil tak 6 mesiacov...darceky od nej povyhadzoval ale este teraz po 4 rokoch som nahodou pri prezerani jeho rodinneho albumu nasla jej fotky, ktore tam zevraj su uz dobre dlho a nikto to nekuka a tak sa na ne zabudlo...no aj po 4 rokoch ma to riadne rozhodilo! uz len pri pomysleni na jej meno mi pride zle...najhorsie je na tom to ze je to taka koza co pernamentne vola kazde 3-4 mesiace ze ako sa ma...stale neda pokoj a chce sa s nim stretavat ako kamaratka samozrejme on nema zaujem!...este ako sme spolu zacali chodit vela o nej rozpraval, proste samovolne mi o nej zacal, bolo to tym ze mal 16 rokov bol mlady zasran:) a asi nechapal ze sa mi to nepocuva prave najlepsie...a to je asi aj ten dovod mojich pocitov...ale myslim si ze vsetko casom prejde...za posledny rok mi to cim dalej tym menej vadi...ale normalne som sa potesila ze v tom niesom sama a netrapia iba mna taketo veci:)

sedmikraska

To zase ona je podla mna perfektna, len proste ma rada fotky a nechce ani jednu vyhodit, urcite ani nevie, ze mne to az tak hrozitansky vadi. A dufam, ze mna ma zo vsetkych najradsej, zatia som z jej synom vydrzala najdlhsie :D
Neviem no ja si ale na fotkach rada pozeram tich na ktorych mi aj zalezi a nie preto ze je to pekna fotka, mozno preto si to iste myslim aj o inych :(

zuzik

uff, tak tu mamicku by som nexcela za svokru:DDD ...a co si nepovedala? "Teta, ale ja som aj tak najkrajsia a nalepsia, aku vas synak mal." inak, neviem, ci je to nejaka zaluba, ci co, ale moj priatel si tiez zakladal za ram obrazu male fotky svojix ex...ix tam mal pekne v rade jak vojackov...ale to bolo uz davno:)) teraz ma len mna

sedmikraska

to sa povie zachovat chladnu hlavu, teraz si tiez poviem, zeto zvladnem, ale ked zase nieco pripomenie jeho byvale, tak az ocerveniem jak mam hlavu natlakovanu :) hnusin sa mi napr absolutne, ze jeho mamka je vasnivy fotograf a ma albumik, kde ma nas- vsetky holky svojho synka od fotene na jednom a tom samom gauci, ani si neviete predstavit ako sa citim, ked to vidim. Moj mi vtedy musi stale pripominat, ze sa preto nemam hnevat na neho, lebo jemu su tie fotky ukradnute, ale vy snad chapete, kde v tej chvili mam jeho slova..