Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Socialna fobia ??

Príspevok v téme: Socialna fobia ??
arasanti

Ahojte, neviem ci to mam v povahe alebo v psychike, ale uz ma moj "problem" zacina trochu obmedzovat. Ked som s ludmi, ktorych poznam a mam rada, som ukecana, zartujem, som sama sebou, ale akonahle pridem do vacsej spolocnosti, v ktorej nepoznam kopu ludi, som uzavreta, jednoducho neviem sa prihovorit resp. zacat rozhovor, pretoze mam v sebe akysi strach, ze zlyham. Minule som si bola zahrat s "cudzou" partiou bowling. Vobec sa mi nedarilo, tak som mala stale taky pocit, ze som nemozna, ze som im na smiech, pritom si zo mna nikto nerobil srandy. Fakt neviem, co mam s tym robit :( Moze to mat nieco spolocne aj so sebavedomim ?? Lebo to moje nie je bohvieco, pritom nie som ziadna skrata, ale uplne normalne dievca, so svojimi kladmi aj zapormi. Dakujem vam za akykolvek nazor alebo radu :)

perpetua

(pomoc)ano,poznam to.ludia ktory to nezazivaju to nevedia pochopit.preto sa(uz)o tom nesnazim s nikym hovorit.vacsinou mi povedia nato tolko ze si zato mozem sama,ze sa nesnazim to znemit,ale to nie je pravda.

machooo

caute vsetci.ja si tiez myslim ze mam ten isty problem.Uz to trva asi 3 mesiace,a 2 tyzdne z toho je to intenzivne.Vzdy na prestavku ma to chyti z nicoho nic.Neprajem nikomu.Dnes som mal pokoj chvalabohu.Nie som s tych co sa modlieva,ale vcera vecer som sa pomodlil a dnes nic.Myslim si ze dost zalezi aj na tom v akej spolocnosti ludi sa pohybujete.Nemame to lahke ale zvladneme to.Co nas nezabije to nas posilni....(-:

arasanti

karotka tak potom som asi OK :)) Ist do obchodu mi nerobi ziaden problem (co sa tyka konverzacie s predavackou a tak) .... skor mi robi problem (co sa tyka nakupovania) moja lenivost :D

karotka

aha a este ....socialna fobia to nebude,aspon sa mi zda, to je trosku vaznejsie...vtedy cloveku pride aj zle, nemoze dychat a nenormalne vela sedi doma, aj do obchodu ma problem zajst, spaja sa to viac s fyzickymi velmi neprijemnymi psychosomatickymi priznakmi
ked sa do toho dostanete, pojde to uz samo;)

karotka

POdobne som na tom bola aj ja...asi v 16 ani to nebudem opisovat, pretoze je to to iste ako tvoje=)
Lenze, neviem ako ale vymizlo to samo=) teraz som spolocenska azaz=D niekedy mavam take dni, ze to nejde, niekedy mam naladu na megaspolocnost=) normalne...ale pomohla mi isto jedna vec, raz som sla na brigadu, drzo som napisala ci nepotrebuju brigadnika do reklamky....a tak som sa tam nejak dostala....super, tesila som sa ze mam pracu, ale potom som sa dozvedela ze budem musiet robit kvazi obchodneho zastupcu....vies asi ako som sa potesila...ale potom som sa asi po 2 dnoch do toho dostala a nemala som problem potom telefonovat aj riaditelovi adidasu=D vazne=) a potom som este aj fotila ludi, prehovarala ich aby sa dali vyfotit, v bare...stuplo mi aj sebavedomie aj konverzacne schopnosti sa zlepsili ani si nevies predstavit=)na zaciatku som sa citila strasne, ale viem ze to velmi pomohlo, bola to dost dobra skola...tak skus vyhladat take situacie, kde budes prinutena robit to, coho sa vlastne...ako to povedat...obavas=) drzim palce

shi

caute baby...ja som toto aspon si myslim tiez mala,ale zrazu som si tak vo svedomi povedala ze taky utiahnuty ludia ktory sa nevedia vyjadrovat sa nikomu nepacia a odvtedy sa snazim zapajat do vselicoho mozneho niekedy sice nieco trepnem ale myslim si ze to kazdy a aspon sme zabavny vsak sme mlady ludia..a teraz je to super mam milion kamosov a aj v cudzom prostredi sa dokazem poriadne zabavit..vy to zvladnet tak ako ja ..len si to treba uvedomit...

mirka283

aj ja mám tento problém. veľa som o tom čítala, a myslím že máme sociálnu fóbiu, lebo tie príznaky sedia. ale neviem čo by sa s tým dalo robiť, ja s tým zatiaľ nerobím nič, ale čoraz viac mi to robí život ťažším, takže niečo by asi bolo treba urobiť.

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.