Nízka hodnota krvných doštičiek.

Príspevok v téme: Nízka hodnota krvných doštičiek.
stanislav 1

Môj všeobecný lekár zistil u mňa akútne nízky stav krvných doštičiek (27). Už v minulosti som mal hodnoty nižšie (65-75), ale v decembri napríklad 110. dosť ma to vyľakalo, hoci iné krvné hodnoty sú skoro všetky v norme, významné odcháľky nemám. Vie mi prosím niekto poradiť o čo môže ísť?

panča

Cloveka urcite nepotesi, ked sa neciti dobre a este sa mu aj inak kasle zdravotny stav. Ale uvidis, bude to v poriadku-ak mas nejaky problem, hematolog sa k tomu dopatra a da Ta do poriadku.

stanislav 1

Mal som aj troška vyššiu sedimentáciu. O dosť som mal vyššiu kyselinu. Mám z toho hokej a som z toho riadne unavený. Mám krásnu rodinku a super príbuzných. Možno keby som nemal práce silné depresie, pozeral by som sa na to inak.

panca

to nie je tak moc, neboj. Inak vysvetlila ti, co znamena zvysenie leukocytov? Su to biele krvinky a su zodpovedne za ,,imunitnu,, reakciu v tele.Ich zvysenie signalizuje zapal niekde v organime. ten moze potvrdit aj sedimentacia (na ziadanke je to FW a sklada sa z dvoch cisel oddelenych lomitkom). Ked ta poslala dalej, bude to OK, Snaz sa nestresovat -stres je horsi ako ktorakolvek vazna choroba.

stanislav 1

Idem k hematológovi, ten vraj môže dať urobiť podrobné krvné testy. Mám strach z vážnej choroby a neviem na to nemyslieť. Tie leukocyty mám zvášené, ale namiesto 10 mám 10,6, tka to snáď nie je také strašné.

panča

dosticky su potrebne pri zrazani krvi -ale nebud zbytocne vystresovany, su aj ine faktory, ktore na to vplyvaju. Popri klasickom krvnom obraze ti urcite robila aj ine vysetrenia(RCP, quick..) -keby si bol v nejakom ohrozeni, tak by to hned nejak riesila. Ako sa vyjadrila okrem toho, ze sa jej to nepaci ? ides na nejake dalsie testy?

stanislav 1

Ako si už určite zistila, nie som nijaký veľký optimista. Ale veriť treba, to je veľmi silný liek. Práve teraz prežívam obdobie veľkej depresie, dokonca idem ku psychológovi. Toto ma vydesilo dodatočne. Najprv som si myslel, že to srpavia nejaké vitamíny, však ostatné hosnoty sú v poriadku akurát leukocyty sú 10,6. Lekárka povedala, že to nie je nič vážne, len tie dostičky sa jej nepáčia. A ja teraz bádam, čo to môže byť. Samozrejme sa neviem vyhnúť ani myšlienkam na to najhoršie.

rencaa

strach mame vsetci ked nevieme.
neistota je najhorsia. ked budes vediet co to je, mozes patrat o moznostiach na zlepsenie stavu.
a ci mas ten strach alebo nie, fakt to nezmeni. ale pozitivnym pristupom mozes vo veci zlepsenia stavu vela pomoct :)