buduce problemy ? pes v posteli

Príspevok v téme: buduce problemy ? pes v posteli
daby

ahojte.chcem vediet aky je vas nazor na to ze moj pes spava so mnou v posteli.myslite si (ako moja sestra)ze mi to v buducnosti sposobi problemy s otehotnenim alebo ze sa mi narodia chore deti.moj pes je cistokrvny a pokial viem nema ziadnu chorobu...dakujem za odpoved.(podla mojho nazoru je to riadna kravina, ale clovek nikdy nevie...)

marii

Ja mam psika jorksirku Timku a spi so mnou v posteli.Je malicka,cistucka milucka vonavucka.Myslim si,ze psik je pre cloveka prinosom.Verna dusa sa neda nicim nahradit.

veronica

Aj ja mam psika a velmi ho lubim ale nikdy by som s nim nespala v posteli je to strasne nehygienicke.Neviem si predstavit ze mam lezat v zachlpatenych perinach.Myslim ze mojmu psikovi staci ked spi vedla mojej postele a mne tiez.

kalina

Hm, strhla sa debata, co je dobre. Kolko prispevkov, tolko nazorov... Urcite ma kazdy z vas pravdu. Moj nazor na to je: asi je rozdiel, ze ci clovek byva v byte so psikom, alebo v dome, kde pes sa do domu ani nedostane. Dalej: ak mas pochybnosti, zver sa zverolekarovi, alebo tvojmu lekarovi, alebo obidvom! Daju ti urcite profesionalnejsie rady... A este cosi, pokial mas pochybnosti, necitis sa dobre, ked psicek spi u teba, snaz sa ho od toho odnaucit. Psickovia totiz väcsinou (pri adekvatnom vycviku a zaobchadzani) respektuju hranice ludi a ani tvoj psicek ti to nebude mat za zle ze nespi s tebou v posteli, pokial ma svoje miesto, co je tiez teplucke (moze byt aj v spalni, kde spis ty) a vie, ze nie je sam.

lu

daby zalezi aj na tom ako dlho toho psika mas.tiez kedy chces mat babo.psi posilnuju imunitny system cloveka ak su s nim dlho,ale pozor ak mas psa len niekolko tyzdnov ci mesiacou zabudni na to.pretoze takto nie si zvyknuta na jeho bakterie a tak atkze to nie je bezpecne.

luli

Takze...trochu o tej toxoplazmoze.Tuto pomerne vaznu chorobu zapricinuje prvok toxoplasma gondii,ktory parzituje v telach roznych stavovcov,najcastejsie mysi,hlodavce(su to tzv.medzihostitelia)...Ale,to dolezite je,ze na cloveka sa zo zvierat tato choroba dostane LEN od mackovitych seliem.Nakazit sa mozte:manipulaciou s macacimi vykalmi a nasledne jedenie s neumytymi rukami(preto radim pri cisteni zachodika rukavice),pracou v zahrade,kde mohli byt aj macacie vykaly(prezivaju v zemi niekolko rokov)Avsak,macacie vykaly musia byt starsie ako 24 hodin,len vtedy sa prvok "prebudza" a infikuje.Ale mozte sa nakazit aj s nedostatocne umyteho ovocia,zeleniny,nedostatocne tepelne upraveneho masa...z cloveka na cloveka sa to neprenasa.Najcastejsie a nakazia deti pri hrani v pieskoviskach...dajte pozor,aby si vzdy po hre umyli rucky a aby nepojedali piesok.Prejavy tochto ochorenia su najacstejsie spuchnute lymfaticke uzliny.Vtedy sa urobi odber a rozbor krvi a uvidi sa,ci ste nakazeny.Chovam macky velmi dlho,tak isto aj psa,asi 13 rokov.Bola som na vysetreni,len pre istotu a vyslo mi 0,007%.Aby som bola infikovana,musela by som mat namenej 0,8.Takze,ak chovate macky,vcas by ste mali ist na vysterenie krvi,lebo neskor mozu nastat problemy.Inak to nie je prijemna liecba.Totiz lieky,ktore budete uzivat maju vela nepriaznivych ucinkov an ostatne organy atd.Avsak toto ochorenie vobec nie je caste.U muzov to nema ziadny vplyv...takze mackomilovia,nevzdavajte sa svojich chlpacikov tuto az hlupost,tak to poviem...pretoze ak dodrziavate hygienu a macku pravidelne odcervujete,nemate dovod na paniku.Vela stastia;-)Dufam,ze som podaktorym objasnila situaciu:-))

buba

Myslim,ze je to v poriadku,ja som tiez spavala so svojim zverincom,mam aj macku.Pred neakym casom som zistila,ze nemozem mat deti,dala som sa vysetrit na toxoplazmozu a je to ok.problem je v niecom inom aspon to tvrdia v centre pre asistovanu reprodukciu,veterinar my to okolo tej toxoplazmozi vysvetlil.

ona

hej xyz, az na to ze, ze pes toxoplazmozu neprenasa....a inak s tym psom v posteli, ak sa pri nom vyspis, je to ok:-)....ja mam tiez psa, no nespi pri mne lebo by som sa nevyspala:-)
..nerob si starosti:-)

xyz

Nie je to normálne, zvieratá všeobecne sú prenášačmi rôznych chorôb a mačky tobôž.dostať takú toxoplazmózu nie žiadna sranda, šťastné sú tie ženy, ktorým na to včas prišli a podarilo sa ich vyliečiť, ale bacha môže sa stať, že budeš mať toxoplazmózu doživotne.

dada

deby
vobec si nemyslím, ze pes v posteli moze zapricinovat choroby. jedine vtedy, ak je aj on chorý. ale myslim, ze ty mas zdravého psa a podla mna to je fajn, ze ho tak lubis. ved pes ti bude verný do konca svojho zivota a keby bolo treba, iste by položil aj život za teba. je to super, neboj sa!!! zaslúži si to !