Bolest zaludka po najedeni

DrMiska

Ak takýto stav bolesti brucha po jedle pretrváva dlhšiu dobu - viac dní po sebe a nie iba po niektorých jedlách tak sa fakt môže jednať o žaludočný vred vyliec.sk

damian

Korny, daj si po kazdom jedle DVA pohare prevarenej teplej vody (alebo ako pise Dvojbottka, teply zeleny caj tiez dva pohare). Ak mas vsak skuskove, daj si zalezat, aby si kazde DVE hodiny pila dva pohare vody (bud teplej alebo letnej). Myslim obycajnu cistu nemineralnu vodu!!! Celkova potreba vody pre cloveka je 2 az 2 a pol litra denne!

dvojbottka

ozaj este som zabudla,mne celkom ulavuje jeden cajik,da sa dostat v lekarni a stoi nejakych 30 sk tak ak chces mozes skusit :) -odkaz odstránený-

dvojbottka

no to moze byt kombinaciou ATB a stresov,ja ked som bola na tej hadicke tak lekar vravel ze maju hrozne vela teraz mladych ktori maju si stresom prizenu bud vred alebo gastritidu takze ma poslal domov s tym ze to mam zo stresov ale mna to boli aj cez prazdniny takze skolou to nebude :D
ked mas po 21 tak sa za to plati tusim 500 sk ale myslim ze je to priatelnejsie ako ta hadicka.sak uvidis po skuskovom ci ti to bude pretrvavat ale ak hej urcite sa nechaj vysetrit.prva vec je ist na krv..lebo aj z tej sa da zistit helicobacter,teda skor protilatky na neho.ak ich telo vyraba a teda su v krvi tak ta potom poslu ku tomu gastroeneterologovi.ale teraz by si mala vynechat kavu,alkohol a stiplave jedla lebo to dost drazdi zaludok a v ziadnom pripade si nedavaj na lacno lieky ako ibalgin,panadol,felctor.proste vsetky nesteroidne antiflogistika lebo to by ti bolo velmi zle, viem o com hovorim :)

korny

No mam uz po 21...A brala som antibiotika nedavno,mozno je to z toho..Dufam ze je to stresom len,mam skuskove prave,lebo mam panicky strach z toho,zeby mi mal niekto pchat hadicku do zaludka....bojim sa toho..

dvojbottka

korny to mavam aj ja,uz asi 4 roky a zacalo mi to po antibiotikach a ibalgine.
bola som na gastrofibroskopii a nic nenasli takze uz 4 roky mi nikto nevie poradit a nevie co so mnou je :(.
ak mas do 21 isla by som na tvojom mieste na dychovy test helicobacteru,do tohoto veku to preplaca pojistovna.je to vlastne nahrada gastrofibroskopickeho vysterenia a aj ovela prijemnejsie.moze totiz ist o vred dvanastnika,co si mysleli aj v mojom pripade.ten totiz bolieva po jedle.
drzim ti palce a dufam ze pochodis lepsie ako ja lebo mat pomaly po kazdom jedle bolesti neni boh vie ake prijemne :(