Ako sa odhlasit od lekara???

Príspevok v téme: Ako sa odhlasit od lekara???
emiliana

Pred 4 mes. sme sa prestahovali z jednej casti slovenska do inej a moja zdravotna karta ostala u povodnej pani doktorky.Myslela som ze v pripade potreby ju budem navstevovat tam.Teraz som ale ochorela a dochadzanie nieje mozne.Potrebujem kartu v mieste trvaleho bydliska.Volala som doktorke a ta mi najprv povedala ze ona mi kartu neda (??),nasledne tam vycestoval manzel,ani jemu ju nebola ochotna dat,pritom je to znama.Dnes som uz bola u novej doktorky a tato mi povedala ze ona nieje povinna moju kartu ziadat,mam si to vraj urobit sama.Ako mam postupovat?Mate s tym niekto skusenosti?

rebike

Náš obvodný bez problému mi vydal otcovu kartu ked som to išla vypítať.Len som musela podpísať.Detská lekárka tiež za podpis len zabalila a prelepila.Raz sme sa bavili o tom jednou známou lekárkou.Ona hovorila že by nevydala zo svojich ruk ked si to žiadam.Má právo na to.Ked odchádzam mám zahlásit jej ku komu chcem kartu.Posiela to ona sama tomu druhému.Ona je zodpovedná za dokumenty co su tam a nemôze vediet ci nieco z tej karty nestratím alebo naschval vyberiem.Aj to je jedna verzia.Pritom ona je povahovo taká ze vsetko chce splniť na 100%.Hociako ale nemaju právo zadrzať kartu.

ifka

este som zabudla,nemas platit ani korunu za vystup ani prestup k inemu lekarovi!!!..podpisanim novej dohody sa rusi ta stara,cize ty sa netrap tym,ze to treba oznamit poistovni.to je zalezitost lekarov.

ifka

vsetko je o ochote lekarov,teda nie o ich jesitnosti..tvoja byvala lekarka nemala dovod ti kartu nedat.zrejme je nastvana,ze jej ubudne jeden pacient.ta nova zasa nieje povinna ziadat predchadzajucu,ale ako vravim,je to o ochote.nic jej nespravi napisat jeden spriev.listok a ty by si ho odniesla tamtej lekarke,alebo aby poslala tvoju kartu postou.ak nijak nepochodis,chod sa opytat na urad pre dohlad nad zdrav.starostlivostou.ale oznam to lekarke,lebo asi az toto nou trochu zatrasie...bohuzial,niektori lekari su aj takito...alebo vacsina?