Koľko stojí zistenie krvnej skupiny?

kacik

Ja som mala tiez podobne problemy so zistenim krvnej skupiny. Hoci sa dostala ku mne karta a mala som v nej "0" aj tak mi to stale nedalo. Obvodna mi nechcela zistit krvnu skupinu vraj to zistuju iba pri operaciach ale ja si skor myslim ze to zalezi od doktora. Niekto proti tomu nic nema a iny protestuje. A tak jedine co mi zostavalo ist darovat krv a aj vysledok bol zaujimavy - "A". tak teraz vazne neviem kto spravil chybu. Zvedavec ak chces darovat krv tak najlepsie asi rano, myslim ze 5 dni v tyzdni. A samozrejme aj ku chces darovat nemal by si byt chory a podobne veci ktore ti povedia pripadne najdes v dotazniku.

tinka228

zyxerka: krvná skupina otca sa nezisťuje, ani nezapisuje, v prípade, že matka je Rh pozitívna. Tiež mám s tým skúsenosť. Môj muž si nebol istý aká je krvná skupina a tak sme si mysleli, že keď budem tehotná tak budú brať krv aj jemu. No nestalo sa lebo ja som Rh poz. Tak mi to viacerí gynekológovia potvrdili, že vtedy krvná skupina otca nie je podstatná. Až s odstupom času sme zistili, že je taká istá skupina ako ja O+. A náš malý je napočudovanie O-.

krv

je to pravda ani ja som nemala napisanu krvnu skupinu v karte, zistila som ju az pri darovani krvi. a pre zaujimavost na biologii mi vysla zla krvna skupina, asi bolo uz stare serum =)

ZyxerkA

tinka228 hm, nevedela som, ze existuju taketo pripady.. Kazdopadne to musi byt len nezodpovednost dotycneho lekara, inak si to neviem vysvetlit.. predsa v zdravotnej karte musi byt urcena krvna skupina matky, otca, a aj dietata

tinka228

lolodlak: áno máš pravdu, každý by to mal mať v zdravotnej karte. Väčšina asi aj má, ale fakt existujú výnimky. A keď je to ako píšeš, taká lacná záležitosť, tak potom naozaj netuším, prečo je s tým v praxi taký problém. Na požiadanie, bez dôvodu, ti fakt žiadny lekár nezoberie krv na zistenie krvnej skupiny. Jediná možnosť je asi len to darcovstvo, príp. u žien tehotenstvo.

lolodlak

Zistovanie krvnej skupiny ze je drahe? Ved to sme si robili v skole na biologii :-D Staci serum za par korun a mikroskop. A druha vec decku uz pri narodeni zistuju krv keby sa daco stalo a kazdy to ma v zdravotnej karte u obvodneho lekara

0913645

chodte darovat krv je to zadarmo dokonca si mozte za to nechat aj zaplatit a urobite nieco pre inych a tam vam automaticky povedia aku mate krvnu skupinu

tinka228

Zyxerka, nemáš celkom pravdu. Ja mám kolegyňu, ktorá tiež nevedela svoju krvnú skupinu. A tak isto, ako Zvedavcovi, aj jej doktorka povedala, že krvné skupiny sa nezisťujú pri bežnom vyšetrení krvy lebo je to pridrahé. Cenu žiaľ neviem. Ona sa svoju krvnú skupinu dozvedela až prednedávnom, keď bola tehotná. A to má 35 rokov.