manzelska poradna

Príspevok v téme: manzelska poradna
eliska

Mam jednu otazocku...akokolvek sa snazim, moj manzel stale na mna nema cas.Neviem ci ho ozaj nema alebo ho nechce mat. Som z toho smutna, staram sa o domacnost, o nho, o to aby som bola pre nho pritazliva a asi je to malo. Co robim zle? Nejake tipy ako zaujat chlapa aby chcel so zenou travit viac casu?

starychren

Ahojte,
bol by som vďačný za dve rady. Hľadám hlavne psychológa v Žiline.

A chcel by som sa spýtať, či existujú aj dáke psychologické online testy? Kde by som sám o sebe zistil viac, ako aj o našom partnerskom vzťahu.

kajo2000

sedmikraska no tak to je dost komplikovana situacia: Skotsko, samota so 4 domami, ... Co tam robite?!? :) Normalne ma nic nenapada...
Samozrejme, ze nemozes nic zakazovat, na to treba pouzit sofistikovanejsie metody ;)
No tak zbehni na Slovensko za tri tyzdne mas vodicak a mozes sa vozit aj v Skotsku :)

sedmikraska

no lenze ja si nemozem po praci zajst za kamaratkami, lebo zijeme v Skotskua kto tu bol tak vie, ze ked nebyvam vo velkom meste ale na ,,osade", kde su len 4 domy, tak nemam sancu sa niekam inam dostat ako na zahradu :( nemam totiz vodicak a anglictinu nemam taku dobru, aby som si ho urobila tu :( anavyse aj tak som vecer uz hrozne unavena. Nasej prace by sme sa ani jeden nevzdali,lebo je perfektna. Varim vecer, lebo som vyhladovana ako vlk :D a Kajo2000 ta mozes vediet, ze chlapovi sa nemoze nic zakazovat- ved by som bola hned ta najvacsia furia na svete aj tak by si robil po svojom. Tak ted babo rad :D

kajo2000

Ako tak vidim, tak televizia je velmi silny nepriatel vztahov. Tak navrhujem radikalne riesenie, treba aby sa pokazil :).
Samozrejme som to myslel humorne. Ja som nemal telku 6rokov na intraku a teraz mi vobec nechyba a ani ju doma nemame. Sice bez Internetu si uz fungovanie neviem predstavit, ale to sme zase "zavisli" obaja:).
Chcem vyjadrit suhlas s tym, co tu napisali damy. Myslim, ze je velmi dolezite, aby zena bola samostatna. V takom zmysle, ze sa zoberie a vypadne von s kamaratkami, alebo ide na tu anglicitnu, alebo do fitka, alebo hocico ine...
Ja mam taku osobnu teoriu, ze v zivote sme vzdy sami. Samozrejme snazime sa najst spriaznenu dusu, s ktorou by ta samota nebola taka intenzivna, ale "dokonale splynutie" podla mna neexistuje. A preto je potrebne, aby sme sa vzdy vedeli postarat sami o seba, aj ked bez partera.

For sedmikraska: Spolocna praca NIEEEEEE. Myslim, ze to je cesta do zahuby pre vztah. Mal som to moznost vidiet na vlastne oci. A aj ked spolocne podnikanie moze prinasat urcite mnoho vyhod, tak vztahu to urcite neprospieva. Ak sa da tak sa pokuste urbit zmenu...

vecernica

Viem ze to nie je jednoduche.Len tak s povzdychom myslim na sufrazetky:}Kamaratka z dvoma detmi ma ten isty problem chce mu nieco povedat uz zaspava pri telke o pol osmej...a ona celu noc nespi a chudne a vraskavie..Je to normalne? Ma to tak byt?Ten net by som mu zakazala,,a ozaj preco ty varis nieco pod zub po praci? Ja varim len vtedy ked som hladna....chii a to som viac ako on ,takze vlastne vtedy sa je ked ja mam chut.Muzom to akosi staci,,len sa vidiet v praci, poznam to .Mozno by bolo dobre ak by si mala silu a vecer niekam odist. Pochopil by ze si neni s nim a mozno vazil by si viac cas s tebou.Moj problem je to ze som uz unavena s celeho dna,a neche sa mi ,ale ked som to skusila odist vzdy to pomohlo a unava presla do hodiny ,,chce to nakopnut sa a urobit si vlastny program a on nech si cuci pri tv ty prides uplne ozivena z inej spolocnosti.Snad ho to donuti zamysliet sa...Otazka je ze preco im nevadi ze nam nic nedavaju??HM?Preco ? malo empatie?Nezaujem..egoizmus..asi su prilis milovany............?hm?

sedmikraska

vecernica, mas pravdu, len to nie je az take jednoduche :(
Kajo 2000, krasne si to napisal, len myslim, ze napisat by to vedel aj ten moj, no realita je ina :( ohladuplne chovanie mu vydrzi vzdy tak hodinku a aj to len ked sa mu chce, je to ako keby mu semtam preplo. Mame to o to horsie, ze spolu pracujeme a dokonca mame spolocnu kancelariu, sme spolu 24 hodin denne, ale v praci spolu prehovorime mozno 20 viet a to aj tak o praci. Pracujeme 12 hodin 6dni v tyzdni a ked sa stazujem, ze mame na seba malo casu, tak ma vysmeje, ze ved sme cely den spolu, lenze ked prideme domov sme unaveni, on lahne na gauc, ja pripravim jest, najeme sa, on zbehne na cigaretku a na internet na ktorom je cely den v praci, ked sa vrati, tak sa ide spat a hotovo :( zijeme spolu 2 roky, casto si pridem veelmi sama

vecernica

Myslim si ,ze aj ten rozhovor a nejaka zmena je docasna vec. A zas sa to vrati do starych kolaji.Muzi nas nepotrebuju dennodene ,ale na vynimocne chvyle ,,alebo nas beru ako beznu sucast zivota ,ako kreslo pri telke:}Pre to si myslim ze najdi si svoj svet, hobby kamosky co kolvek uc sa anglistinu ,soferovat co ja viem co..hlavne si nemyslite ze vobec sa da s nejakym clovekom uplne splynut..da sa to snad na par okamihov,,takze sme stale same.Ale to neznamena ze musime cakat ako psiky na ich priazen.Chce to mat svoj vnutorny svet a system vonkajsich zabav tak aby sme sa vecer nenudili ci uz s nim alebo bez neho. Nezmenime ich a noi sa nechcu menit,,tak treba na nich torsku VIAC KASLAT a nebyt na nich zavisla,,su to,,,,,,necham si to pre seba:}}

[zruseny12]

janka tazko takto radit...ale kajo 2000...sa vyjadril ako 100%chlap...jeho zena musi byt stastna...a asi malo to tak byt povedat to muz.co ta trapi atd.ale ty to mas tazke ked vobec mnechce pocuvat...co ti mam napisat len aby ho pan boh osvietil a pomohol mu a samozrejme aj tebe...

kajo2000

Zdravim vas damy. Tak ako tu citam my chlapi sme teda poriadni ignoranti :). Ale vazne. Ak poviem z vlastnej skusenosti aj mne sa stava, ze zanedbavam manzelku. A myslim, ze tak ako ja aj vacsina chlapov to nerobi naschval, alebo nejako uvedomene. Snazime sa zarobit nejaku tu korunu, postarat sa o rodinu (hlavne materialne), pripadne ziskat nejaku komparativnu vyhodu (rozumej pomahanie inym). Ale pokial to zajde do nejakych extremov, tak potom sa to vsetko mina ucinku. Pre mna je velmi dolezite, aby mi manzelka pomohla a zastavila ma.
Myslim, ze pokial je chlap sudny a dokaze vas pocuvat tak mu treba povedat co vas trapi. Viem, ze pre vas zeny je to tazke, ale podla moznosti bez zbytocnych emocii a vycitiek.
A pokial ma vas chlap rad tak urcite sa bude snazit nieco zmenit. A pokial nie... No Bohuzial potom je asi kazda rada marna...