cisarsky rez

borovica

Mám 3 dcéry, prvú som porodila cisárskym rezom a tie dve som porodila normálne. Bolesti som mala pri všetkých troch pôrodoch, ale ten pocit keď sa to dieťa narodí cisárskym rezom nie je taký ako keď ho porodíte. Keď som porodila druhú dcéru, ten pocit šťastia sa jednoducho nedá opísať. Hneď som ju mala pri sebe a videla som ju hneď po pôrode to je nezabudnuteľné.

helenaxxx

ahoj FRIDA mam sa veeeelmi dobre,malicke stale kope a kope ale niekedy aj spinka a hlavne v noci spinka co som velmi rada a mozem sa aj ja kludne vyspat...urcite dam o sebe vediet aj ked babo uz bude na svete.Dakujem ti za rady a ozvy sa pis papa

frida

hela, vsak sa obcas ozvi ako sa ti dari, a hlavne ked uz bude male von, ako vam to slo. teraz som uz zvedava a tesim sa na spravicky :-) drzime vsetky prsteky, aj tie malinke.

vlasta

chcem sa spytat ak som mala uz dva cisarske a budem mat aj treti ako to je ci to bude rezane na tej istej rane a ci mi po tretom nespravia sterilizaciu.

helenaxxx

FRIDA dakujem ti velmi za radu....som rada ze mi niekto napisal.Mas pravdu zvladnem to,teraz ma cisarsky uz nelaka,ved to cievkovanie a vsetko okolo toho.....budem sa snazit porodit dietatko prirodzenym sposobom.Este raz dakujem moc

frida

helena, ja som mala podobny pocit pred prvym porodom, trosku som vahala, ci to zvladnem, ale potom som si povedala, ze nesmiem sa takto stavat k tomu. a zvladla som. som rada, ze som priviedla na svet dietatko prirodzenym sposobom. bolo to nadherne, pri plnom vedomi, zaraz som ho mala pri sebe a dojcila ho. pri druhom porode, pred cca 5 mesiacmi, lekari zistili, ze aj to prve som vlastne nemala rodit, ale mala som ist na sekciu (nemala by som tlacit), ale ja som si stala na svojom - chcela som zas prirodzene rodit a hlavne, uz som vedela ako na to, takze cely porod trval cca 5 minut. porodila som a som v poriadku. teraz mam znamu v porodnici po sekcii - neda sa to porovnat, je ubolena cela, nemoze chodit este, vycievkovana je, sprchovat az na treti den. ja som sa sprchovala sama hned v ten den porodu. priroda to dobre zariadila. len zatnut zuby a vydrzat. po par chvilach stravenych s babatkom, nadhernym ruzovuckym balickom zabudnes vobec, preco sa vlastne porodne bolesti volaju bolestami. SC prinasa vzdy viac rizik, ako pre mamicku, tak pre babatko. uvidis, zvladnes to aj ty.

la

BABY NEBLBNITE,PRIRODA TO VSETKO ZARIADILA,POKIAL SA DA RODTE NORMALNE,ZIADEN STRACH,CISARSKY JE VELKE RIZIKO,POKIAL NEHROZI RIZIKO,NEžIADAJTE O CISARAK.

helenaxxx

ja som teraz v 21 tt a tiez mam strach pred normalnym porodom,a rada by som chcela radsej cisarsky ako normalny no ale asi to nebudem radsej vsetko silit a necham to prebiehat normalne.Dufam ze to zvladnem,ved nie som jedina co bude na tomto svete rodit prirodzenym sposobom....ved uz je tolko deti ne svete......musim byt silna ved som tuzila po dietatku...

jejke

Ja som po dvoch cisarskych a preto porovnavat nemozem, ale v nemocke som bola s viacrodickami na izbe a tie mali predtym normalne porody a ziadna z nich si cisarsky nepochvalovala.
V USA maju zeńy aj 5, 6 cisarskych,
takisto im odporucaju lekari maximalne tri
ale tam je asi zdavotnictvo na inej urovni aj ked asi ja by som na nase zdravotnictvo nadavat nemala...

Pri druhom cisarskom som bola aj s babom zachranena v poslednej chvili
a tak NIKOMU NEODPORUCAM ak nahodou ste uz mali cisarsky RODIT VAGINALNE.
ROZHODNE NIE.
"stav po sekcii" je indikacia na dalsi cisarsky
a pre bezpecie dietata je najlepsie sa na druhy cisarsky objednat asi tyzden pred terminom...

Prajem len dobre skusenost a hlavne radost z deticiek.

bocmanka

Lea dakujem za podporu...tu som chcela dat aj ja,len sa to akosi obratilo proti mne.To,ci sa zobudim bola len parafraza,ale urcite sa porodu nebojim.Naopak!Dala by som cokolvek,aby som mohla porodit normalne,ale zodpovednost mi nedovoluje riskovat,takze som stopercentne za to,aby kocky rodili "normalne" a nastastie sa cisarsky naplanovat neda,musi byt na to jednoznacne lekarska indikacia...