Otec alkoholik

Príspevok v téme: Otec alkoholik
crewettka

Ahojte, moj otec je alkoholik,nema uz ani stipku zodpovednosti,do prace asi este chodi,ked dostane peniaze zmizne na par dni,vsetko prechlasce...na najom a jedlo neprispieva. Byva so svojou mamou,ta sa o neho vzorne stara...nebyt jej,urcite je z neho bezdomovec. Da sa takemuto cloveku pomoct?Ma niekto skusenost?

trinity

hm, záleží v akom stave ho zastihne... človek nikdy nevie, čo zaberie, každopádne daj vedieť, som sama zvedavá :)drž sa

crewettka

No liecit sa nebol nikde...S nim je tazke, clovek sa s nim nemoze ani porozpravat, proste jeho mozog je uz tak prepity,ze nedokaze asi pochopit, ze mu chceme dobre... Ja daleko,lebo studujem,domov chodim len obcas. Tak som sa vcera rozhodla a napisala mu list, list dcery otcovi,velmi uprimny a priamy...Neviem sice co od toho ocakavam, spomenula som aj moznost liecenia a hlavne ze ho mam rada,ale nechcem aby bol taky aky je. Ze chcem aby raz moje deti mali dedka,ale nie takeho,ktoreho budu stretavat opiteho na ulici a hadzat mu almuznu do klobuka. Pohne to s nim troska? dam vediet...

dandyyyyy

Poznam taky pripad,ked sa mama stara o syna alkoholika.V tom mojom pripade mama zomrela a syn zostal sam.Byva v rodinnom dome,no chodia za nim cigni a vselijaky alkoholici.Z domu urobil kolnicku na drevo a nevadi mu to.Vadi to vsak jeho sestre ktora byva v nemen.meste.Myslim si,ze s kym zije jeho mama,bude to tazke riesit.

trinity

aha... takže to už je naozaj veeeľmi rozvinutá závislosť, sa čudujem, že je ešte v robote, asi robí u známeho... ono si treba uvedomiť, že závislosť je choroba, je to vážne psychiatrická diagnóza a ten človek si v takomto stave už naozaj nevie pomôcť sám. A vy mu namiesto pomoci - teda hlavne babka - umožňujete piť v pokoji ďalej... Naozaj mu treba povedať DOSŤ a nech si žije s cigánmi, keď sa mu to páči... keď nie, tak s tým niečo urobí... mnohí zomrú proste, ale je to ich voľba. Treba mu povedať, aké sú možnosti: alebo liečba alebo ulica. Poznám ľudí, ktorí už žili na ulici a predsa sa z toho dostali a sú roky triezvi... ale sami vravia, že keby sa na tú ulicu nedostali, tak možno pijú doteraz... naoazj je toto cesta a podľa mňa jediná... bol už na nejakej liečbe niekedy?

crewettka

No o byte je osobitna kapitola...On nie je schopny platit byt, ked sme sa od neho odstahovali - ako rodina...on isiel do mensieho bytu, o ktory ale prisiel,lebo mal dlh a dal sa do partie z ciganmi..ta ciganka mala asi viac rozumu ako on, nahovorila ho nech jej preda byt pre jej syna a ze ona mu vybavi pracu v zahranici... Nakoniec ho cigani tak okradli...ze babka ho nasla rano pod jej blokom na lavicke...nabytok a vsetko ostalo v byte,ziadne veci mu neostali len to co mal na sebe. O vsetko sa nechal obrat...Za byt mu dali 130tis, a nic viac...Byt v ktorom je teraz je babkin.

trinity

A babke treba jednoznačne vysvetliť, že tým, že sa o neho vzorne stará mu vlastne bráni v tom, aby prestal piť. Lebo on nemá žiadny dôvod prestať, keď má čo jesť, má kde spať, má opraté, je čistý... Najbližší v dobrej viere častokrát oveľa viac škodia ako pomáhajú a hlavne teda mami sú v tomto hrozne naivné pri všetkej úcte...

trinity

no, inak ako natvrdo to už s ním nepôjde, lebo toto je rozbehnutá závislosť vo vysokom štádiu. Otázka znie, že na koho je byt? Ak je napísaný na neho, tak je to smola a potom to treba skúsiť len cez rozumové argumenty, vysvetliť mu ako ubližuje, že treba ísť na liečenie, že mu pomôžete... ale nebyť veľmi milý a v žiadnom prípade ho neľutovať a nebrať do úvahy žiadne jeho protiargumenty. Problém je, že neviem ako ho prinútite k takejto debate... zásadne sa s ním nebavte keď je opitý, ale keĎ má absťáky, vtedy sú títo ľudia náklonnejší na riešenia, lebo im je samým zle a vedia, že robia zle... Ak toto nepomôže a byt nie je napísaný na neho, tak ho treba vyhodiť z domu. Ale pripraviť sa na to, že alebo zomrie alebo sa spamätá. To myslím vážne... mnohých zachránio až to, že ostali na ulici... s jedným z takých ľudí žijem...

krisha

ano, aj ja mam taketo zazitky, ale nechcem na to spominat. Skuste sa porozpravat, nic ine ti neviem poradit a daj vediet ako to bezi, ja som na tomto fore stale...drzim palce