zapcha po liekoch

Príspevok v téme: zapcha po liekoch
joni_

Uzivam lieky ktore mi pomahaju a potrebovala by som ich uzivat dalej, len ako vedlajsi "produkt" mi sposobuju zapchu. Ma niekto dobru radu ako to zvladnut? Nechcem sa kvoli zapche pchat dalsimi liekmi, skor myslim nejaky bylinkovy caj, alebo som pocula ze su dobre susene slivky - kolko a kedy ich jest? Alebo nejake iny dobre rady.... dik

hmmmmmmmmmm

a samozrejme ze sa osvedcila len po zapche vyvolanej antibiotikami.ak je niekto napr.na analget.morfin. typu,vratane kodein.derivatov, vtedy sa standardne pouziva laktuloza.

hmmmmmmmmmm

Hylak forte Perorálne kvapky 30ml 90,8 Sk
Výrobca: Ratiopharm
Hylak forte Perorálne kvapky 30ml
Kliknite pre zväčšenie

Účinné látky: 100 ml perorálneho roztoku obsahuje bezzárodkový koncentrát: Escherichia coli metabolita 24,95 g, Streptococci faecalis metabolita 12,5 g, Lactobacilli acidophili metabolita 12,5 g, Lactobacilli helvetici metabolita 49,9 g
nehovorim ze je to cisto ciste probiotikum, ale obsahuje aj 2 druhy probiot.bakterii, ako vidis aj v prilepenej prilohe. a uz zasa to je na predpis??:-(

joni_

hmmmm: hylak poznam dobre, opropti inym liekom chuti celkom fajn :) ale hylak nie su probiotika a je myslim len na predpis

tila: dik za rady, nepoznam niektore veci o ktorych pises, ozvem sa ti potom na mail

tila

Joni. Ja dlhodobo užívam LKVB k tomu na jar si dám na prečistenie Betavital, keď mám problémy dám si acidophilus a Imuno C a nebola som chorá už druhý rok Dobrý je aj raz do roka na únavu Quatro Klas na moje bolestivé klby si dva krát do roka doprajem Osteofix a Balancer je dobrý na ženské problémy aj na diabetes. Ja som ho brala vclani a doteraz mi je OK Ak chceš napíš mi na môj E-mail,neviem odkiaľ si, lepšie je takto poradiť.

hmmmmmmmmmm

a k tym probiotikam, velmi dobry je hylak forte, su to kvapky, sice chutia a vonaju hrozne, ale su ucinne aj pri kvasinkovych a infekcnych hnackach a crevnych virozach a aj pri zapchach/hnackach navodenych antibiotikmi.

hmmmmmmmmmm

senna je navykova , lepsie je lactulosa, je to duphalac alebo mozno aj pod inym nazvom ti to mozu predat.uziva sa 10 ml dva krat denne.ucinok nastupuje asi za 24-48 hodin, treba vela pit.nie je navykova v tom zmysle, ze crevo ti nezlenivie.co na rozdiel od tzv.drazdivych laxativ ako senna je.ako som pisala treba vela pit, lebo laktuloza/nevstrebatelny cukor/osmoticky nasava vodu,zmakcuje stolicu a robi obsah creva vacsim, co prirodzene tlaci na stenu creva a spusta defekacny reflex.

jaja-jaja

Pri liečbe antibiotikami sa nemajú súčastne brať probiotika, ale až po doužívaní antibiotík a to až tak po dvoch dňoch po doužívaní antibiotík.
Takže nie pri liečbe, ale až po liečbe.

joni_

tila ake probiotika beries, je toho hodne na vyber tak niekedy vaham ktore kupit. Pre mna hlavne musia byt bez obsahu laktozy.

joni_

dik za rady, zatila sa snazim hodne pit a to ovocie a zeleninu a tiez myslim zabrali susene slivky. Neberiem antibiotika, ale trochu ine lieky a uz dlhodobo beriem aj probiotika a tiez musim povedat ze pomahaju. Pre istotu som kupila aj ten vaj zo senny, ale snazim sa najst nejake dlhodobejsie riesenie, lebo tie lieky budem brat este dlho. Posledne dni sa zda ze sa mi to trochu zlepsilo.
ta kysla kapusta, brrrrrrrr to by som asi nezvladla len tak zjest

tila

Jpni pri liečení antibiotikami je dobré užívať probiotika, myslím,že najlepší je acidophilus a k tomu by som pridalaBetavital. Pozri si stránku www.moje zdravie a odpíš pomôžu Ti. Ja som už dlhoročná odberatelka a môj zdravotný stav sa zlepšil o viac ako 50% a to už je čo dodať, alebo mi napíš na môj E-mail pomôžem