Predkožka u 9 mesačného chlapčeka

Príspevok v téme: Predkožka u 9 mesačného chlapčeka
tinka228

Prosím vás mamičky, tie čo máte synčekov, môžte mi poradiť? Dnes som bola s malým v poradni a doktorke som spomenula, že malému sa čím ďalej tým menej dá stiahnuť predkožka. Tak sa mu na to pozrela a veľmi jemne a šetrne mu to naťahovala dovtedy, kým mu ju nestiahla. Vyzeralo to dosť nepríjemne, malého trochu cuklo, ale krvička mu netiekla. Na otázku, či to tak mám robiť doma aj ja mi povedala, že až "tak" nemusím. Lenže teraz pri kúpaní som mu to skúšala pretiahnuť a bez problémov mu to ide celé. Mám to robiť každý deň? Ak mám pravdu povedať, neskúšala som to stiahnuť "nadoraz" pokiaľ to ide. Keď ja som taký jemný človek a nedokázala som mu to skúmať dlhšie. Neviem povedať, či ho to bolelo, ale tváril sa pri tom dosť nepohodlne. Chcela by som len radu, či to treba robiť pravidelne každý deň, či mu tým nespôsobujem bolesť, či to mám robiť "nadoraz" (alebo stačí, keď len trošku vyjde žaluď). Možno vám pripadajú moje otázky hlúpe, ale je to moje prvé dieťatko a nemá mi kto poradiť. Ďakujem.

marisssa

radana-- to je podla mna dost primitivne, sa riadit podla toho, ci k tomu dotycnemu lekarovi, chodi nejaka velmi znama osobnost. a nakoniec sa tym aj vystatovat, podla mna, dobry lekar nepotrebuje reklamu.

radana

Marisssa,zdielam ten isty nazor.Tak ako tu su aj dobri aj horsi lekari,tak je to vsade.Ved v dnesnej dobe si mozeme aj my tu na Slovensku vybrat ku komu ideme-doba kamenna sa skoncila... :D A tak je to aj v zahranici- najdu sa tam aj dobri aj zli lekari.A vobec by som neposudzovala uroven lekara podla toho,ci tam chodi nejaka znama osobnost alebo nie...

marisssa

radana--- nuz, zivot v zahranici dokaze cloveka velmi zmenit.
ved podla mna, aj tu mame dobrych odbornikov lekarov. heh, cest vynimkam:-))

radana

marisssa,to je aj moj nazor.Niekedy mam taky pocit,ze niektori,ktori sa vykyblili do sveta a presli cez velku mlaku zabudli na to,ze kde sa narodili a kde zili cele detstvo a pokladaju Slovensko,ze sme tu zaostali ako opice a mame tu samy svrab a nestovice...Cest vynimkam...

marisssa

radana---- vies, musela sa uz pochvalit, ze kto chodi podla nej, k najlepsiemu doktorovi..akoby to nieco zmenilo na urovni lekara ?

radana

Za to ze je niekto bohac este neznamena ze ma najmudrejsieho a najspickovejsieho lekara.Ja som so svojou detskou lekarkou velmi spokojna a tiez zastavam jej nazory.Moje deti neprezivali prave pri tomto probleme ziaden stres a ani bolest a o to mi ide.Moj nazor mas velmi podobne nazory ako tu pisala palomino,dokonca sa mi zda akoby to pisala jedna osoba.

moj nazor

radana nenapadlo ta, ze nemas mozno najlepsieho doktora? Ja mam jedneho z najlepsich a kaze nedotykat sa toho do aspon troch rokov...K tomu lekarovi chodi napriklad mala Suri od Cruisovcov a ver mi, ze takito bohaci chodia len k spicke.

moj nazor

radana nenapadlo ta, ze nemas mozno najlepsieho doktora? Ja mam jedneho z najlepsich a kaze nedotykat sa toho do aspon troch rokov...K tomu lekarovi chodi napriklad mala Suri od Cruisovcov a ver mi, ze takyto bohaci chodia len k spicke.