Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Odchod do zahranicia

Príspevok v téme: Odchod do zahranicia
denisa

Ahojte, takze...
s manzelom sa chystame po lete do zahranicia. Proste vsetko nechavame na Slovensku za sebou a chceme zacat zit mimo Slovenska. Davam v terajsej praci vypoved a vychadza mi to tak, ze este 1 a pol mesiaca by som bola na Slovensku. Potrebovala by som poradit, ci sa mam hned po skonceni pracovneho pomeru nahlasit na Urad Prace a pri odchode do zahranicia sa jednoducho odhlasit? Alebo to nechat tak a platit si napr. zdravotne poistenie ako samoplatca? Podotykam, ze na Slovensko sa spociatku budem musiet vracat castejsie, lebo mam zdravotne problemy. Tie su aj pricinou toho, ze sme sa chystali do zahranicia uz pred 2rokmi, a nemohli sme odcestovat. Je to pre mna risk, ale mozno mi praveze zmena prospeje a navyse nemame na vyber. DAKUJEM za vsetky rady

sedmikraska

Inak v Dubline som byvala aj ja a neni tam sranda najst si zamestnanie, na kazde zamestnanie tam uz caka v rade 5 polakov :(

sedmikraska

Presne ako pise Amika, ved nemozes byt poistena v dvoch statoch! Staci ti poistka v zahranici, kde budes zamestnana a budes platit poistne. Najlepsie je potom si tam vybavit tu modru karticku- pre vsetky staty EU as nou potom mozes ist aj na Slovensku, no niektorym doktorom sa to nepaci, ale to je uz ich starost

amika

ja zijem tiez v zahranici a poistku na SK som zrusila,resp.musela zrusit,lebo podla zakona si mozeme iba na jednom mieste platit zdravotne poistenie,tak som sa rozhodla,ze si ho budem platit tu a nie na SK.

keituskaaaa

Na urade nemusis hovorit nic.Ja si ani poistku neplatim a ked som bola minuly rok doma tak ma osetrili aj bez nej Iba sa pytali kde zijem Povedala som ze v GB a oni ze v pohode :) je to zvlastne ale asi si potrebujes platit len v tej krajine kde robis ked je to EU nie?aspon myslim

denisa

no nie je to smrtelne, ale mam problemy, kt. si vyzaduju osetrenie v nemocnici. Nechcem zo seba robit chuda, proste sa to zacalo na mna sypat v dost mladom veku. Uz sme sa s manzelom rozhodli, ze tento rok konecne vycestujeme/nemame inu moznost/. V pripade, ze sa mi nieco zhorzi, on pojde prvy a ja dufam, skoro vycestujem za nim.

denisa

joj, ja myslim ze budeme s manzelom happy, ale zivot ma naucil, ze si veci nemozem planovat. Moje zdravotne problemy a tak...

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Odchod do zahranicia - Fórum - ZDRAVIE.sk